LOGO

Bergens Schakklub - Resultater fra 2010



Onsdagshurtigsjakk (29/12 2010)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Kjetil StokkeM
2401
2408
Bergens +07  +12  +03  =02
3,5
8,5
9,5
7,75
 2258 ( +0)
FM Harald B BorchgrevinkM
2235
2289
Bergens +10  +06  +08  =01
3,5
7,5
9,0
7,25
 2331 ( +0)
Ole Johan ValakerM
2048
2161
SK 96 +04  +05  -01  +06
3,0
8,5
10,5
7,00
 2123 ( +0)
Sigvat Stensholt3
1429
Bergens -03  +11  +07  =05
2,5
7,5
9,0
4,75
 1784 ( +0)
Erik Petter Hauge2
1746
2033
Nordnes +14  -03  +12  =04
2,5
6,5
6,5
2,25
 1668 ( +0)
Ove SævareidM
2147
2156
SK 96 +09  -02  +10  -03
2,0
8,5
10,0
3,50
 1875 ( +0)
Gisle Bjugn2
1600
- -01  +13  -04  +12
2,0
7,0
8,0
2,00
 1738 ( +0)
Jon Gunnar Tufta1
1815
Bergens =11  +14  -02  =09
2,0
7,0
7,0
1,75
 1568 ( +0)
Erik Kofoed2
1600
- -06  =10  +11  =08
2,0
5,5
7,0
3,25
 1743 ( +0)
10 
Tom Eriksen2
1617
Sotra -02  =09  -06  +14
1,5
7,5
7,5
1,00
 1669 ( +0)
11 
Olav Hjortås3
1395
Nord-Odal =08  -04  -09  +13
1,5
6,5
7,5
2,00
 1453 ( +0)
12 
Trond Birkeland1
1805
1940
Bergens +13  -01  -05  -07
1,0
8,0
9,0
1,00
 1573 ( +0)
13 
Janos Schffer3
1317
Sotra -12  -07  +14  -11
1,0
4,5
4,5
0,00
 1268 ( +0)
14 
Svein Erik Kringstad4
1044
Sotra -05  -08  -13  -10
0,0
6,0
7,0
0,00
 1223 ( +0)

Bergen Grand Prix (26-28/11 2010)

Se ogs Turneringsservice.

Gruppe A

PlNavnn-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Kjetil Stokke
2396
2406
Bergens +14  +09  +03  +02  +04
5.0
14.0
16.0
16.00
 2266 ( +4)
Nils Erik Bomark
1893
2068
Nordnes +16  +08  +05  -01  +07
4.0
14.0
16.0
11.00
 2110 (+42)
Erik Eikeland
2006
2155
Nordnes +07  +12  -01  +18  +06
4.0
13.5
15.0
10.00
 1931 ( +4)
Ole Emil Frisvold
1921
1920
Bergens -05  +17  +08  +09  -01
3.0
14.0
16.0
8.00
 1968 (+10)
Øyvin Strand
1878
1978
Bergens +04  +21  -02  =06  =10
3.0
13.0
14.0
7.00
 1797 ( -5)
Line Jin Jørgensen
1790
1890
Sevland =  +13  +10  =05  -03
3.0
12.5
12.5
7.00
 1804 ( +4)
Jonatan Ekelund Time
1639
1848
Sevland -03  +WO  +20  +11  -02
3.0
12.0
12.0
4.00
 1757 (+14)
Håvard Skøien
1939
2114
Bergens +15  -02  -04  +20  +14
3.0
11.0
12.0
5.00
 1769 (-13)
Erlend Kyrkjebø
1904
1932
Stavanger +18  -01  +21  -04  +19
3.0
11.0
12.0
4.00
 1774 ( -9)
10 
Roger Sætre
1607
1843
Bergens =  +19  -06  +13  =05
3.0
10.0
10.0
5.50
 1711 ( +9)
11 
Jørgen Hoel
1715
1813
Bergens =  =20  +15  -07  +12
3.0
8.5
8.5
5.00
 1578 (-12)
12 
Terje Lie
1271
1624
Bergens +WO  -03  =18  +21  -11
2.5
9.5
9.5
1.75
 1526 (+10)
13 
Håkon N Nordstrøm    
1379
Fana =  -06  +19  -10  +18
2.5
9.0
9.0
3.00
 1543 (+18)
14 
Jonatan M Andersen
1619
Bergens -01  -18  +WO  +15  -08
2.0
11.5
11.5
2.00
 1635 (-10)
15 
Oddvar Solli
1640
1902
Voss -08  +16  -11  -14  +WO
2.0
10.0
10.0
2.00
 1491 (-11)
16 
Mathias Sætre
1488
1623
Bergens -02  -15  +17  -19  +21
2.0
9.5
10.5
3.00
 1478 ( -3)
17 
Jrg Mehringer
1904
W. Dame Berlin -21  -04  -16  +WO  +20
2.0
7.0
7.0
1.00
 1367 (+1367)
18 
Sondre Merkesvik
1339
Bergens -09  +14  =12  -03  -13
1.5
12.0
14.0
3.25
 1486 ( +6)
19 
Magnus Aartun
1437
1802
Stavanger =  -10  -13  +16  -09
1.5
10.5
10.5
2.00
 1401 ( -7)
20 
Eirik Kyrkjebø
1414
1763
Stavanger =  =11  -07  -08  -17
1.0
11.0
11.0
1.50
 1329 ( -6)
21 
Jonas H Rasmussen
1417
1628
Bergens +17  -05  -09  -12  -16
1.0
10.5
12.5
2.00
 1341 (-16)

Gruppe B

PlNavnn-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Sigvat Stensholt
1415
Bergens +06  +04  +05  +02  =03
4.5
13.5
16.5
14.75
 0000 ( -0)
Jostein Sørhus
1283
Bergens +07  +17  +09  -01  +05
4.0
13.5
14.5
10.00
 0000 ( -0)
Hans Joachim Aadland
1479
Fana -11  +15  +06  +08  =01
3.5
12.5
14.5
10.25
 0000 ( -0)
Caroline Beer Jacobsen
1195
1593
Stavanger +13  -01  =12  +07  =08
3.0
12.5
14.5
7.50
 0000 ( -0)
Marte B Kyrkjebø
1155
Stavanger +15  +11  -01  +14  -02
3.0
12.5
14.5
6.00
 0000 ( -0)
Adrian Hitland
897
Bergens -01  +13  -03  +11  +12
3.0
12.0
14.0
6.00
 0000 ( -0)
Andreas Fossan
775
Stavanger -02  +WO  +10  -04  +13
3.0
11.5
11.5
4.50
 0000 ( -0)
Eivind Aartun
1076
1673
Stavanger =  +10  +11  -03  =04
3.0
11.0
11.0
6.00
 0000 ( -0)
Flemming Aas
1074
Bergens =  +16  -02  =12  +14
3.0
9.5
9.5
4.50
 0000 ( -0)
10 
Hanna B Kyrkjebø
1110
1526
Stavanger =14  -08  -07  +WO  +16
2.5
9.5
9.5
2.50
 0000 ( -0)
11 
Matias Birkeland
907
Bergens +03  -05  -08  -06  +17
2.0
12.5
13.5
4.50
 0000 ( -0)
12 
Sverre S Dyrhaug
903
Stavanger =  =14  =04  =09  -06
2.0
11.0
11.0
4.00
 0000 ( -0)
13 
Eirik Hauge
662
Fana -04  -06  +WO  +15  -07
2.0
11.0
11.0
2.00
 0000 ( -0)
14 
Tore Inge Bratteteig
1425
1656
Masfjorden        =10  =12  +17  -05  -09
2.0
10.5
11.5
3.25
 0000 ( -0)
15 
Elin Johnson
869
Bergens -05  -03  +16  -13  +WO
2.0
10.0
10.0
1.50
 0000 ( -0)
16 
Erling S Dyrhaug
586
Stavanger =  -09  -15  +17  -10
1.5
8.5
8.5
1.00
 0000 ( -0)
17 
Sture Fuglestad Skare
Bergens +WO  -02  -14  -16  -11
1.0
9.5
9.5
0.00
 0000 ( +0)

