LOGO

Bergens Schakklub - Resultater fra 2009



Romjulsturneringen NVGP (27/12 2009)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-Elo123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Kjetil StokkeM
2370
2374
Bergens +20  +06  +12  =02  +04  +07
5.5
20.0
22.0
19.25
 2094 ( +0)
IM Eirik GullaksenM
2386
2391
Bergens +16  +14  +11  =01  +07  +09
5.5
18.5
21.0
18.25
 2144 ( +0)
Abdulla M MuhsenM
2104
2235
Bergens +18  +19  -07  =15  +11  +08
4.5
14.5
16.5
11.75
 1699 (-93)
Anita Grønnestad1
1811
2043
Bergens +08  -11  +10  +13  -01  +12
4.0
18.5
21.5
13.00
 1870 ( +0)
Sigvat Stensholt3
1396
Bergens -10  +17  +14  +12  -08  +13
4.0
16.0
18.0
11.00
 1590 ( +0)
Tom Eriksen2
1576
Sotra +23  -01  -13  +19  +16  +15
4.0
15.5
17.0
8.50
 1740 ( +0)
Jon Gunnar Tufta2
1796
Bergens +17  =10  +03  +11  -02  -01
3.5
22.0
24.0
11.25
 1959 ( +0)
Håkon N Nordstrøm5
1118
Bergens -04  =09  +21  +10  +05  -03
3.5
19.5
21.5
11.25
 1653 ( +0)
Jarle Solli3
1369
Bergens -11  =08  +18  +16  +15  -02
3.5
17.0
19.0
8.75
 1685 ( +0)
10 
Ole Emil Frisvold2
1817
1864
Bergens +05  =07  -04  -08  +23  +17
3.5
17.0
18.5
9.25
 1383 ( +0)
11 
Tore Tjensvoll1
1881
1988
Nordnes +09  +04  -02  -07  -03  +22
3.0
21.0
23.0
9.50
 1756 ( +0)
12 
Kay-Ove Fjeldstad3
1340
Sotra +13  +15  -01  -05  +18  -04
3.0
19.0
21.0
7.50
 1747 ( +0)
13 
Ole Woldseth1
1944
2106
Sotra -12  +22  +06  -04  +14  -05
3.0
18.0
20.0
9.00
 1485 ( +0)
14 
Jørgen Hoel3
1620
1857
Bergens +21  -02  -05  +17  -13  +18
3.0
16.5
18.5
6.00
 1488 ( +0)
15 
Roger Sætre2
1570
Bergens +22  -12  +19  =03  -09  -06
2.5
17.0
19.0
6.25
 1400 ( +0)
16 
Anita Bratbak4
1422
1727
Masfjorden -02  =21  +23  -09  -06  +20
2.5
17.0
18.5
4.50
 1404 ( +0)
17 
Sondre Merkesvik5
733
Bergens -07  -05  +WO  -14  +21  -10
2.0
16.0
16.0
2.00
 1302 (+219)
17 
Arne W Stein4
1391
Nordnes -03  +WO  -09  +22  -12  -14
2.0
16.0
16.0
2.00
 1261 ( +0)
19 
David Tufta5
Bergens +WO  -03  -15  -06  -20  +23
2.0
14.5
14.5
1.50
 1281 (+1281)
20 
Glenn Andersen3
1252
Bergens -01  =23  -22  =21  +19  -16
2.0
14.0
15.5
3.75
 1279 ( +6)
21 
Mathias Sætre5
1082
Bergens -14  =16  -08  =20  -17  +WO
2.0
13.0
13.0
2.25
 0989 ( +0)
22 
Kjetil Andås5
1168
Masfjorden -15  -13  +20  -18  +WO  -11
2.0
12.5
12.5
2.00
 1367 ( +0)
23 
Svein Erik Kringstad5
Bergens -06  =20  -16  +WO  -10  -19
1.5
14.0
14.0
1.00
 1103 (+1103)
Hvite partier står med fet skrift.

Bergen Grand Prix (27-29/11 2009)

Se ogs Turneringsservice, nye norske ratingtall og beregning av FIDE-rating.

Gruppe A

PlNavnKln-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Elias DemacM
2085
2096
Bergens +13  =03  +08  +05  +06
4.5
13.0
15.5
13.75
 2006 ( +6)
Erlend Kyrkjebø2
1637
1933
Stavanger =WO  +19  =06  +11  +03
4.0
11.0
11.0
9.50
 2018 (+41)
Tore Tjensvoll1
1914
1988
Nordnes +23  =01  +07  +04  -02
3.5
15.0
16.0
9.75
 1936 ( +4)
Gunnar Bue2
1600
1857
Tønsberg +16  +11  +09  -03  =10
3.5
12.0
14.0
9.00
 1806 (+21)
Øystein Aagedal Skage1
1826
1933
Bergens =WO  +21  +14  -01  +12
3.5
11.0
11.0
6.50
 1874 ( +5)
Ole Emil Frisvold2
1730
1864
Bergens +18  =07  =02  +14  -01
3.0
14.0
16.0
8.00
 1845 (+15)
Abdulla M MuhsenM
2167
2235
Bergens +17  =06  -03  +13  =11
3.0
11.5
13.5
7.25
 1792 (-94)
Benjamin Haldorsen2
1142
Bergens =21  +20  -01  =09  +15
3.0
11.0
12.5
5.75
 1629 (+45)
Skjalg Rafnung2
1656
Narvik =20  +15  -04  =08  +16
3.0
10.5
12.0
6.25
 1373 (-18)
10 
Jørgen Hoel2
1649
1857
Bergens -15  +WO  +20  =12  =04
3.0
9.5
9.5
4.50
 1387 (-24)
11 
Anita Grønnestad1
1837
2043
Bergens +12  -04  +15  -02  =07
2.5
13.0
15.0
6.00
 1638 (-17)
12 
Torbjørn Reidar Johansen2
1500
1911 -11  +16  +17  =10  -05
2.5
11.0
13.0
5.50
 1616 (+12)
13 
Sigve Dyrhovden2
1590
Bergens -01  =23  +21  -07  +20
2.5
10.5
11.5
3.50
 1676 ( +5)
14 
Roger Sætre2
1547
Bergens =WO  +22  -05  -06  +21
2.5
9.5
9.5
3.00
 1594 ( +4)
15 
Arne W Stein2
1339
Nordnes +10  -09  -11  +17  -08
2.0
11.5
13.5
5.00
 1495 (+12)
16 
Terje Lie2
1257
1695
Bergens -04  -12  +WO  +22  -09
2.0
10.5
10.5
1.50
 1297 ( +2)
17 
Ola Hansen2
1533
Narvik -07  +18  -12  -15  +WO
2.0
9.5
9.5
2.00
 1390 (-15)
18 
Hans Joachim Aadland2
1431
Fana -06  -17  +19  -20  +23
2.0
8.5
9.5
3.00
 1361 (-11)
19 
Eirik Kyrkjebø2
1250
1798
Stavanger =WO  -02  -18  =23  +22
2.0
8.5
8.5
2.00
 1363 ( +7)
20 
Martin Nilsen2
1110
Stavanger =09  -08  -10  +18  -13
1.5
11.5
13.5
3.50
 1344 (+16)
21 
Oddvar Solli2
1595
1921
Voss =08  -05  -13  +WO  -14
1.5
11.5
11.5
1.50
 1202 (-26)
22 
Gaute Ljones2
1206
Stavanger =WO  -14  +23  -16  -19
1.5
7.5
7.5
1.00
 1194 ( -1)
23 
Lisbeth Haugsvær2
1542
1694
Masfjorden    -03  =13  -22  =19  -18
1.0
10.0
11.5
2.25
 1238 (-45)

Gruppe B

PlNavnKln-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Andreas Jansen3
1345
Bergens +07  +11  =02  +06  -03
3.5
13.5
15.5
10.25
 1240 ( -8)
Mathias Sætre5
976
Bergens +09  +08  =01  +05  -04
3.5
13.0
15.5
10.25
 1415 (+119)
Kan Shanker4
Bergens =04  +14  -06  +09  +01
3.5
13.0
14.5
9.25
 1332 (+1332)
Jostein Sørhus4
1206
Bergens =03  -05  +12  +15  +02
3.5
12.5
14.0
8.75
 1284 ( +8)
Odd Ristesund3
1411
Kampen =14  +04  +10  -02  +08
3.5
11.5
13.0
8.75
 1214 (-11)
Jonas H Rasmussen4
1218
Bergens =WO  +13  +03  -01  +10
3.5
11.0
11.0
7.50
 1337 (+27)
Håkon N Nordstrøm        5
1112
Bergens -01  =09  +14  =08  +WO
3.0
10.0
10.0
4.00
 1157 ( +5)
Ole Ivar Kjernlie4
1136
Fredriksstad +12  -02  +11  =07  -05
2.5
12.0
14.0
5.50
 1066 ( -8)
Knut Arne Einan4
1234
Bergens -02  =07  +WO  -03  +14
2.5
11.5
11.5
3.00
 1027 (-17)
10 
Marte B Kyrkjebø5
975
Stavanger =WO  +15  -05  =11  -06
2.0
10.5
10.5
2.50
 1022 ( +2)
11 
Adrian Hitland5
819
Bergens +WO  -01  -08  =10  =13
2.0
10.0
10.0
2.00
 0902 (+20)
12 
Sondre Merkesvik5
Bergens -08  +WO  -04  -13  +15
2.0
9.5
9.5
1.50
 0871 (+871)
13 
Hanna B Kyrkjebø5
926
Stavanger =WO  -06  -15  +12  =11
2.0
9.0
9.0
3.00
 0887 ( -5)
14 
Sigve Hølleland5
915
Masfjorden =05  -03  -07  +WO  -09
1.5
12.5
12.5
1.75
 0936 ( -1)
15 
Flemming Aas5
988
Bergens =WO  -10  +13  -04  -12
1.5
9.5
9.5
2.00
 0801 (-22)
Hvite partier står med fet skrift.

Onsdagshurtigsjakk (25/11 2009)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Anita Grønnestad1
1837
2043
Bergens +04  -03  +06  +02
3,0
8,5
 1859 ( +1)
Abdulla M MuhsenM
2167
2235
Bergens +07  +05  +03  -01
3,0
8,0
10,0
 1786 (-80)
Ole Emil Frisvold2
1730
1864
Bergens +10  +01  -02  +05
3,0
8,0
8,0
 1905 ( +6)
Sigvat Stensholt3
1396
Bergens -01  +10  =09  +08
2,5
 1515 ( +2)
Svein Arne Thrana2
1588
Nittedal +06  -02  +08  -03
2,0
8,0
 1693 ( +1)
Sondre Merkesvik5
Bergens -05  +09  -01  +10
2,0
6,0
 1448 (+1448)
Jonas H Rasmussen4
1218
Bergens -02  -08  +10  +09
2,0
5,5
 1509 ( +9)
Ingjald Finjord2
1503
Bergens =09  +07  -05  -04
1,5
 1244 ( -5)
Håkon N Nordstrøm4
1112
Bergens =08  -06  =04  -07
1,0
 1198 ( +4)
10 
Terje Lie3
1257
1695
Bergens -03  -04  -07  -06
0,0
 1051 ( -5)

Onsdagshurtigsjakk (28/10 2009)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Abdulla M Muhsen
2235
Bergens +08  +06  +02  +03
4,0
 2275 (+100)
Ove Sævareid
2132
2152
SK 96 +10  +05  -01  +07
3,0
 1762 ( -1)
Elias Demac
2111
2096
Bergens =04  +08  +06  -01
2,5
8,5
 1755 ( -5)
Jarle Solli
1340
Bergens =03  -09  +05  +08
2,5
5,5
 1764 ( +6)
Trond Birkeland
1801
1920
Bergens +07  -02  -04  +09
2,0
7,5
8,5
 1465 (-46)
Ole Emil Frisvold
1757
1864
Bergens +09  -01  -03  +10
2,0
7,5
7,5
 1674 ( +0)
Håkon N Nordstrøm
1074
Fana -05  +10  +09  -02
2,0
6,0
 1611 (+15)
Ingjald Finjord
1503
Bergens -01  -03  +10  -04
1,0
9,0
 1515 ( -3)
Sondre Merkesvik
Bergens -06  +04  -07  -05
1,0
6,5
 1300 (+1300)
10 
Gaute Ljones
1213
Stavanger -02  -07  -08  -06
0,0
 1220 ( -4)

Onsdagshurtigsjakk (30/9 2009)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Kjetil Stokke
2365
2374
Bergens +09  +03  +04  +02
4.0
 2361 ( +1)
Stig K. Martinsen
2226
2247
Bergens +06  +10  +05  -01
3.0
8.0
9.0
5.00
 2025 ( -1)
Ole Emil Frisvold
1757
1864
Bergens +07  -01  +11  +06
3.0
8.0
9.0
5.00
 1765 ( +2)
Elias Demac
2111
2096
Bergens +12  +05  -01  +08
3.0
8.0
8.0
 2041 ( +2)
Ingjald Finjord
1503
Bergens +08  -04  -02  +09
2.0
8.0
9.0
3.00
 2054 ( +6)
Torkel Kvinge Tande
1659
1843
Masfjorden -02  +11  +07  -03
2.0
8.0
9.0
3.00
 1568 ( -1)
Håkon N Nordstrøm
1074
Fana -03  +09  -06  +10
2.0
6.0
7.0
 1740 (+19)
Ove Sævareid
2132
2152
SK 96 -05  +12  +10  -04
2.0
6.0
6.0
 1702 ( -5)
Stig Børje Larsen
1746
1930
Bergens -01  -07  +12  -05
1.0
8.0
 1395 ( -7)
10 
Trond Birkeland
1801
1920
Bergens +11  -02  -08  -07
1.0
7.0
 1468 (-46)
11 
Jonas H Rasmussen
1190
Bergens -10  -06  -03  +12
1.0
6.0
 1459 ( +5)
12 
Svein Erik Kringstad
Bergens -04  -08  -09  -11
0.0
 1394 (+1394)


Hstturneringen (fra 8/9-2009)

Se ogs Turneringsservice og nye ratingtall etter turneringen.

Klasse M + I

Dato:8/922/9 29/913/1020/103/11 10/1124/118/12
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Sum  Kval  Plass
  1  Eirik Sandal E-post Telefon 2021 10 ½  2 3  1 ½  4 5  0 1  6 7  0 ½  8 9  0   5
  2  Ole Emil Frisvold E-post Telefon 1757 0  9 1  ½ 10 ½  3 4  ½ 1  5 6  1 ½  7 8  ½   4
  3  Tore Tjensvoll E-post - 1912 0  8 9  1 0  1 2  ½ 10 0  4 5  1 1  6 7  0 14.25 7
  4  Anita Grnnestad E-post - 1837 0  7 8  0 ½  9 1  ½ ½  2 3  1 10 0  5 6  1 13.00 8
  5  ystein Aagedal Skage E-post Telefon 1826 1  6 7  1 0  8 9  0 1  1 2  0 0  3 4  1 10 4   6
  6  Odd Christoffersen E-post Telefon 1617 5  0 10 1 0  7 8  0 ½  9 1  0 0  2 3  0 0  4   10
  7  Jon Gunnar Tufta E-post Telefon 1734 4  1 0  5 6  1 10 1 0  8 9  ½ 1  1 2  ½ 1  3 6 21.75 3
  8  Elias DeMac E-post Telefon 2111 3  1 1  4 5  1 1  6 7  1 10 1 ½  9 1  ½ ½  2   1
  9  Hvard Skien E-post Telefon 1950 2  1 0  3 4  ½ 1  5 6  ½ ½  7 8  ½ 10 1 1  1 6 26.25 2
 10  Stig B. Larsen - Telefon 1746 1  0 0  6 2  0 0  7 3  1 0  8 4  1 0  9 5  1 3   9

Klasse II

Dato:8/922/9 29/96/1020/1027/10 3/1117/1124/118/12
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Sum  Kval  Plass
  1  Jonatan M. Andersen E-post Telefon 1605 1  6 0  2 3  1 0  4 5  0 6  0 2  ½ 1  3 4  1 0  5   4
  2  Jrgen Hoel E-post Telefon 1649 1  5 1  1 ½  6 0  3 4  ½ 5  1 ½  1 6  0 3  ½ 1  4 6 30.25 2
  3  Roger Stre E-post Telefon 1547 1  4 5  1 0  1 2  1 1  6 4  0 ½  5 1  0 ½  2 6  1 6 28.75 3
  4  Arne W. Stein E-post - 1339 3  0 6  1 0  5 1  1 ½  2 1  3 ½  6 5  0 0  1 2  0 4   5
  5  Geir Ole Aagedal E-post Telefon 1582 2  0 0  3 4  1 6  1 1  1 0  2 3  ½ 1  4 1  6 1  1   1
  6  Sigve Dyrhovden E-post Telefon 1590 1  0 0  4 2  ½ 0  5 3  0 1  1 4  ½ 1  2 5  0 0  3 3   6