Onsdagshurtigsjakk (24/11 2010)

PlNavnn-Eloi-Elo12345PoengBergern-Prestasjon
IM Eirik Gullaksen
2323
2364
Bergens +5  +3  +6  +4  +2
5.0
10.00
 1998 ( +0)
FM Kjetil Stokke
2395
2408
Bergens +3  +6  +4  +5  -1
4.0
6.00
 1823 ( +0)
Tom Andre Sivertsen
1370
Bergens -2  -1  +5  +6  =4
2.5
2.75
 1788 (+131)
Jonatan M Andersen
1605
Bergens +6  -5  -2  -1  =3
1.5
2.25
 1592 ( +0)
Sondre Merkesvik
1270
Bergens -1  +4  -3  -2  -6
1.0
1.50
 1568 ( +0)
Janos Schaeffer
1351
Sotra -4  -2  -1  -3  +5
1.0
1.00
 1552 ( +0)

Onsdagshurtigsjakk (27/10 2010)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Ove Sævareid
2106
2149
SK 96 +4  +5  =2  +3
3.5
7.0
9.0
7.50
 2303 ( +0)
Stig K. Martinsen
2160
2215
Bergens +3  =6  =1  +7
3.0
7.0
8.0
5.50
 2057 ( +0)
Per Otto Solheim
Førde -2  +8  +4  -1
2.0
8.5
9.5
3.00
 1851 (+1851)
Anita Grønnestad
1922
2017
Bergens -1  +7  -3  +8
2.0
6.5
7.5
2.00
 1647 ( +0)
Ole Emil Frisvold
1938
1859
Bergens +7  -1  -8  +9
2.0
5.5
5.5
1.00
 1522 ( +0)
Arne Hagesæther
2087
2124
Bergens +8  =2    
1.5
4.0
4.0
2.50
 1881 ( +0)
Sigvat Stensholt
1415
Bergens -5  -4  +9  -2
1.0
7.0
7.0
0.00
 1649 ( +0)
Sondre Merkesvik
1216
Bergens -6  -3  +5  -4
1.0
6.0
7.5
2.00
 1756 ( +0)
Janos Schaeffer
1351
Bergens     -7  -5
0.0
3.0
3.0
0.00
 1276 ( +0)

Onsdagshurtigsjakk (29/9 2010)

PlNavnn-Eloi-Elo12345PoengBergern-Prestasjon
IM Eirik Gullaksen
2373
2400
Bergens +5  +3  +6  +2  +4
5,0
10,00
 2081 ( +0)
Ove Sævareid
2106
2149
SK 96 +4  +6  +5  -1  +3
4,0
6,00
 1975 ( +0)
Jonatan M Andersen
1576
Bergens =6  -1  +4  =5  -2
2,0
3,00
 1769 ( +0)
Anita Grønnestad
1828
2017
Bergens -2  +5  -3  +6  -1
2,0
2,00
 1718 ( +0)
Sigve Dyrhovden
1548
1891
Bergens -1  -4  -2  =3  +6
1,5
1,50
 1697 ( +0)
Janos Schaeffer
1351
Bergens =3  -2  -1  -4  -5
0,5
1,00
 1520 ( +0)

Hstturneringen (fra 7/9 2010)

Se ogs Turneringsservice.

Klasse M + I

Dato:7/921/9 5/1019/102/1116/11 30/11
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Sum  Kval  Plass
  1  Anita Grnnestad E-post - 1913 ½  8 1  2 3  0 0  4 5  0 0  6 7  0 1.75 6-7
  2  Stig B. Larsen - Telefon 1801 0  7 1  0 0  8 0  3 4  0 1  5 6  0 1   8
  3  Vebjrn Selbekk E-post Telefon 1796 1  6 7  0 1  1 2  1 1  8 0  4 5  1 5 12.50 3
  4  Hvard Skien E-post Telefon 1955 ½  5 6  ½ 0  7 1  1 1  2 3  1 1  8 5 13.25 2
  5  Erik Eikeland E-post - 2006 4  ½ 8  1 1  6 7  1 1  1 2  0 0  3   4
  6  Jon Gunnar Tufta E-post Telefon 1787 3  0 ½  4 5  0 8  1 ½  7 1  1 1  2 4   5
  7  Per Manne E-post Telefon 2076 2  1 1  3 4  1 0  5 6  ½ 8  1 1  1   1
  8  Jonatan M. Andersen E-post Telefon 1605 1  ½ 0  5 2  1 0  6 3  0 0  7 4  0 1.75 6-7

Klasse II

Dato:7/921/9 5/1019/102/1116/11 30/11
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Sum  Kval  Plass
  1  Geir Ole Aagedal E-post Telefon 1619 0  8 0  2 3  1 1  4 5 ½ ½  6 7  1 4   4
  2  Jrgen Hoel E-post Telefon 1644 ½  7 1  1 ½  8 ½  3 4  1 1  5 6  0 13.50 2
  3  Sigve Dyrhovden E-post Telefon 1541 1  6 7  1 0  1 2  ½ 0  8 0  4 5  ½ 3 11.75 6
  4  Jonatan Ekelund Time E-post - 1639 0  5 6  0 0  7 1  0 0  2 3  1 0  8 1   8
  5  Roger Stre E-post Telefon 1552 4  1 8  0 0  6 7  1 ½  1 2  0 ½  3 3 8.00 7
  6  Odd Christoffersen E-post Telefon 1554 3  0 1  4 5  1 8  1 0  7 1  ½ 1  2 15.00 1
  7  Andr Svee E-post Telefon 1444 2  ½ 0  3 4  1 0  5 6  1 8  1 0  1   5
  8  Mathias Stre E-post Telefon 1426 1  1 1  5 2  ½ 0  6 3  1 0  7 4  1 13.25 3