Klasse III

Dato:8/922/9 6/1020/103/1117/11 1/12
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Sum  Kval  Plass
  1  Erlend Os E-post - 1278 X  8 1  2 3  0 0  4 5  ½ 0  6 7  0   6
  2  Jostein Srhus E-post Telefon 1174 1  7 1  0 X  8 1  3 4  0 1  5 6  1 4   3
  3  Jarle Solli E-post Telefon 1340 1  6 7  1 1  1 2  0 X  8 1  4 5  1 5   1
  4  Atle Sviland E-post Telefon 1364 1  5 6  1 ½  7 1  1 1  2 3  0 X  8   2
  5  Terje Lie E-post Telefon 1262 4  0 8  X 0  6 7  ½ ½  1 2  0 0  3 1   7
  6  Atle Mongstad E-post Telefon 1236 3  0 0  4 5  1 8  X ½  7 1  1 0  2 3.75 5
  7  Helge Heienberg E-post Telefon - 2  0 0  3 4  ½ ½  5 6  ½ 8  X 1  1 5.50 4
  8          1 5 2 6 3 7 4      

Klasse IV + V

Dato:8/922/9 29/913/1020/103/11 10/1124/118/12
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Sum  Kval  Plass
  1  Matias Birkeland E-post Telefon 913 10 1  2 3  0 ½  4 5  0 1  6 7  0 X  8 9  0 9.00 7
  2  Egil Stormer - - 712 ½  9 1  0 10 0  3 4  1 0  5 6  0 0  7 8  X   9
  3  Benjamin Haldorsen E-post Telefon 1142 (½) 8 9  1 1  1 2  1 10 ½  4 5  1 1  6 7  ½ 7   1
  4  Sigve Hlleland E-post Telefon 868 1  7 8 (0) 0  9 1  ½ 0  2 3  ½ 10 1  5 6  0 4   4
  5  Mathias Stre E-post Telefon 976 ½  6 7  1 (0) 8 9  1 1  1 2  1 0  3 4  0 10 17.75 2
  6  Adrian Hitland - - 819 5  ½ 10 1 0  7 8 (0) 0  9 1  0 1  2 3  0 1  4 10.25 6
  7  Jonas H. Rasmussen E-post Telefon 1190 4  0 0  5 6  1 10 1 X  8 9  1 1  1 2  1 ½  3 17.50 3
  8  Oddgeir Undertun E-post Telefon 1138 3 (½) (1) 4 5 (1) (1) 6 7  X 10 X X  9 1  X X  2 - - -
  9  Flemming Aas E-post Telefon 971 2  ½ 0  3 4  1 0  5 6  1 0  7 8  X 10 0 1  1 11.75 5
 10  Ibrahem Al-Saffar E-post Telefon - 1  0 0  6 2  1 0  7 3  0 X  8 4  0 1  9 5  0 2   8
Oddgeir Undertun trakk seg fra turneringen. Undertuns partier blir ratet, men teller ikke p tabellen.


Bergensmesterskapet i lynsjakk (2/9-2009)

 Klasse M + I                                 
 1. IM Eirik T. Gullaksen Bergens   M  10.0/10
 2. Jesper Nederlof       NED       M   8.0
 3. Elias DeMac           Bergens   M   8.0
 4. Stig K. Martinsen     Bergens   M   7.0
 5. Erik Tonning          -         M   6.0
 6. Hvard Skien         Bergens   I   4.5  (Vinner klasse I)
 7. Anita Grnnestad      Bergens   I   3.5
 8. Ove Svareid          SK 96     M   3.0
 9. ystein Aa. Skage     Bergens   I   3.0
10. Tore Tjensvoll        Nordnes   I   1.5
11. Trond Birkeland       Bergens   I   0.5
 
 Klasse II                                   
 1. Jon Gunnar Tufta      Bergens   II  7.5/9
 2. Roger Stre           Bergens   II  6.5
 3. Kenneth Brattetveit   Sotra     II  6.0
 4. Ole Emil Frisvold     Bergens   II  6.0
 5. Geir Ole Aagedal      Bergens   II  4.0
 6. Jrgen Hoel           Bergens   II  4.0
 7. Morten L. Madsen      Sotra     II  4.0
 8. Sigve Dyrhovden       Bergens   II  3.0
 9. Ingjald Finjord       Bergens   II  2.5
10. Jonatan Andersen      Moss      II  1.5

 Klasse III                                   
 1. Afshin Alikhani       Sotra     III 9.0/10
 2. Brd Fadnes           Bergens   III 6.5
 3. Sigvat Stensholt      Bergens   III 6.5
 4. Jarle Solli           Bergens   III 4.0
 5. Terje Lie             Bergens   III 3.0
 6. Erlend Os             Trondheim III 1.0

 Klasse IV + V                               
 1. Benjamin Haldorsen    Bergens   IV  5.0/6
 2. Hkon Nordstrm       Fana      V   5.0  (Vinner klasse V)
 3. Jostein Srhus        Bergens   VI  3.0
 4. Jonas H. Rasmussen    Bergens   VI  3.0
 5. Svein Atle Hus        Bergens   IV  3.0
 6. Mathias Stre         Bergens   V   1.5
 7. Sondre Merkesvik      Bergens   V   0.5

Sommerlyn

 28.07.2009   1. Kjetil Stokke          (10 deltakere)
 04.08.2009   1. yvin Strand           (6 deltakere)
 11.08.2009   1. ystein Aagedal Skage  (7 deltakere)
 18.08.2009   1. Elias DeMac            (10 deltakere)
 25.08.2009   1. Sigve Dyrhovden        (4 deltakere)

NM i cafesjakk (3/7-2009)

Se ogs turneringens hjemmeside.

Finalespill - Topp-30

PlNavnn-Elo12345SortPoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
GM Jon Ludvig Hammer
2582
OSS +03  +03    =02  +02
3.5
8.0
8.0
6.75
 2761 ( +1)
GM Kjetil A. Lie
2527
Porsgrunn +04  +04    =01  -01
2.5
8.0
8.0
2.75
 2437 ( -1)
FM Kjetil Stokke
2323
Bergens -01  -01    =04  +04
1.5
8.0
8.0
0.75
 2263 ( -1)
Elias Demac
2118
Bergens -02  -02    =03  -03
0.5
8.0
8.0
0.75
 2089 ( -1)
IM Espen Lie
2469
Porsgrunn +06  +06      
2.0
0.0
0.0
0.00
 2617 ( +1)
Halvard Hagesæther
2217
Bergens -05  -05      
0.0
4.0
4.0
0.00
 2069 ( -2)
Lasse Østebø Løvik
2349
Stavanger +08  +08      
2.0
0.0
0.0
0.00
 2700 ( +2)
FM Trond Gabrielsen
2300
Oslo Vest -07  -07      
0.0
4.0
4.0
0.00
 1951 ( -2)
GM Simen Agdestein
2542
NTG +10  +10      
2.0
0.0
0.0
0.00
 2337 ( +0)
10 
Eirik Sandal
1937
SK 96 -09  -09      
0.0
4.0
4.0
0.00
 2142 ( -1)
11 
Dmytro Ostanin
UKR -12  +12  +12    
2.0
3.0
3.0
2.00
 2343 (+2343)
12 
c Inge Sandstad Skrondal
2218
Akademisk +11  -11  -11    
1.0
6.0
6.0
2.00
 2218 ( +0)
13 
FM Stig Gabrielsen
2298
Oslo Vest +14  +14      
2.0
0.0
0.0
0.00
 2509 ( +2)
14 
Carl Peter Kirkebø
2109
Oslo Vest -13  -13      
0.0
4.0
4.0
0.00
 1898 ( -2)
15 
Pål Andreas Hansen
1937
Verdal =16  +16      
1.5
1.0
1.0
0.75
 1900 ( +0)
16 
Magnus A. Gregusson
1707
Nordnes =15  -15      
0.5
3.0
3.0
0.75
 1744 ( +0)
17 
Tor Kristian Larsen
1973
Nordnes +18  +18      
2.0
0.0
0.0
0.00
 2503 ( +5)
18 
Rune Myhrvold
2103
Hønefoss -17  -17      
0.0
4.0
4.0
0.00
 1573 ( -5)
19 
Ole Johan Valaker
2039
Oslo Vest =20  +20      
1.5
1.0
1.0
0.75
 2166 ( +1)
20 
Håvard Holder
1973
Sotra =19  -19      
0.5
3.0
3.0
0.75
 1846 ( -1)
21 
Håkon Bentsen
2085
Porsgrunn +22  -22  +22    
2.0
3.0
3.0
2.00
 2223 ( +2)
22 
Trond Solem
2098
Nordstrand -21  +21  -21    
1.0
6.0
6.0
2.00
 1960 ( -2)
23 
Sondre Waage Tofte
2102
Stavanger +24  -24  +24    
2.0
3.0
3.0
2.00
 2115 ( +0)
24 
Alexander R. Flaata
1990
Black Knights -23  +23  -23    
1.0
6.0
6.0
2.00
 1977 ( +0)
25 
FM Jøran Aulin-Jansson
2122
Asker -26  +26  +26    
2.0
3.0
3.0
2.00
 2073 ( -1)
26 
David Lilleøren
1948
Lørenskog +25  -25  -25    
1.0
6.0
6.0
2.00
 1997 ( +1)
27 
Kenneth Brattetveit
1735
Sotra W28  W28      
2.0
0.0
0.0
0.00
 0000 ( -0)
28 
Johannes Kvisla
2181
1911 w27  w27      
0.0
4.0
4.0
0.00
 0000 ( -0)
29 
Ronny Ellingsen
1819
Sotra +30  =30      
1.5
1.0
1.0
0.75
 1988 ( +2)
30 
Aryan Tari
1798
Asker -29  =29      
0.5
3.0
3.0
0.75
 1626 ( -3)