Klasse III

Dato:7/921/9 28/912/1019/102/11 9/1123/1130/1114/12
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Sum  Kval  Plass
  1  Terje Lie E-post Telefon 1279 0  6 1  2 3  1 1  4 5  ½ 6  0 2  1 1  3 4  0 0  5   4
  2  Jostein Srhus E-post Telefon 1244 ½  5 1  0 0  6 0  3 WO0 5  0 0  1 6  ½ 3  0 0  4 1   6
  3  Hkon Nordstrm E-post Telefon 1374 0  4 5  0 0  1 2  1 0  6 4  0 0  5 1  0 1  2 6  1 3   5
  4  Atle Sviland E-post Telefon 1378 3  1 6  1 ½  5 1  0 1WO 1  3 ½  6 5  0 1  1 2  1 7 26.75 2
  5  Jonas H. Rasmussen E-post Telefon 1340 2  ½ 1  3 4  ½ 6  ½ ½  1 1  2 3  1 1  4 0  6 1  1 7 29.50 1
  6  Tom Andre Sivertsen E-post Telefon 1370 1  1 0  4 2  1 ½  5 3  1 1  1 4  ½ ½  2 5  1 0  3   3

Klasse IV + V

Dato:7/921/9 28/912/1019/102/11 9/1123/1130/1114/12
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Sum  Kval  Plass
  1  Adrian Hitland E-post Telefon 895 1  6 1  2 3  0 1  4 5  0 6  1 2  1 1  3 4  1 1  5 8 29.00 1-2
  2  Egil Stormer E-post Telefon 710 1  5 1  0 0  6 0  3 4  0 5  0 0  1 6  1 3  0 0  4 2   5
  3  Tore Rafoss E-post Telefon - 1  4 5  1 1  1 2  1 1  6 4  1 0  5 1  0 1  2 6  1 8 29.00 1-2
  4  Elin Johnson E-post - 869 3  0 6  1 0  5 1  0 1  2 0  3 1  6 5  0 0  1 2  1 4   4
  5  Susanne Quist E-post Telefon 1056 2  0 0  3 4  1 6  1 1  1 1  2 3  1 1  4 1  6 1  0 7   3
  6  Hedvig Biong E-post Telefon - 1  0 0  4 2  1 0  5 3  0 0  1 4  0 0  2 5  0 0  3 1   6
 Eksempel: Spiller nummer 2 har i frste runde hvit mot spiller nummer 5 og i andre runde svart mot spiller nummer 1.


Bergensmesterskapet i lynsjakk (1/9 2010)

Klasse M + I

 1. IM Eirik T. Gullaksen  Bergens    M     10.0/10    Bergensmester
 2. Hvard Skien          Bergens    I      7.5       Vinner klasse I
 3. FM Per Manne           SK 96      M      7.5
 4. Stig K. Martinsen      Bergens    M      6.0
 5. Ole Emil Frisvold      Bergens    I      5.5
 6. Anita Grnnestad       Bergens    I      5.0
 7. Jon Gunnar Tufta       Bergens    I      4.0
 8. Ove Svareid           SK 96      M      4.0
 9. yvin Strand           Bergens    I      2.0
10. Tor Kristian Larsen    Nordnes    I      2.0
11. Vebjrn Selbekk        Moss       I      1.5

Klasse II + III

 1. Roger Stre            Bergens    II     7.5/9     Vinner klasse II
 2. Hans Joachim Aadland   Fana       III    6.0       Vinner klasse III
 3. Sigve Dyrhovden        Bergens    II     6.0
 4. Sigvat Stensholt       Bergens    III    5.0
 5. Jonatan M. Andersen    Bergens    II     4.5
 6. Jonas H. Rasmussen     Bergens    III    4.0
 7. Geir Ole Aagedal       Bergens    II     3.5
 8. Mathias Stre          Bergens    III    3.5
 9. Terje Lie              Bergens    III    3.0
10. Janos Schffer         Bergens    II     2.0

Klasse IV + V

 1. Sondre Merkesvik       Bergens    IV     9.0/10    Vinner klasse IV
 2. Sigve Hlleland        Masfjorden IV     6.5
 3. Jostein Srhus         Bergens    IV     5.0
 4. Matias Birkeland       Bergens    V      4.5       Vinner klasse V
 5. Edvard Vge            Sotra      IV     4.0
 6. Adrian Hitland         Bergens    V      1.0

Bergen Sommer NVGP (1-6/8 2010)

Arrangert av Sotra Sjakklubb.
Se resultater hos Turneringsservice.