Forgruppe A

PlNavnn-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergerInnb.Innb.fargeSorten-Prestasjon
GM Kjetil A. Lie
2527
2541
Porsgrunn +43  +23  +14  +03  +05
5.0
14.5
16.5
16.50
2
 2324 ( +0)
FM Kjetil Stokke
2323
2347
Bergens +50  =10  +33  +30  +09
4.5
12.0
14.0
12.25
3
 2134 ( +0)
Halvard Hagesæther
2217
2265
Bergens +27  +20  +12  -01  +24
4.0
14.5
17.5
12.50
2
 2097 ( +0)
FM Trond Gabrielsen
2300
2309
Oslo Vest +21  +13  =11  +32  =07
4.0
14.0
16.5
12.75
3
 2153 ( +0)
GM Simen Agdestein
2542
2572
NTG +39  +28  +18  +19  -01
4.0
14.0
16.0
11.00
3
 2275 ( +0)
c Inge Sandstad Skrondal
2218
2229
Akademisk +34  =30  =10  +18  +19
4.0
12.0
14.5
11.50
3
 2109 ( +0)
Carl Peter Kirkebø
2109
2163
Oslo Vest =35  +36  +31  +22  =04
4.0
12.0
14.5
11.25
2
 2114 ( +0)
Magnus A. Gregusson
1707
Nordnes -29  +63  +40  +26  +21
4.0
10.5
10.5
8.00
3
 1739 ( +0)
Rune Myhrvold
2103
2176
Hønefoss +22  =53  +16  +11  -02
3.5
14.5
16.0
10.75
2
 2125 ( +0)
10 
Ole Johan Valaker
2039
2158
Oslo Vest +52  =02  =06  =15  +31
3.5
14.5
16.0
10.00
2
 2158 ( +0)
11 
Håkon Bentsen
2085
2161
Porsgrunn +38  +17  =04  -09  +30
3.5
13.5
15.5
10.00
3
 2016 ( +0)
12 
Alexander R. Flaata
1990
2084
Black Knights +24  +37  -03  =16  +32
3.5
13.0
15.0
9.25
2
 1979 ( +0)
13 
David Lilleøren
1948
2153
Lørenskog +55  -04  +29  +25  =14
3.5
13.0
14.0
8.25
2
 1803 ( +0)
14 
Kenneth Brattetveit
1735
Sotra +63  +29  -01  +37  =13
3.5
13.0
13.0
6.25
3
 1944 ( +0)
15 
Ronny Ellingsen
1819
2062
- +40  -18  +38  =10  +33
3.5
11.0
13.0
8.25
3
 1909 ( +0)
16 
Anita Grønnestad
1865
2061
Bergens +60  +44  -09  =12  +39
3.5
11.0
12.0
6.75
3
 1805 ( +0)
17 
Olav Otterlei
1766
Masfjorden +49  -11  =52  +53  +20
3.5
10.0
11.5
7.25
2
 1971 ( +0)
18 
FM Thor Geir Harestad
2132
2215
Randaberg +56  +15  -05  -06  +46
3.0
13.5
14.5
6.50
2
 2065 ( +0)
19 
WFM Katrine Tjølsen
2138
2160
Bergens +42  +26  +41  -05  -06
3.0
13.0
15.0
7.00
2
 1999 ( +0)
20 
Jan Sørgjerd
2093
2150
Nordstrand +54  -03  +35  +23  -17
3.0
13.0
14.0
6.50
3
 1777 ( +0)
21 
Ole Emil Frisvold
1586
1827
Bergens -04  +55  +34  +42  -08
3.0
12.5
13.5
5.50
2
 1621 ( +0)
22 
Christian Sloper
1641
1938
Bergens -09  +64  +28  -07  +38
3.0
12.5
12.5
5.00
3
 1767 ( +0)
23 
Timmie Nygaard
1755
1930
Caissa +61  -01  +44  -20  +41
3.0
12.0
13.0
5.00
3
 1878 ( +0)
24 
Kjetil Nylund
1242
Stavanger -12  +48  +45  +41  -03
3.0
11.5
13.5
6.00
2
 1840 ( +0)
25 
Eivind Riise Hauge
1449
Nordnes -31  +57  +27  -13  +37
3.0
11.0
12.0
6.00
2
 1774 ( +0)
26 
Tore Tjensvoll
1913
1988
Nordnes +62  -19  +47  -08  +42
3.0
11.0
12.0
5.00
3
 1561 ( +0)
26 
Daniel Sandvik
1437
Bergens -03  +54  -25  +45  +40
3.0
11.0
12.0
5.00
3
 1724 ( +0)
28 
Oddmund Sande
1875
2052
Randaberg +58  -05  -22  +56  +43
3.0
10.0
11.0
4.00
2
 1771 ( +0)
29 
Bjørn Asle Valde
- +08  -14  -13  +47  =34
2.5
13.5
15.5
7.25
2
 1615 (+1615)
30 
Erik Eikeland
1782
Nordnes +59  =06  +53  -02  -11
2.5
13.5
14.5
4.50
2
 1956 ( +0)
31 
Askild Bryn
2014
2032
Lillehammer +25  =33  -07  +36  -10
2.5
13.0
15.5
6.75
3
 1856 ( +0)
32 
Karl Andre Skare
2147
- =36  +35  +39  -04  -12
2.5
12.5
14.5
5.75
3
 1841 (+1841)
33 
Raymond Boger
1762
1914
Randaberg +57  =31  -02  +52  -15
2.5
12.0
13.0
3.75
2
 1790 ( +0)
34 
Steinar Leite
1258
Modum -06  +59  -21  +48  =29
2.5
11.5
12.5
4.25
3
 1554 ( +0)
35 
Jørgen Hoel
1491
1879
Bergens =07  -32  -20  +54  +53
2.5
11.0
12.0
4.50
2
 1862 ( +0)
36 
Rudi Sersch
1924
Strand =32  -07  +58  -31  +52
2.5
10.5
11.5
3.75
2
 1777 ( +0)
37 
Magnus Danielsen
1988
2032
Vålerenga +48  -12  +46  -14  -25
2.0
12.0
14.0
4.00
3
 1536 ( +0)
38 
Otto Brokke
1386
Drammen -11  +49  -15  +59  -22
2.0
12.0
13.0
3.00
2
 1533 ( +0)
38 
Lars A Stensen
1504
Direkte -05  +58  -32  +49  -16
2.0
12.0
13.0
3.00
2
 1686 (+54)
40 
Idar Eikeland
- -15  +56  -08  +57  -27
2.0
11.5
12.5
2.00
2
 1483 (+1483)
41 
Tony Myrmellom
- +46  +45  -19  -24  -23
2.0
11.0
13.0
4.00
3
 1657 (+1657)
42 
Tore-Inge Bratteteig
1309
Masfjorden -19  +62  +43  -21  -26
2.0
11.0
12.0
3.00
2
 1502 (+64)
43 
Torben Kallesøe
1374
Sotra -01  +61  -42  +55  -28
2.0
11.0
12.0
2.00
3
 1500 ( +0)
44 
Einar Hamre
1778
Drammen +47  -16  -23  -46  +56
2.0
10.5
11.5
3.00
2
 1615 ( +0)
45 
Tore Brekke
1814
SK 96 +51  -41  -24  -27  +59
2.0
10.0
11.0
3.00
2
 1226 ( +0)
46 
Idar Aase
1700
- -41  +51  -37  +44  -18
2.0
9.0
11.0
4.00
3
 1633 ( +0)
47 
Helge Heienberg
Bergens -44  +60  -26  -29  +54
2.0
8.5
9.5
2.00
2
 1430 (+1430)
47 
Ole Ivar Kjernlie
1166
Fredriksstad -37  -24  +60  -34  +57
2.0
8.5
9.5
2.00
2
 1232 (+25)
49 
Pekka Mykkeltvedt
- -17  -38  +64  -39  +55
2.0
8.5
8.5
1.00
3
 1294 (+1294)
50 
Mathias Brennhaugen Eike
1156
Lørenskog -02  -52  -56  +62  +58
2.0
8.0
9.0
2.00
2
 1487 ( +0)
51 
Håkon N Nordstrøm
970
Fana -45  -46  -57  +63  +61
2.0
6.0
6.0
1.00
3
 1231 ( +0)
52 
Eric Fanghol
1672
Molde -10  +50  =17  -33  -36
1.5
12.0
14.0
3.75
3
 1580 ( +0)
53 
Øyvind Riisem
1967
2081
Nordnes +64  =09  -30  -17  -35
1.5
12.0
12.0
1.75
3
 1480 ( +0)
54 
Jarle Solli
1300
Bergens -20  -27  +61  -35  -47
1.0
10.5
11.5
1.00
3
 1245 ( +0)
55 
Anne Kathrine Bøe
- -13  -21  +62  -43  -49
1.0
10.5
11.5
1.00
2
 1172 (+1172)
56 
Åsmund Sem-Johansen
1688
Stovner -18  -40  +50  -28  -44
1.0
10.0
12.0
2.00
3
 1444 (-39)
57 
Atle Svandal
- -33  -25  +51  -40  -48
1.0
9.5
11.5
2.00
3
 1126 (+1126)
58 
Jostein Westgaard
- -28  -39  -36  +64  -50
1.0
9.5
9.5
0.00
3
 1252 (+1252)
59 
Åsmund Røyrvik
Nordnes -30  -34  +63  -38  -45
1.0
9.0
9.0
0.00
3
 1188 (+1188)
60 
Eirik Thorbjørnsen
908
Randaberg -16  -47  -48  -61  +63
1.0
8.5
8.5
0.00
2
 1028 (+21)
61 
Niklas Savio
978
Porsgrunn -23  -43  -54  +60  -51
1.0
8.0
9.0
1.00
2
 1021 ( +0)
62 
Anders R Jensen
861
Harstad -26  -42  -55  -50  +64
1.0
8.0
8.0
0.00
3
 1070 ( +0)
63 
Øystein Halland
Bergens -14  -08  -59  -51  -60
0.0
10.5
11.5
0.00
3
 0901 (+901)
64 
Dag Olav Sandal
Bergens -53  -22  -49  -58  -62
0.0
7.5
8.5
0.00
2
 1003 (+1003)