NM i cafesjakk (6/8 2010)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnn-Eloi-Elo123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Elias DeMac
2112
2215
Alta +32  +20  +12  +10  +09  +05
6.0
 2251 (+10)
Rudi Sersch
1924
Strand +37  +49  +11  =09  =04  +06
5.0
20.5
 1962 ( +2)
Jan Sørgjerd
1983
2151
Nordstrand +17  -05  +34  +16  +26  +11
5.0
20.0
 1816 ( +0)
Ronny Ellingsen
1819
2062
- +41  +59  =08  +14  =02  +20
5.0
19.0
 1958 ( +6)
Ole Johan Valaker
2048
2161
Oslo Vest +51  +03  =07  +22  +23  -01
4.5
22.5
 2065 ( +2)
Erik Eikeland
2006
2143
Nordnes +52  +21  =23  +07  +08  -02
4.5
20.5
 2092 ( +4)
Eirik Sandal
1979
SK 96 +57  +33  =05  -06  +22  +23
4.5
19.0
 2030 ( +3)
Øystein Aagedal Skage
1971
2003
Bergens +16  +19  =04  +40  -06  =09
4.0
21.5
 1794 ( -2)
Karl Andre Skare
1891
2147
- +64  +50  +30  =02  -01  =08
4.0
20.0
 1907 ( +3)
10 
FM Per Erik Manne
2076
2201
SK 96 +46  +36  +13  -01  -18  +40
4.0
19.5
22.0
 1781 ( -4)
11 
Afshin Alikhani
1498
Sotra +48  +31  -02  +25  +30  -03
4.0
19.5
21.5
 1787 ( +7)
12 
Anita Grønnestad
1913
2017
Bergens +63  +25  -01  +42  =20  =18
4.0
19.5
20.5
 1818 ( -1)
13 
Jon Gunnar Tufta
1787
Bergens =22  +47  -10  +29  +38  =15
4.0
18.0
20.5
12.75
 1774 ( +1)
14 
Vidar Edvardsen
1674
Stavanger +35  +24  =40  -04  =21  +33
4.0
18.0
20.5
12.50
 1774 ( +5)
15 
Åshild W. Nordhaug
1611
Masfjorden -21  +51  +17  =19  +40  =13
4.0
18.0
20.0
12.50
 1733 ( +4)
16 
Martin Nilsen
1283
Stavanger -08  +45  +27  -03  +48  +30
4.0
18.0
20.0
11.00
 1913 (+36)
17 
Håkon N Nordstrøm
1374
Bergens -03  +58  -15  +53  +36  +35
4.0
17.0
 1650 (+23)
18 
Frode Mossestad
1748
Førde =60  -22  +53  +33  +10  =12
4.0
16.5
18.0
 1807 ( +3)
19 
Tore Brekke
1808
SK 96 +44  -08  +62  =15  =35  +31
4.0
16.5
17.5
 1601 ( -3)
20 
Håvard Skøien
1955
2128
Bergens +43  -01  +52  +24  =12  -04
3.5
21.0
 1750 ( -4)
21 
FM Daniel Hersvik
2096
2229
SK 96 +15  -06  =29  +61  =14  =24
3.5
19.5
21.0
11.00
 1671 ( -6)
22 
Ingerid Nordhaug
- =13  +18  +60  -05  -07  +43
3.5
19.5
21.0
10.00
 1763 (+1763)
23 
Nils Erik Moe-Nilssen
2035
SK 96 +56  +42  =06  +38  -05  -07
3.5
19.0
 1712 ( -4)
24 
Sigve Dyrhovden
1541
1891
Bergens +58  -14  +36  -20  +32  =21
3.5
17.0
19.0
9.75
 1701 ( +4)
25 
Henning Bolstad
1532
Bergens +34  -12  +49  -11  +44  =26
3.5
17.0
19.0
9.25
 1615 (+28)
26 
Anita Bratbak
1418
1727
Masfjorden +55  -30  +31  +48  -03  =25
3.5
16.5
 1594 (+10)
27 
Ole F. Kvamme
1857
SK 96 -40  +32  -16  +49  +34  =28
3.5
16.0
 1527 ( -6)
28 
Ole Woldseth
1963
2118
Sotra -31  +55  +59  -30  +50  =27
3.5
13.5
15.0
 1624 ( -5)
29 
Trond Birkeland
1799
1923
Bergens -62  +63  =21  -13  +45  +46
3.5
13.5
14.5
 1591 ( -3)
30 
Abdulla M Muhsen
2048
Bergens +38  +26  -09  +28  -11  -16
3.0
19.0
 1573 ( -8)
31 
Sondre Merkesvik
1211
Bergens +28  -11  -26  +47  +37  -19
3.0
18.0
 1567 (+22)
32 
Kjetil Andås
1227
Masfjorden -01  -27  +41  +54  -24  +51
3.0
17.5
 1526 (+16)
33 
Idar Aase
1800
- +65  -07  +54  -18  +42  -14
3.0
17.0
 1546 ( -4)
34 
David Skinner
- -25  +44  -03  +52  -27  +53
3.0
16.5
 1571 (+1571)
35 
Trond Henanger
- -14  +43  =61  +60  =19  -17
3.0
16.0
 1430 (+1430)
36 
Jørund Berstad
1669
1877
Førde +54  -10  -24  +51  -17  +49
3.0
15.5
 1510 ( -5)
37 
Jarle Kvåle
1408
Trondheimstud -02  +41  -48  +59  -31  +50
3.0
14.5
16.0
 1433 ( +0)
38 
Kjetil Nylund
1340
Stavanger -30  +64  +50  -23  -13  +48
3.0
14.5
15.5
 1625 ( +5)
39 
Øystein Halland
- -59  -48  +55  -50  +62  +54
3.0
9.5
 1317 (+1317)
40 
Glenn Andersen
1212
Bergens +27  +62  =14  -08  -15  -10
2.5
19.5
 1673 ( +6)
41 
Sigve Hølleland
1109
Masfjorden -04  -37  -32  +55  =47  +57
2.5
15.5
 1333 (+14)
42 
Morten L Madsen
1691
1835
Sotra +53  -23  +56  -12  -33  =44
2.5
15.0
 1489 ( -4)
43 
Kay-Ove Fjeldstad
1370
Sotra -20  -35  +58  =46  +61  -22
2.5
14.5
 1413 ( +0)
44 
Mathias Breistein
- -19  -34  +63  +62  -25  =42
2.5
14.0
 1427 (+1427)
45 
Hans-Jørgen Sjursen
1618
Sotra -49  -16  =57  +56  -29  +60
2.5
13.5
15.0
 1306 ( -8)
46 
Tore Teigen
1402
1769
Porsgrunn -10  -56  +WO  =43  +60  -29
2.5
13.5
13.5
 1335 ( -3)
47 
Ragnar Skjønhaug
Bergens -50  -13  +64  -31  =41  +59
2.5
13.0
 1310 (+1310)
48 
Kolbein Jørgensen
- -11  +39  +37  -26  -16  -38
2.0
17.5
20.5
 1252 (+1252)
49 
Anne Katrine Bøe
- +45  -02  -25  -27  +58  -36
2.0
17.5
19.5
 1512 (+1512)
50 
Tom Eriksen
1608
Sotra +47  -09  -38  +39  -28  -37
2.0
16.5
19.0
 1413 ( -6)
51 
Janos Schffer
1351
Bergens -05  -15  +65  -36  +52  -32
2.0
16.5
17.5
 1368 ( -1)
52 
Olav Hjortås
1395
Nord-Odal -06  +57  -20  -34  -51  +65
2.0
15.0
 1416 ( -1)
53 
Tormod Antonsen
- -42  +WO  -18  -17  +65  -34
2.0
14.5
 1235 (+1235)
54 
Knut Kvalheim
- -36  +65  -33  -32  +56  -39
2.0
14.0
 1187 (+1187)
55 
Lars Morten Thu
- -26  -28  -39  -41  +64  +63
2.0
13.5
 1198 (+1198)
56 
Elin Johnson
869
Bergens -23  +46  -42  -45  -54  +61
2.0
13.0
14.5
 1371 (+108)
57 
Evy Færevaag
1381
1723
Masfjorden -07  -52  =45  +64  =59  -41
2.0
13.0
14.0
3.00
 1307 ( -6)
58 
Yngve Torvanger
Stavanger -24  -17  -43  +63  -49  +62
2.0
13.0
14.0
2.00
 1225 (+1225)
59 
Lisbeth Haugsvær
1467
1694
Masfjorden +39  -04  -28  -37  =57  -47
1.5
17.0
 1340 ( -7)
60 
Vera Wilhelmsen
- =18  +61  -22  -35  -46  -45
1.5
15.5
 1308 (+1308)
61 
Frode Hauge
 +WO  -60  =35  -21  -43  -56
1.5
12.5
 1048 (+1048)
62 
Hans Georg Hongseth
- +29  -40  -19  -44  -39  -58
1.0
15.5
 1191 (+1191)
63 
Ståle Olsen
- -12  -29  -44  -58  +WO  -55
1.0
14.0
 1112 (+1112)
64 
Pekka Mykkeltvedt
- -09  -38  -47  -57  -55  +WO
1.0
13.5
 1024 (+1024)
65 
Knut Bonan
 -33  -54  -51  +WO  -53  -52
1.0
11.0
 0993 (+993)


Bergen Open lynsjakkturnering (31/7 2010)

 1.   Anita Grnnestad       Bergens    9.0/9
 2.   FM Per Manne           SK 96      7.0
 3.   Tom Andr Sivertsen    Bergens    6.0
 4-5. Erik Hauge             Nordnes    5.5
 4-5. ystein Aagedal Skage  Bergens    5.5
 6.   Geir Ole Aagedal       Bergens    5.0
 7.   Sigvat Stensholt       Bergens    3.5
 8.   Olav Hjorts           Nord-Odal  2.0
 9.   Magne Gyland           Bergens    1.5
 10.  Hkon Nordstrm        Bergens    1.0
 (10 deltakere)

Onsdagshurtigsjakk (28/7 2010)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Elias DemacM
2112
2234
Alta +10  =03  +06  +02
3,5
8,0
9,0
7,50
 2175 ( +0)
IM Eirik GullaksenM
2373
2400
Bergens +12  +06  +04  -01
3,0
8,0
8,5
5,00
 1763 ( +0)
Øystein Aagedal Skage1
1971
2003
Bergens +08  =01  +09  =04
3,0
7,5
9,0
6,00
 1640 ( +0)
Sondre Merkesvik5
967
Bergens +05  +07  -02  =03
2,5
8,5
10,5
6,00
 1954 (+146)
Tom Eriksen2
1578
Sotra -04  +11  =12  +08
2,5
5,0
5,5
2,75
 1386 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1619
1836
Bergens +09  -02  -01  +10
2,0
8,0
9,0
2,50
 1805 ( +0)
Sigve Dyrhovden2
1548
1891
Bergens +11  -04  =08  =09
2,0
5,5
6,5
2,50
 1275 ( +0)
Tom Andre Sivertsen3
1370
Bergens -03  +10  =07  -05
1,5
7,5
8,5
2,00
 1536 (+42)
Jonas H Rasmussen3
1340
Bergens -06  +12  -03  =07
1,5
7,0
7,5
1,50
 1556 ( +0)
10 
Olav Hjortås3
1395
Nord-Odal -01  -08  +11  -06
1,0
7,0
8,0
1,00
 1402 ( +0)
11 
Terje Lie3
1279
1669
Bergens -07  -05  -10  +12
1,0
5,5
6,0
0,50
 1296 ( +0)
12 
Sigvat Stensholt3
1437
Bergens -02  -09  =05  -11
0,5
7,0
8,0
1,25
 1306 ( +0)


Onsdagshurtigsjakk (30/6 2010)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
WIM Katrine TjølsenM
2203
2252
Bergens +06  +08  +05  +03
4,0
8,0
10,0
10,00
 2105 ( +0)
FM Kjetil StokkeM
2381
2382
Bergens +13  +04  +12  +11
4,0
7,0
9,0
9,00
 2099 ( +0)
Ove SævareidM
2106
2149
SK 96 +16  +07  +10  -01
3,0
8,5
9,5
5,50
 2052 ( +0)
Ole Emil Frisvold1
1884
1859
Bergens +09  -02  +19  +08
3,0
8,0
8,0
4,00
 1658 ( +0)
Pål Andreas HansenM
2046
2074
Verdal +12  +11  -01  =07
2,5
8,5
10,5
5,25
 1987 ( +0)
Tom Andre Sivertsen3
1370
Bergens -01  +17  =15  +10
2,5
7,5
8,5
3,75
 1885 (+129)
Ole Johan ValakerM
2048
2158
Oslo Vest +20  -03  +09  =05
2,5
7,5
7,5
3,25
 1843 ( +0)
Andreas Jansen3
1300
Bergens +17  -01  +16  -04
2,0
8,0
9,0
2,00
 1864 ( +0)
Sondre Merkesvik5
967
Bergens -04  +13  -07  +15
2,0
7,5
9,0
3,50
 1677 (+105)
Jon Gunnar Tufta1
1795
Bergens +14  +15  -03  -06
2,0
7,5
9,0
3,50
 1474 ( +0)
11 
Anita Grønnestad1
1913
2017
Bergens +19  -05  +18  -02
2,0
7,5
7,5
1,00
 1860 ( +0)
11 
Sigvat Stensholt3
1437
Bergens -05  +19  -02  +18
2,0
7,5
7,5
1,00
 1860 ( +0)
13 
Roger Sætre2
1563
1816
Bergens -02  -09  +17  +16
2,0
7,0
8,0
2,00
 1706 ( +0)
14 
Jonas H Rasmussen4
1210
Bergens -10  -18  +20  +19
2,0
3,0
3,0
0,00
 1652 ( +0)
15 
Mathias Sætre4
1213
Bergens +18  -10  =06  -09
1,5
6,5
7,5
2,25
 1396 ( +0)
16 
Håkon N Nordstrøm3
1391
Bergens -03  +20  -08  -13
1,0
7,0
7,0
0,00
 1499 ( +0)
17 
Øystein Aagedal Skage1
1981
2003
Bergens -08  -06  -13  +20
1,0
6,5
6,5
0,00
 1315 ( +0)
18 
Trond Birkeland1
1801
1920
Bergens -15  +14  -11  -12
1,0
6,0
7,5
2,00
 1250 (-76)
19 
Glenn Andersen4
1212
Bergens -11  -12  -04  -14
0,0
7,0
9,0
0,00
 1211 ( +0)
20 
Stig Børje Larsen1
1801
1917
Bergens -07  -16  -14  -17
0,0
5,5
6,5
0,00
 1257 ( +0)


Sommerlyn (29/6 2010)

 1. FM Kjetil Stokke       Bergens    7.0/7
 2. IM Eirik T. Gullaksen  Bergens    6.0
 3. Abdulla Muhsen         Bergens    5.0
 4. Ole Emil Frisvold      Bergens    3.0
 5. Pl Andreas Hansen     Verdal     2.5
 6. yvin Strand           Bergens    2.0
 7. Sondre Merkesvik       Bergens    1.5
 8. Andreas Jansen         Bergens    1.0

Sommerlyn (22/6 2010)

 1. Ole Valaker            Oslo Vest  9.0/10
 2. IM Eirik T. Gullaksen  Bergens    8.5
 3. WIM Katrine Tjlsen    Bergens    6.0
 4. yvin Strand           Bergens    3.5
 5. Janos Schffer         Bergens    2.0
 6. Sigvat Stensholt       Bergens    1.0

Sommerlyn (15/6 2010)

 1. FM Kjetil Stokke       Bergens   10.0/10
 2. ystein Aa. Skage      Bergens    8.0
 3. Sigvat Stensholt       Bergens    5.0
 4. Geir Ole Aagedal       Bergens    4.5
 5. Janos Schffer         Bergens    1.5
 6. Hkon Nordstrm        Bergens    1.0