Forgruppe B

PlNavnn-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergerInnb.Innb.fargeSorten-Prestasjon
GM Jon Ludvig Hammer
2582
2583
OSS +41  +14  +10  +03  +04
5.0
15.0
17.0
17.00
3
 2429 ( +0)
Elias DeMac
2118
2089
Bergens +30  +28  +16  +12  +06
5.0
13.0
15.5
15.50
3
 2311 ( +0)
IM Espen Lie
2469
2457
Porsgrunn +22  +23  +05  -01  +15
4.0
15.0
18.0
13.00
2
 2185 ( +0)
Lasse Østebø Løvik
2349
2296
Stavanger +62  +20  +09  +17  -01
4.0
15.0
16.0
11.00
2
 2292 ( +0)
Eirik Sandal
1937
SK 96 +47  +07  -03  +14  +24
4.0
14.0
16.0
12.00
3
 2287 ( +0)
Dmytro Ostanin
- +39  +46  +50  +08  -02
4.0
13.0
14.5
9.50
2
 2128 (+2128)
FM Stig Gabrielsen
2298
2308
Oslo Vest +58  -05  +19  +16  +18
4.0
13.0
14.0
10.00
2
 1964 ( +0)
Pål Andreas Hansen
1937
2042
Verdal +38  +31  +15  -06  +20
4.0
12.5
14.5
10.50
2
 2014 ( +0)
Tor Kristian Larsen
1973
2075
Nordnes +42  +13  -04  +31  +29
4.0
12.5
14.5
10.50
2
 2206 ( +0)
10 
Håvard Holder
1973
2088
Sotra +32  +56  -01  +40  +21
4.0
12.5
13.5
8.50
2
 2107 ( +0)
11 
Trond Solem
2098
2173
Nordstrand +25  -15  +57  +28  +17
4.0
11.5
12.5
9.50
2
 2002 ( +0)
12 
Sondre Waage Tofte
2102
2119
Stavanger +52  =29  +56  -02  +34
3.5
11.5
12.5
6.25
2
 1685 ( +0)
13 
FM Jøran Aulin-Jansson
2122
2238
Asker +45  -09  =34  +50  +33
3.5
11.0
12.5
7.25
2
 1792 ( +0)
14 
Johannes Kvisla
2181
2222
1911 +19  -01  +32  -05  +40
3.0
14.5
16.5
7.50
2
 1977 ( +0)
15 
Aryan Tari
1798
1901
Asker +43  +11  -08  +39  -03
3.0
14.0
16.0
8.00
3
 2067 ( +0)
16 
Jon Gunnar Tufta
1735
Bergens +54  +48  -02  -07  +44
3.0
13.0
14.5
5.50
3
 1881 ( +0)
17 
Benjamin Arvola
2141
2144
Tromsø +57  +18  +40  -04  -11
3.0
13.0
14.0
6.00
3
 2057 ( +0)
18 
Dagfinn Snarheim
2067
2175
Hauge +44  -17  +43  +35  -07
3.0
11.5
13.5
6.50
3
 1924 ( +0)
19 
Svein Atle Hus
1223
Bergens -14  +47  -07  +53  +41
3.0
11.0
12.5
5.50
3
 1744 ( +0)
20 
Helge Gundersen
2231
2256
Randaberg +59  -04  +61  +38  -08
3.0
11.0
12.0
4.00
3
 1688 ( +0)
21 
Nils Erik Moe-Nilssen
2043
SK 96 -35  +63  +48  +44  -10
3.0
10.5
10.5
4.00
3
 1667 ( +0)
22 
Jørund Berstad
1695
1879
Førde -03  -43  +54  +45  +39
3.0
10.0
11.5
5.50
3
 1808 ( +0)
23 
Hans R Thjømøe
1713
2043
Drammen +63  -03  -44  +46  +43
3.0
10.0
10.0
4.00
3
 1785 ( +0)
24 
Arn-Tore Haugsdal
1875
2088
Masfjorden w56  +60  +41  +29  -05
3.0
9.5
10.5
5.50
2
 1755 ( +0)
25 
Roger Sætre
1563
Bergens -11  -39  +63  +59  +49
3.0
9.0
9.0
3.00
2
 1640 ( +0)
26 
Kjell Gaute Furun
- +60  -50  -30  +55  +38
3.0
7.5
8.5
4.50
2
 1426 (+1426)
27 
Hans J Sjursen
- -28  -38  +60  +61  +42
3.0
7.5
8.5
4.00
3
 1455 (+1455)
28 
Terje Torgersen
1895
2055
Kristiansand +27  -02  +45  -11  =36
2.5
14.5
16.5
6.25
3
 1641 ( +0)
29 
Anders Olsen
2011
2079
Kristiansund +34  =12  +33  -24  -09
2.5
13.0
15.5
6.75
3
 1806 ( +0)
30 
Stein K. Bru
1699
Randaberg -02  =42  +26  -33  +56
2.5
12.5
13.5
5.00
2
 1570 ( +0)
31 
Bjørn Røst
1777
1977
SOSS +55  -08  =36  -09  +51
2.5
12.0
13.5
4.25
3
 1542 ( +0)
32 
Mads Munkejord
Sevland -10  +53  -14  +48  =35
2.5
11.5
13.0
4.75
3
 1785 (+1785)
33 
Øystein Aagedal Skage
1810
1966
Bergens =51  +37  -29  +30  -13
2.5
11.0
12.5
5.75
2
 1803 ( +0)
34 
Kay-Ove Fjeldstad
1272
Sotra -29  +59  =13  +51  -12
2.5
11.0
12.0
4.25
2
 1823 ( +0)
35 
Frederik Natvik
1649
Elverum +21  -40  +58  -18  =32
2.5
10.5
11.5
5.25
2
 1910 ( +0)
36 
Eric Torgersen
1139
Kristiansand =37  =49  =31  =42  =28
2.5
9.5
11.5
5.75
2
 1694 ( +0)
37 
Trond Birkeland
1772
1917
Bergens =36  -33  -51  +52  +50
2.5
8.0
9.5
4.25
3
 1494 (-66)
38 
Mathias Sætre
939
Bergens -08  +27  +46  -20  -26
2.0
13.0
15.0
5.00
3
 1710 ( +0)
39 
Trond E. Nilsen
1759
Nordstrand -06  +25  +49  -15  -22
2.0
13.0
15.0
5.00
2
 1655 ( +0)
40 
Victor Havik
1998
2083
Stavanger +53  +35  -17  -10  -14
2.0
12.5
14.0
4.00
3
 1774 ( +0)
41 
Jonas H Rasmussen
1177
Bergens -01  +51  -24  +56  -19
2.0
12.5
13.5
2.50
2
 1532 ( +0)
42 
Ove H Harestad
1572
1793
Randaberg -09  =30  +47  =36  -27
2.0
12.0
14.0
4.50
2
 1464 ( +0)
43 
Olujare Oyeniran
- -15  +22  -18  +58  -23
2.0
12.0
13.0
4.00
2
 1714 (+1714)
44 
Trond A Holmgren
1458
Nordnes -18  +64  +23  -21  -16
2.0
12.0
12.0
3.00
2
 1649 ( +0)
45 
Alexander Støle
1399
Sandnes -13  +52  -28  -22  +57
2.0
10.5
11.5
2.50
3
 1623 ( +0)
46 
Ole F. Kvamme
1865
SK 96 +61  -06  -38  -23  +59
2.0
10.0
11.0
2.00
3
 1455 ( +0)
47 
Johannes Servan
- -05  -19  -42  +64  +58
2.0
10.0
10.0
1.00
2
 1415 (+1415)
48 
Odd Birkestrand
1835
1877
Masfjorden +64  -16  -21  -32  +62
2.0
9.5
9.5
1.00
2
 1517 ( +0)
49 
Tormod Antonsen
- =50  =36  -39  +57  -25
2.0
9.0
10.0
3.00
3
 1455 (+1455)
50 
Erik Petter Hauge
1761
2033
Nordnes =49  +26  -06  -13  -37
1.5
13.0
15.0
4.00
2
 1631 ( +0)
51 
Yngve Torvanger
Stavanger =33  -41  +37  -34  -31
1.5
10.0
12.0
3.75
2
 1412 (+1412)
52 
Trond Jacobsen
1352
Bodø -12  -45  =55  -37  +61
1.5
9.5
10.5
1.75
3
 1433 ( +0)
53 
Nils Kåre Skare
1289
Sotra -40  -32  +64  -19  =54
1.5
9.0
9.0
0.75
2
 1329 ( +0)
54 
Øyvind Eikeland
- -16  -58  -22  +63  =53
1.5
8.5
8.5
0.75
2
 1339 (+1339)
55 
Trond Henanger
- -31  -61  =52  -26  +64
1.5
8.0
8.0
0.75
2
 1249 (+1249)
56 
Kjetil Andås
928
Masfjorden W24  -10  -12  -41  -30
1.0
13.0
15.0
3.00
3
 1337 ( +0)
57 
Olav Hjortås
1414
Nord-Odal -17  +62  -11  -49  -45
1.0
11.0
12.0
1.00
3
 1445 ( +0)
58 
Morten L Madsen
1658
1829
Sotra -07  +54  -35  -43  -47
1.0
10.5
12.0
1.50
3
 1443 ( +0)
59 
Jan Rune Moberg
1468
1741
Follo -20  -34  +62  -25  -46
1.0
10.5
11.5
1.00
3
 1413 ( +0)
60 
John Primo
- -26  -24  -27  -62  W63
1.0
10.0
10.0
0.00
2
 1123 (+1123)
61 
Sveinung Arnesen
- -46  +55  -20  -27  -52
1.0
9.5
11.0
1.50
4
 1390 (+1390)
62 
Geir Blom
1336
Sotra -04  -57  -59  +60  -48
1.0
8.0
9.0
1.00
2
 1397 ( +0)
63 
Jostein Sørhus
1063
Bergens -23  -21  -25  -54  w60
0.0
10.5
11.5
0.00
3
 1264 ( +0)
64 
Jonny Tungseth
- -48  -44  -53  -47  -55
0.0
7.5
9.0
0.00
3
 1049 (+1049)