Onsdagshurtigsjakk (26/5 2010)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Håvard Skøien1
1975
2128
Bergens +08  +19  +07  +09
4,0
7,0
8,0
8,00
 2104 ( +0)
Ove SævareidM
2106
2149
SK 96 +12  +04  +09  =03
3,5
8,5
10,5
8,75
 2211 ( +0)
Elias DemacM
2150
2234
Alta +17  +16  +06  =02
3,5
7,0
8,0
6,25
 2056 ( +0)
Jon Gunnar Tufta1
1795
Bergens +18  -02  +16  +11
3,0
6,5
7,5
4,00
 1864 ( +0)
Anita Grønnestad1
1828
2017
Bergens +22  -06  +13  +10
3,0
6,5
6,5
4,00
 1709 ( +0)
Ole Emil Frisvold1
1796
1859
Bergens +13  +05  -03  =07
2,5
9,0
11,0
6,25
 1980 ( +0)
FM Kjetil StokkeM
2375
2382
Bergens +21  +10  -01  =06
2,5
8,5
9,5
4,25
 1817 ( +0)
Sigve Dyrhovden2
1548
1891
Bergens -01  +17  =14  +20
2,5
7,0
8,0
3,00
 1528 ( +0)
Øystein Aagedal Skage1
1981
2003
Bergens +20  +11  -02  -01
2,0
9,5
10,5
3,00
 1827 ( +0)
10 
Trond Birkeland1
1801
1920
Bergens +14  -07  +21  -05
2,0
7,5
8,5
3,00
 1634 (-23)
11 
Stig Børje Larsen1
1760
1917
Bergens +19  -09  +12  -04
2,0
7,0
8,0
3,00
 1566 ( +0)
12 
Jonatan M Andersen2
1576
Bergens -02  +20  -11  +18
2,0
6,5
7,5
2,00
 1628 ( +0)
12 
Terje Lie3
1219
1669
Bergens -06  +18  -05  +21
2,0
6,5
7,5
2,00
 1539 ( +0)
14 
Sondre Merkesvik5
895
Bergens -10  =15  =08  +16
2,0
6,0
7,0
3,00
 1483 (+87)
15 
Matias Birkeland5
947
Bergens -16  =14  -20  +17
1,5
4,0
5,0
2,00
 1248 (+45)
16 
Geir O. Aagedal2
1636
1836
Bergens +15  -03  -04  -14
1,0
8,5
10,0
1,50
 1286 ( +0)
17 
Kay-Ove Fjeldstad3
1343
Sotra -03  -08  +22  -15
1,0
7,5
7,5
0,00
 1292 ( +0)
18 
Svein Erik Kringstad5
Sotra -04  -13  +19  -12
1,0
7,0
8,0
1,00
 1182 (+1182)
19 
Adrian Hitland5
913
Bergens -11  -01  -18  +22
1,0
7,0
7,0
0,00
 1348 ( +0)
20 
Lisbeth Haugsvær3
1467
1694
Masfjorden -09  -12  +15  -08
1,0
6,5
8,0
1,50
 1320 ( +0)
21 
Janos Schffer3
1351
Bergens -07  +22  -10  -13
1,0
6,5
6,5
0,00
 1468 ( +0)
22 
Jostein Sørhus3
1250
Bergens -05  -21  -17  -19
0,0
5,0
6,0
0,00
 0958 ( +0)


Bergen hurtig-GP (8/5 2010)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-Elo123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Eirik GullaksenM
2386
2400
Bergens +13  +21  +02  +06  +03  =04
5.5
20.0
21.0
19.00
 2150 ( +1)
Stig K. MartinsenM
2186
2233
Bergens +18  +09  -01  +05  +10  +06
5.0
19.0
21.0
15.50
 2060 ( +1)
Tor Kristian Larsen1
1970
2064
Nordnes +20  =06  +21  +07  -01  +10
4.5
17.5
18.5
11.25
 1941 ( +2)
Jon Gunnar Tufta2
1795
Bergens +22  +15  -07  =12  +09  =01
4.0
17.5
17.5
9.75
 1720 ( +1)
Jonatan M Andersen2
1576
Bergens -15  +20  +14  -02  +19  +11
4.0
15.5
17.5
10.00
 1543 ( -1)
Tore Tjensvoll1
1877
2010
Nordnes +19  =03  +11  -01  +07  -02
3.5
21.5
23.5
10.75
 1923 ( +2)
Ole Emil Frisvold2
1796
1871
Bergens +17  =11  +04  -03  -06  +12
3.5
18.0
20.5
11.00
 1763 ( +0)
Jonas H Rasmussen4
1193
Bergens -11  -19  =18  +17  +16  +15
3.5
12.5
14.5
8.50
 1278 ( +8)
Jørgen Hoel3
1648
1824
Bergens +14  -02  +13  -10  -04  +20
3.0
18.0
20.0
8.00
 1632 ( -2)
10 
Anita Grønnestad1
1828
2026
Bergens -21  +12  +15  +09  -02  -03
3.0
18.0
19.0
8.50
 1646 ( -2)
11 
Tom Eriksen2
1576
Sotra +08  =07  -06  +16  =12  -05
3.0
17.5
20.0
9.25
 1532 ( +0)
12 
Trond Birkeland1
1801
1920
Bergens +16  -10  +19  =04  =11  -07
3.0
16.0
18.0
8.00
 1537 (-51)
13 
Odd Ristesund3
1418
Kampen -01  =17  -09  +22  =18  +19
3.0
15.0
15.0
4.25
 1477 ( -1)
14 
Terje Lie3
1219
1650
Bergens -09  +22  -05  -20  +21  +18
3.0
12.0
12.0
3.00
 1359 ( +4)
15 
Sondre Merkesvik5
895
Bergens +05  -04  -10  =18  +20  -08
2.5
16.5
18.5
7.00
 1470 (+128)
16 
Flemming Aas5
930
Bergens -12  =18  +17  -11  -08  +22
2.5
14.0
14.0
3.50
 1298 (+17)
17 
Kjetil Andås5
1221
Masfjorden -07  =13  -16  -08  +22  +21
2.5
13.5
13.5
2.50
 1194 ( -3)
18 
Andreas Jansen3
1422
Bergens -02  =16  =08  =15  =13  -14
2.0
17.0
19.5
5.75
 1181 (-12)
19 
Håkon N Nordstrøm5
1283
Bergens -06  +08  -12  +21  -05  -13
2.0
17.0
18.0
4.50
 1394 ( +2)
20 
Janos Schffer3
1351
Bergens -03  -05  +22  +14  -15  -09
2.0
17.0
17.0
3.00
 1267 ( -4)
21 
Jostein Sørhus4
1250
Bergens +10  -01  -03  -19  -14  -17
1.0
18.5
20.5
3.00
 1378 ( -3)
22 
David Tufta5
Bergens -04  -14  -20  -13  -17  -16
0.0
15.0
17.0
0.00
 0922 (+922)


Onsdagshurtigsjakk (28/4 2010)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Elias DemacM
2150
2234
Alta +08  +02  =04  +05
3,5
7,5
8,5
7,25
 1997 ( +0)
Øystein Aagedal Skage1
1981
2003
Bergens +06  -01  +09  +07
3,0
6,5
7,5
4,00
 1791 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1636
1836
Bergens -09  +06  +07  +04
3,0
5,5
6,5
5,50
 1727 ( +0)
Anita Grønnestad1
1828
2017
Bergens +05  +07  =01  -03
2,5
8,5
9,5
4,75
 1877 ( +0)
Jonatan M Andersen2
1576
Bergens -04  +08  +10  -01
2,0
7,0
8,0
2,00
 1625 ( +0)
Sigve Dyrhovden2
1548
1891
Bergens -02  -03  +08  +10
2,0
7,0
8,0
2,00
 1535 ( +0)
Trond Birkeland1
1801
1920
Bergens +10  -04  -03  -02
1,0
8,5
9,5
1,00
 1483 (-44)
Gaute Ljones3
1262
Stavanger -01  -05  -06  +09
1,0
7,5
8,5
1,00
 1365 ( +0)
Sondre Merkesvik5
895
Bergens +03  -10  -02  -08
1,0
7,0
8,0
3,00
 1342 (+66)
10 
Yngve Torvanger1
- -07  +09  -05  -06
1,0
5,0
6,0
1,00
 1262 (+1262)


pent Hordalandsmesterskap NVGP (16-18/4 2010)

Se fullstendige resultater hos arrangren Sotra Sjakklubb.
Turneringen gjaldt som kretsmesterskap for Hordaland 2010.
 Gruppe A                                  Gruppe B                              
 1. Stig K. Martinsen   Bergens    4.0/5   1. Kay-Ove Fjeldstad  Sotra      4.5/5
 2. Johannes L. Kvisla  Stavanger  4.0     2. Magnus Aartun      Stavanger  4.0
 3. Joachim B. Nilsen   Alta       3.5     3. Brd Fadnes        Bergens    4.0
 (13 spillere)                             (20 spillere)

Pskelyn p Aspendos (3/4 2010)

 1.     Elias DeMac             Alta       13.0/13
 2.     ystein Aagedal Skage   Bergens    11.5
 3.     Ole Emil Frisvold       Bergens    10.0
 4.     Geir Ole Aagedal        Bergens     8.0
 5-6.   Anita Grnnestad        Bergens     7.5 
        Nils Erik Bomark        Nordnes     7.5
 7.     Trond Holmgren          Bergens     7.0
 8.     yvin Strand            Bergens     6.0
 9.     Hkon Nordstrm         Bergens     5.5
 10-11. Jrund Berstad          Frde       5.0 
        Sondre Merkesvik        Bergens     5.0
 12.    Jonas H. Rasmussen      Bergens     3.0
 13.    Sigve Hlleland         Masfjorden  2.0
 14.    Jonny Heggheim          -           0.0

 Arrangr: Bergen Spillforening

Onsdagshurtigsjakk (24/3 2010)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Stig K. MartinsenM
2173
2240
Bergens +06  +04  =02  +03
3,5
9,5
 2331 ( +4)
IM Eirik GullaksenM
2386
2400
Bergens +09  +08  =01  +05
3,5
6,5
 1930 ( +0)
Ove SævareidM
2115
2152
SK 96 +05  +09  +08  -01
3,0
6,5
 1787 ( -1)
Erik Eikeland1
1933
2163
Nordnes +10  -01  +09  +08
3,0
5,5
 1712 ( +0)
Jonas H Rasmussen4
1216
Bergens -03  +06  +07  -02
2,0
 1736 (+11)
Sigve Dyrhovden2
1548
1891
Bergens -01  -05  +10  =07
1,5
7,0
 1231 ( -6)
Sondre Merkesvik5
895
Bergens -08  +10  -05  =06
1,5
4,5
 1244 (+52)
Geir O. Aagedal2
1636
1836
Bergens +07  -02  -03  -04
1,0
9,5
11,0
 1652 ( -1)
Kay-Ove Fjeldstad3
1343
Sotra -02  -03  -04  +10
1,0
9,5
9,5
 1647 ( +0)
10 
Elin Johnson5
926
Bergens -04  -07  -06  -09
0,0
 1042 (+24)


Onsdagshurtigsjakk (24/2 2010)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Joachim B. Nilsen
2166
2152
Alta +12  +03  +06  =02
3,5
8,5
 2223 ( +5)
FM Kjetil Stokke
2369
2382
Bergens +08  +06  +04  =01
3,5
8,0
 2458 ( +1)
Øystein Aagedal Skage
1857
1935
Bergens +05  -01  +10  +09
3,0
 2078 ( +8)
IM Eirik Gullaksen
2386
2400
Bergens +10  +07  -02  =05
2,5
8,0
 2168 ( -1)
Stig K. Martinsen
2173
2240
Bergens -03  +12  +07  =04
2,5
7,5
 1940 ( -1)
Ove Sævareid
2132
2152
SK 96 +09  -02  -01  +10
2,0
8,5
 1935 ( -2)
Tor Kristian Larsen
1973
2072
Nordnes +11  -04  -05  +08
2,0
6,5
 1952 ( +0)
Trond Birkeland
1801
1920
Bergens -02  =09  +12  -07
1,5
7,0
 1644 (-22)
Arne W Stein
1391
Nordnes -06  =08  +11  -03
1,5
6,5
 1724 ( +3)
10 
Anita Grønnestad
1811
2026
Bergens -04  +11  -03  -06
1,0
7,5
 1765 ( -2)
11 
Olav Hjortås
1449
Nord-Odal -07  -10  -09  +12
1,0
4,5
 1398 ( -2)
12 
Fredrik Heggelund
1191
Mo -01  -05  -08  -11
0,0
 1498 ( -2)


Onsdagshurtigsjakk (27/1 2010)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Eirik Gullaksen
2386
2391
Bergens +4  +5  +2  +3
4,0
 2281 ( +1)
Abdulla M Muhsen
2104
Bergens +7  +3  -1  +4
3,0
 2077 ( -4)
Anita Grønnestad
1811
2043
Bergens +6  -2  +5  -1
2,0
8,5
 1876 ( +2)
Trond Birkeland
1801
1920
Bergens -1  +8  +7  -2
2,0
8,0
 1758 ( -6)
Ole Emil Frisvold
1817
1864
Bergens +8  -1  -3  =6
1,5
7,5
 1494 ( -6)
Gaute Ljones
1206
Stavanger -3  -7  +8  =5
1,5
4,5
 1454 ( +2)
Sigve Dyrhovden
1539
Bergens -2  +6  -4  -8
1,0
6,5
 1336 ( -4)
Sondre Merkesvik
922
Bergens -5  -4  -6  +7
1,0
5,0
 1397 (+83)


Vrturneringen (fra 19/1 2010)

Se ogs Turneringsservice.