Onsdagshurtigsjakk (24/6 2009)

 1. Ove Svareid            SK 96     3.5/4
 2. Elias DeMac             Bergens   3.5
 3. Sigve Dyrhovden         Bergens   2.5
 4. ystein Aagedal Skage   Bergens   2.0
 5. Trond Birkeland         Bergens   2.0
 6. Jrgen Hoel             Bergens   1.5
 7. Andreas Jansen          Bergens   1.5
 8. Helge Heienberg         Bergens   0.0

Onsdagshurtigsjakk (27/5 2009)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
WFM Katrine Tjølsen
2142
2112
Bergens +7  +4  +2  +5
4.0
 1902 ( +3)
Ole Emil Frisvold
1581
1827
Bergens +8  =3  -1  +4
2.5
8.5
 1715 ( +3)
Andr Svee
1399
Bergens +6  =2  -5  +8
2.5
6.5
 1571 ( +3)
Trond Birkeland
1772
1931
Bergens +5  -1  +6  -2
2.0
8.5
10.5
 1721 (-10)
Even Håvold
1324
Bergens -4  +7  +3  -1
2.0
8.5
9.0
 1661 ( +4)
Stig Børje Larsen
1831
Bergens -3  +8  -4  +7
2.0
5.0
 1425 ( -5)
Andreas Jansen
1334
Bergens -1  -5  =8  -6
0.5
8.0
 1288 ( -4)
Svein Erik Kringstad
- -2  -6  =7  -3
0.5
7.0
 1200 (+1200)
Hvite partier står med fet skrift.

pent Hordalandsmesterskap NVGP (8-10/5 2009)

Gruppe A

PlNavnKln-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Øyvind Riisem1
1949
2064
Nordnes +15  +05  =04  +08  +03
4.5
12.0
13.0
11.50
 2111 (+17)
Stig K. MartinsenM
2148
2168
Bergens +14  W17  -03  +10  +04
4.0
10.5
11.5
8.00
 2091 ( -1)
Joachim B. NilsenM
2029
2031
Bergens +08  +16  +02  =04  -01
3.5
14.0
15.0
9.00
 2000 ( +4)
Elias DeMac1
2145
1993
Bergens +09  +06  =01  =03  -02
3.0
15.0
17.5
9.50
 2018 (-14)
Jørgen Hoel2
1454
1879
Bergens +07  -01  =11  +13  =06
3.0
13.0
14.5
7.25
 1714 (+20)
Tor Kristian Larsen1
1985
2097
Nordnes +12  -04  =07  +11  =05
3.0
11.5
13.5
7.50
 1719 (-13)
Stig Børje Larsen1
1843
Bergens -05  +15  =06  =09  +12
3.0
10.5
11.5
5.75
 1672 (-13)
Øyvin Strand2
1733
1963
Bergens -03  +WO  +16  -01  =09
2.5
11.5
11.5
2.25
 1637 ( -6)
Gunnar Bue2
1621
1817
Tønsberg -04  +12  =10  =07  =08
2.5
11.0
13.0
6.00
 1806 (+15)
10 
Trond Birkeland2
1760
1931
Bergens -17  +14  =09  -02  +13
2.5
9.5
10.5
4.25
 1745 ( +2)
11 
Tore-Inge Bratteteig2
1245
Masfjorden =  =13  =05  -06  +15
2.5
8.5
8.5
3.25
 1502 (+93)
12 
Roger Sætre2
1564
Bergens -06  -09  +15  +16  -07
2.0
9.5
10.5
2.00
 1552 ( -3)
13 
Gaute Ljones2
1191
Stavanger =  =11  =14  -05  -10
1.5
9.5
9.5
2.00
 1340 ( +4)
14 
Sigve Dyrhovden2
1673
Bergens -02  -10  =13  -15  +16
1.5
9.0
10.0
1.75
 1405 (-84)
15 
Tom Andre Sivertsen2
1378
Bergens -01  -07  -12  +14  -11
1.0
12.0
13.5
1.50
 1414 ( -2)
16 
Terje Lie2
1297
1717
Bergens +WO  -03  -08  -12  -14
1.0
9.5
9.5
0.00
 1349 ( -7)
17 
Thomas NylandM
2096
2153
Molde +10  w02      
1.0
6.5
6.5
2.50
 2160 ( +2)

Gruppe B

PlNavnKln-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Sigvat Stensholt3
1304
Bergens +3  +5  +4  +2  +6
5.0
11.0
12.5
12.50
 0000 ( -0)
Andreas Jansen4
1341
Bergens +8  =4  +3  -1  +5
3.5
12.5
13.5
7.25
 0000 ( -0)
Jonas H Rasmussen5
1139
Bergens -1  +6  -2  +8  +7
3.0
11.5
12.5
4.00
 0000 ( -0)
Gunnleik Langeland3
1268
Bergens +7  =2  -1  +5  -8
2.5
12.0
13.0
5.25
 0000 ( -0)
Sigve Hølleland5
858
Masfjorden +6  -1  +7  -4  -2
2.0
12.5
14.0
3.00
 0000 ( -0)
Svein Atle Hus4
1257
Bergens -5  -3  +8  =7  -1
1.5
11.5
12.5
1.75
 0000 ( -0)
Mathias Sætre5
937
Bergens -4  +8  -5  =6  -3
1.5
9.0
10.0
1.75
 0000 ( -0)
Håkon N Nordstrøm5
972
Fana -2  -7  -6  -3  +4
1.0
10.5
12.0
2.50
 0000 ( -0)
Hvite partier står med fet skrift.