Klasse M + I
Dato:19/12/2 16/223/29/323/3 13/420/44/5
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Sum  Kval  Plass
  1  Stig B. Larsen - Telefon 1745 10 1  2 3  1 ½  4 5  X 1  6 7  ½ 0  8 9  1 5   4
  2  Hafsteinn Agustsson E-post - 1770 1  9 1  0 10 0  3 4  0 X  5 6  1 ½  7 8  0   8
  3  Hvard Skien E-post Telefon 1954 0  8 9  1 0  1 2  1 10 ½  4 5  X ½  6 7  ½   5
  4  Elias DeMac E-post Telefon 2094 ½  7 8  ½ 1  9 1  ½ 1  2 3  ½ 10 X  5 6  1 5   3
  5  Abdulla M. Muhsen - Telefon 2104 (0) 6 7 (1) (0) 8 9  X X  1 2  X X  3 4  X 10 - - -
  6  yvin Strand E-post Telefon 1842 5 (1) 10 0 1  7 8  1 ½  9 1  0 0  2 3  ½ 0  4 3 10.25 7
  7  Jon Gunnar Tufta E-post Telefon 1796 4  ½ (0) 5 6  0 10 0 ½  8 9  ½ ½  1 2  ½ ½  3 3 11.00 6
  8  Ole Emil Frisvold E-post Telefon 1817 3  1 ½  4 5 (1) 0  6 7  ½ 10 0 1  9 1  1 1  2 5   2
  9  Geir Ole Aagedal E-post Telefon 1636 2  0 0  3 4  0 X  5 6  ½ ½  7 8  0 10 0 0  1 1   9
 10  Anita Grnnestad E-post - 1811 1  1 1  6 2  1 1  7 3  1 1  8 4  1 1  9 5  X 8   1
Abdulla M. Muhsen har trukket seg fra turneringen. Partiene han har spilt blir ratet, men teller ikke i turneringen.

Klasse II
Dato:19/12/2 16/223/216/36/4 20/4
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Sum  Kval  Plass
  1  Jrgen Hoel E-post Telefon 1620 X  8 1  2 3  ½ ½  4 5  ½ 0  6 7  1   2
  2  Arne W. Stein E-post Telefon 1391 0  7 1  0 X  8 0  3 4  ½ 1  5 wo0   7
  3  Odd Christoffersen E-post Telefon 1589 0  6 7  0 ½  1 2  1 X  8 ½  4 5  0 2 4.75 5
  4  Sigve Dyrhovden E-post Telefon 1539 ½  5 6  0 1  7 1  ½ ½  2 3  ½ X  8 3 7.00 4
  5  Trond Holmgren E-post Telefon 1458 4  ½ 8  X 0  6 7  1 ½  1 2  0 1  3 3 7.25 3
  6  Jonatan M. Andersen E-post Telefon 1564 3  1 1  4 5  1 8  X 1  7 1  1 1wo 6   1
  7  Jarle Solli E-post Telefon 1369 2  1 1  3 4  0 0  5 6  0 8  X 0  1 2 3.50 6
  8          1 5 2 6 3 7 4      


Klasse III + IV
Dato:19/12/2 16/223/29/323/3 13/420/44/5
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Sum  Kval  Plass
  1  Andr Svee E-post Telefon 1399 ½ 10 ½  2 3  1 1  4 5  1 1  6 7  1 1  8 9  1 8   1
  2  Mathias Stre E-post Telefon 1082 0  9 1  ½ ½ 10 ½  3 4  ½ 1  5 6  ½ 0  7 8  0 13.75 7
  3  Andreas Jansen E-post - 1337 0  8 9  0 0  1 2  ½ 10 0  4 5  1 ½  6 7  0 2 6.25 10
  4  Jonas H. Rasmussen E-post Telefon 1211 ½  7 8  0 0  9 1  0 ½  2 3  1 ½ 10 1  5 6  0 11.25 8
  5  Glenn Andersen E-post Telefon 1252 0  6 7  ½ ½  8 9  ½ 0  1 2  0 0  3 4  0 ½ 10 2 10.50 9
  6  Terje Lie E-post Telefon 1248 5  1 10 1 0  7 8  0 1  9 1  0 ½  2 3  ½ 1  4 5   5
  7  Hkon Nordstrm E-post Telefon 1118 4  ½ ½  5 6  1 10 0 1  8 9  1 0  1 2  1 1  3 6   2
  8  Atle Sviland E-post Telefon 1378 3  1 1  4 5  ½ 1  6 7  0 10 1 0  9 1  0 1  2   3
  9  Vetle W. Vedeld E-post Telefon (1066) 2  1 1  3 4  1 ½  5 6  0 0  7 8  1 10 0 0  1   6
 10  Hans J. Aadland E-post - 1421 1 ½ 0  6 2  ½ 1  7 3  1 0  8 4  ½ 1  9 5  ½ 5   4


Klasse V
Dato:19/12/2 9/223/29/323/3 6/413/427/411/5
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Sum  Kval  Plass
  1  Sigve Hlleland E-post Telefon 929 1  6 1  2 3  0 1  4 5  1 6  ½ 2  1 1  3 4  1 ½  5 8 31.50 1
  2  Saif Fahim E-post Telefon - 0  5 1  0 0  6 0  3 4  0 5  1 0  1 6  0 3  0 1  4 2   5
  3  Adrian Hitland E-post Telefon 863 1  4 5  ½ 1  1 2  1 0  6 4  1 ½  5 1  0 1  2 6  0 6   3
  4  Erlend Waage E-post Telefon - 3  0 6  0 0  5 1  0 1  2 0  3 0  6 5  0 0  1 2  0 1   6
  5  Matias Birkeland E-post Telefon 922 2  1 ½  3 4  1 6  ½ 0  1 0  2 3  ½ 1  4 0  6 1  ½   4
  6  Flemming Aas E-post Telefon 949 1  0 1  4 2  1 ½  5 3  1 ½  1 4  1 1  2 5  1 1  3 8 29.50 2


Klubbmesterskapet i lynsjakk (5/1 2010)

Klasse M + I

 1.   IM Eirik T. Gullaksen  M      7.5/8  Vinner klasse M
 2.   FM Kjetil Stokke       M      7.0
 3-4. Anita Grnnestad       I      4.0    Delt vinner klasse I
 3-4. Jon Gunnar Tufta       I      4.0    Delt vinner klasse I
 5-6. ystein Aa. Skage      I      3.5
 5-6. Ole Emil Frisvold      I      3.5
 7.   yvin Strand           I      3.0
 8.   Ove Svareid           M      2.0
 9.   Frode Mossestad        I      1.5

Klasse II + III + IV + V

 1.   Jrgen Hoel            II     5.5/7  Vinner klasse II
 2-3. Roger Stre            II     5.0 
 2-3. Sondre Merkesvik       V      5.0    Vinner klasse V
 4-5. Geir Ole Aagedal       II     4.0
 4-5. Jarle Solli            III    4.0    Vinner klasse III
 6.   Mathias Stre          IV     3.0    Vinner klasse IV
 7.   Hkon Nordstrm        IV     1.5  
 8.   Saif Fahim             V      0.0

Til Bergens Schakklubs hjemmeside

Laget av Eirik T. Gullaksen