Onsdagshurtigsjakk (29/4 2009)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Eirik Gullaksen
2382
2399
Bergens +09  +05  +07  +04
4.0
6.0
7.5
7.50
 2278 ( +1)
Stig K. Martinsen
2148
2177
Bergens +07  +08  =04  +05
3.5
6.0
7.5
6.25
 2275 ( +3)
Jon Gunnar Tufta
1685
Bergens -04  +12  +08  +06
3.0
6.0
6.0
3.50
 1826 ( +5)
Halvard Hagesæther
2217
2276
Bergens +03  +06  =02  -01
2.5
10.5
12.5
6.75
 2080 ( -1)
Arne Hagesæther
2116
2124
- +10  -01  +11  -02
2.0
9.0
10.0
2.50
 1843 ( -2)
Trond Birkeland
1760
1931
Bergens +12  -04  +09  -03
2.0
7.0
7.0
1.50
 1553 (-55)
Ole Emil Frisvold
1581
1827
Bergens -02  +11  -01  =10
1.5
9.0
10.0
1.75
 1756 ( +0)
Stig Børje Larsen
1843
Bergens +11  -02  -03  =09
1.5
8.0
9.0
1.75
 1606 ( -4)
Fritjov Øvrebø
1600
- -01  +10  -06  =08
1.5
7.5
9.0
2.25
 1785 ( +2)
10 
Ingjald Finjord
1503
Bergens -05  -09  +12  =07
1.5
5.0
5.0
0.75
 1415 ( -1)
11 
Andreas Jansen
1341
Bergens -08  -07  -05  +12
1.0
5.0
5.0
0.00
 1370 ( -1)
12 
Egil Stormer
712
Bergens -06  -03  -10  -11
0.0
6.5
7.5
0.00
 1172 (+123)
Hvite partier står med fet skrift.

Bergen hurtig-GP (18/4 2009)

PlNavnKln-Eloi-Elo123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Eirik GullaksenM
2382
2400
Bergens +23  +06  +02  +04  +08  =03
5.5
21.5
23.5
21.25
 2367 ( +1)
FM Kjell Arne MorkM
2157
2265
Bergens +21  +15  -01  +11  +06  +12
5.0
19.5
22.0
16.50
 2051 ( +1)
FM Kjetil StokkeM
2313
2323
Bergens +11  +05  =10  +12  =04  =01
4.5
21.5
25.0
18.25
 2054 ( -1)
Joachim B. NilsenM
2029
2034
Bergens +14  +07  +16  -01  =03  +08
4.5
20.5
23.5
15.75
 2190 ( +9)
Stig K. MartinsenM
2148
2168
Bergens +28  -03  +29  +14  =09  +10
4.5
16.0
17.0
10.75
 1764 ( -2)
Pål Andreas Hansen1
1913
2032
Verdal +09  -01  +22  +16  -02  +14
4.0
20.0
22.0
11.50
 1850 ( +2)
Per Nestande1
1913
Førde +27  -04  =11  =13  +18  +09
4.0
18.0
19.5
11.50
 1611 ( -4)
Ove SævareidM
2080
2144
SK 96 =20  +24  +17  +10  -01  -04
3.5
19.0
21.0
9.75
 1753 ( -4)
Bård Fadnes3
1379
Bergens -06  +23  +19  +15  =05  -07
3.5
18.5
20.5
10.25
 1865 (+10)
10 
Jon Gunnar Tufta2
1685
Bergens +30  +19  =03  -08  +20  -05
3.5
18.0
18.0
7.75
 1822 ( +5)
11 
Jarle Solli3
1310
Bergens -03  +28  =07  -02  +29  +20
3.5
17.5
18.5
7.00
 1800 ( +8)
12 
Oddvar Solli2
1604
1893
Voss +24  =17  +20  -03  +25  -02
3.5
17.0
19.0
8.00
 1637 ( +1)
13 
Anita Bratbak4
1226
Bergens -17  -20  +24  =07  +27  +15
3.5
14.5
16.0
8.50
 1583 (+24)
14 
Jørgen Hoel3
1454
1879
Bergens -04  +27  +18  -05  +19  -06
3.0
19.0
20.5
7.50
 1788 (+20)
15 
Øyvind Normann1
1878
1971
Bergens +26  -02  +21  -09  +16  -13
3.0
17.5
19.5
7.50
 1557 ( -6)
16 
Stig Børje Larsen1
1843
Bergens +25  +18  -04  -06  -15  +21
3.0
17.0
19.0
7.50
 1664 ( -3)
17 
Tom Eriksen2
1588
Sotra +13  =12  -08  -20  =21  +25
3.0
15.5
17.5
8.50
 1492 ( -2)
18 
Tron Helge Grendahl2
1636
Førde +29  -16  -14  +26  -07  +22
3.0
14.0
15.0
5.00
 1458 ( -4)
19 
Kristian R Johansen2
1699
Nordnes +22  -10  -09  +29  -14  +27
3.0
13.5
14.5
4.50
 1371 ( -8)
20 
Ingjald Finjord2
1503
Bergens =08  +13  -12  +17  -10  -11
2.5
17.5
20.5
8.25
 1529 ( -1)
21 
Ole Emil Frisvold3
1581
1827
Bergens -02  +26  -15  +28  =17  -16
2.5
16.0
17.5
5.00
 1591 ( +0)
22 
Jonas H Rasmussen5
1139
Bergens -19  +30  -06  -25  +23  -18
2.0
14.0
14.0
2.00
 1263 ( +0)
23 
Terje Lie3
1297
1705
Bergens -01  -09  -26  +30  -22  +29
2.0
14.0
14.0
1.00
 1230 ( -6)
24 
Håkon N Nordstrøm5
972
Fana -12  -08  -13  -27  +30  +28
2.0
13.5
13.5
1.50
 1277 (+10)
25 
Kjetil Andås5
928
Masfjorden -16  -29  +30  +22  -12  -17
2.0
12.5
12.5
2.00
 1254 (+10)
26 
Benjamin Haldorsen4
1081
Bergens -15  -21  +23  -18  -28  +30
2.0
12.0
12.0
2.00
 1306 (+56)
27 
Sigvat Stensholt3
1304
Bergens -07  -14  =28  +24  -13  -19
1.5
15.5
17.0
2.75
 1248 ( -3)
28 
Andreas Jansen4
1341
Bergens -05  -11  =27  -21  +26  -24
1.5
14.5
16.0
2.75
 1206 (-10)
29 
Tore-Inge Bratteteig3
1245
Masfjorden -18  +25  -05  -19  -11  -23
1.0
16.0
18.0
2.00
 1231 ( -5)
30 
Sigve Hølleland5
858
Masfjorden -10  -22  -25  -23  -24  -26
0.0
11.5
13.5
0.00
 0783 ( -8)
Hvite partier står med fet skrift.

Onsdagshurtigsjakk (25/3 2009)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Kjetil Stokke
2305
2328
Bergens +12  +05  +02  +04
4,0
 2319 ( +2)
Halvard Hagesæther
2238
2276
Bergens +14  +07  -01  +06
3,0
8,0
 2128 ( +0)
Arne Hagesæther
2116
2184
 +06  =04  =08  +05
3,0
6,5
 2054 ( +2)
IM Eirik Gullaksen
2387
2400
Bergens +13  =03  +07  -01
2,5
 2115 ( -1)
Bård Fadnes
1379
Bergens +10  -01  +12  -03
2,0
9,0
 2001 ( +6)
Ole Emil Frisvold
1581
1827
Bergens -03  +13  +09  -02
2,0
8,0
 1823 ( +4)
WFM Katrine Tjølsen
2090
2090
Bergens +09  -02  -04  +08
2,0
7,5
 2014 ( +1)
Stig K. Martinsen
2093
2168
Bergens =11  +14  =03  -07
2,0
6,5
 1817 ( -4)
Andreas Jansen
1341
Bergens -07  +11  -06  +12
2,0
5,5
 1662 (+13)
10 
Tore Tjensvoll
1913
1988
Nordnes -05  -12  +13  +11
2,0
4,5
 1489 ( -6)
11 
Sigvat Stensholt
1304
Bergens =08  -09  +14  -10
1,5
 1693 ( +3)
12 
Sigve Dyrhovden
1673
Bergens -01  +10  -05  -09
1,0
8,0
 1544 (-34)
13 
Fritjov Øvrebø
1686
 -04  -06  -10  +14
1,0
6,5
 1718 ( +0)
14 
Trond Birkeland
1760
1931
Bergens -02  -08  -11  -13
0,0
 1408 (-94)
Hvite partier står med fet skrift.

Onsdagshurtigsjakk (25/2 2009)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Eirik Gullaksen
2387
2400
Bergens +05  +04  +02  +06
4.0
 2435 ( +1)
IM Jovanka Houska
 
2392
 +09  +03  -01  +05
3.0
9.0
 2260 (+2260)
Arne Hagesæther
2116
2184
 +08  -02  +06  +04
3.0
7.0
 2015 ( +1)
WFM Katrine Tjølsen
2080
2090
Bergens +07  -01  +09  -03
2.0
9.0
9.5
2.50
 1934 ( -3)
Ove Sævareid
2080
2144
SK 96 -01  +10  +07  -02
2.0
9.0
9.5
2.50
 1875 ( -1)
Øyvin Strand
1725
1949
Bergens +10  +09  -03  -01
2.0
7.5
 1873 ( +2)
Ole Emil Frisvold
1547
1827
Bergens -04  +08  -05  +10
2.0
5.0
 1672 ( +1)
Andreas Jansen
1225
 
Bergens -03  -07  =10  =09
1.0
 1470 ( +2)
Fritjov Øvrebø
1686
 
 -02  -06  -04  =08
0.5
7.0
 1486 ( -4)
10 
Terje Lie
1306
1717
Bergens -06  -05  =08  -07
0.5
6.0
 1309 ( -2)
Hvite partier står med fet skrift.

Onsdagshurtigsjakk (28/1 2009)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Kjetil Stokke
2302
2328
Bergens +3  +4  =2  +5
3,5
7,5
8,5
6,75
 1766 ( +0)
Torbjørn Klausen
1589
Bergens +6  +5  =1  +3
3,5
6,5
6,5
4,75
 1961 ( +5)
Bård Fadnes
1353
Bergens -1  +6  +5  -2
2,0
8,0
8,0
1,00
 1684 ( +4)
Andreas Jansen
1225
Bergens -5  -1  +6  +6
2,0
4,5
4,5
0,00
 1615 (+13)
Ole Emil Frisvold
1547
1827
Bergens +4  -2  -3  -1
1,0
9,0
11,0
2,00
 1424 ( -7)
Terje Lie
1306
1717
Bergens -2  -3  -4  -4
0,0
7,5
9,5
0,00
 0954 ( -7)
Hvite partier står med fet skrift.


Klubbmesterskapet i lynsjakk (20/1 2009)

Klasse M + I

 1. Jesper Nederlof        M      5.0/6    Vinner klasse M
 2. IM Eirik T. Gullaksen  M      4.0
 3. WFM Katrine Tjlsen    M      4.0
 4. FM Per Manne           M      3.0
 5. Ove Svareid           M      3.0
 6. Hvard Skien          I      2.0      Vinner klasse I
 7. Anita Grnnestad       I      0.0

Klasse II

 1. Jon Gunnar Tufta       II     8.0/10   Vinner klasse II
 2. Sigve Dyrhovden        II     6.0
 3. yvin Strand           II     5.5
 4. Roger Stre            II     5.5
 5. Ingjald Finjord        II     3.5
 6. Erling Gatland         II     1.5

Klasse III + IV + V

 1. Brd Fadnes            III    7.0/7    Vinner klasse III
 2. Jarle Solli            III    6.0
 3. Jostein Srhus         IV     4.5      Vinner klasse IV
 4. Terje Lie              III    3.5
 5. Mathias Stre          IV     3.0
 6. Jrgen Hoel            III    3.0
 7. Matias Birkeland       V      1.0      Vinner klasse V
 8. Adrian Hitland         V      0.0

Vrturneringen (fra 13/1 2009)

Se ogs Turneringsservice.

Klasse M

Dato:27/110/2 24/210/324/314/4 12/5
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Sum  Kval  Plass
  1  Ove Svareid E-post - 2080 X  8 0  2 3  1 1  4 5  1 1  6 7  1 5   1
  2  Kjell Arne Mork E-post Telefon 2172 1  7 1  1 X  8 0  3 4  1 0  5 6  1 4   2
  3  Eirik Sandal E-post Telefon 1963 0  6 7  0 0  1 2  1 X  8 ½  4 5  0   6
  4  Per Manne E-post Telefon 2070 1  5 6  1 1  7 1  0 0  2 3  ½ X  8   4
  5  Katrine Tjlsen E-post Telefon 2080 4  0 8  X 1  6 7  ½ 0  1 2  1 1  3   3
  6  Terje Karlsen E-post Telefon 2066 3  1 0  4 5  0 8  X 1  7 1  0 0  2 2   5
  7  Joachim B. Nilsen E-post Telefon 1981 2  0 1  3 4  0 ½  5 6  0 8  X 0  1   7
  8          1 5 2 6 3 7 4      

Klasse I + II

Dato:13/127/1 10/224/210/324/3 14/4
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Sum  Kval  Plass
  1  Ole Emil Frisvold E-post Telefon 1547 1  8 ½  2 3  0 ½  4 5  0 1  6 7  0 3 5
  2  Sigve Dyrhovden E-post Telefon - 0  7 1  ½ 1  8 0  3 4  1 0  5 6  ½ 3 4
  3  Stig B. Larsen - Telefon 1837 1  6 7  1 1  1 2  1 1  8 1  4 5  0 6   2
  4  Christian Sloper E-post Telefon 1662 0  5 6  1 0  7 1  ½ 0  2 3  0 1  8   6
  5  Jon Gunnar Tufta E-post Telefon 1685 4  1 8  1 ½  6 7  1 1  1 2  1 1  3   1
  6  Stian Instefjord E-post Telefon 1534 3  0 0  4 5  ½ 8  0 0  7 1  0 ½  2 1   8
  7  Odd Christoffersen E-post Telefon 1600 2  1 0  3 4  1 0  5 6  1 8  0 1  1 4   3
  8  Geir Ole Aagedal E-post Telefon 1490 1  0 0  5 2  0 1  6 3  0 1  7 4  0 2   7

Klasse III + IV

Dato:13/127/1 3/217/224/210/3 24/331/314/428/4 12/5
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Sum  Kval  Plass
  1  Jarle Solli E-post Telefon 1310 12 0  2 3  1 0  4 5  1 1  6 7 (0) 1  8 9  0 10 wo1 6   5
  2  Atle Sviland E-post Telefon 1368 11 1  1 ½ 12 1  3 4  ½ ½  5 6  0 X  7 8  1 0  9 10 1 31¼ 2
  3  Berge Frimanslund E-post - 1289 10 11 1 0  1 2  0 12 ½  4 5  1 1  6 7  X 0  8 9  ½ 5 21½ 7
  4  Jonas H. Rasmussen E-post Telefon 1074 0  9 10 0 11 1  1 ½  2 3  ½ ½ 12 0  5 6  1 X  7 8  ½ 4   8
  5  Brd Fadnes E-post Telefon 1353 ½  8 9  1 ½ 10 11  1 0  1 2  ½ 0  3 4  1 12 1  6 7  X 29 3
  6  Terje Lie E-post Telefon 1306 (1) 7 8  1 0  9 10 0 11 1  0 1  2 3  0 0  4 5  0 12 4   9
  7  Magne Gyland E-post Telefon 1299 6 (0) 12(0) (1) 8 9  X 10 11(½) (1) 1 2  X X  3 4  X X  5 X X X
  8  Benjamin Haldorsen E-post Telefon 1048 5  ½ 0  6 7 (0) 12 1 ½  9 10 ½ wo 1  0 0  2 3  1 ½  4 5 22¾ 6
  9  Pl Dahl Andersen E-post Telefon 1127 4  1 0  5 6  1 X  7 8  ½ 12 ½ 10 11 1 1  1 2  1 ½  3 28½ 4
  10  Jrgen Hoel E-post Telefon 1432 3  1 1  4 5  ½ 1  6 7  X ½  8 9  1 12 ½ 11 1  1 0  2   1
  11  Oddvar Kaarbe E-post - - 2  0 0  3 4  1 0  5 6  0 (½) 7 wo 0 0  9 10 0 wo0 0wo 1   11
  12  Oddgeir Undertun E-post Telefon - 1  0 (1) 7 2  ½ 0  8 3  0 ½  9 4  ½ ½ 10 5  0 1wo 6  0 3   10
Magne Gyland har trukket seg fra turneringen. Ettersom han spilte under halvparten av partiene vil spilte partier bli ratet, men teller ikke p sluttabellen.
Oddvar Kaarbe har trukket seg fra turneringen. Ettersom han spilte over halvparten av partiene vil uspilte partier bli satt som tap, men disse vil ikke bli ratet.


Til Bergens Schakklubs hjemmeside

Laget av Eirik T. Gullaksen