LOGO

Bergens Schakklub - Resultater fra 2011



Bergen Grand Prix (11-13/11 2011)

Se ogs Turneringsservice.

Gruppe A

PlNavnKln-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Magnus Eriksen1
2016
2063
NTG +10  =03  +05  =02  +06
4.0
14.0
16.0
12.25
 2066 ( +9)
Dan Takle1
1780
2180
SK 96 +11  +12  =04  =01  +08
4.0
12.0
14.0
10.25
 1915 (+42)
Stig K. MartinsenM
2119
2145
Bergens +09  =01  +07  =04  =05
3.5
14.0
16.5
11.00
 1960 ( -7)
Pål Andreas Hansen1
1968
2056
Bergens =07  +08  =02  =03  +10
3.5
13.0
15.0
9.75
 1856 ( -9)
Ole Emil Frisvold1
1909
1955
Bergens +17  +13  -01  +10  =03
3.5
11.5
12.5
6.75
 1912 ( +3)
Anita Grønnestad1
1790
1962
Bergens =08  =07  +12  +09  -01
3.0
12.0
14.0
7.25
 1708 ( -8)
Sondre Merkesvik2
1573
1759
Bergens =04  =06  -03  +17  +11
3.0
12.0
13.0
6.25
 1824 (+31)
Jonas H Rasmussen2
1528
1652
Bergens =06  -04  +11  +15  -02
2.5
12.5
14.5
5.50
 1668 (+19)
Håkon N Nordstrøm2
1538
1719
Fana -03  +16  +14  -06  =13
2.5
10.5
12.5
5.00
 1699 (+18)
10 
Erlend R Blom2
1536
Fana -01  +15  +13  -05  -04
2.0
13.0
15.0
4.00
 1720 (+13)
11 
Sigve Hølleland2
1394
1667
Masfjorden -02  +WO  -08  +12  -07
2.0
11.5
11.5
2.00
 1390 ( -1)
12 
Magnus A Gregusson2
Bergens +14  -02  -06  -11  +WO
2.0
11.0
11.0
2.00
 1451 (+1451)
13 
Roger Sætre2
1656
1864
Bergens +16  -05  -10  =14  =09
2.0
10.0
12.0
4.25
 1515 (-15)
14 
Jørund Berstad2
1615
1859
Førde -12  +17  -09  =13  =15
2.0
8.5
9.5
3.00
 1434 (-19)
15 
Per Otto Solheim1
Førde =WO  -10  +16  -08  =14
2.0
8.5
8.5
3.00
 1412 (+1412)
16 
Terje Lie2
1319
1644
Bergens -13  -09  -15  +WO  +17
2.0
7.5
7.5
1.00
 1327 ( +1)
17 
Mathias Sætre2
1491
1754
Bergens -05  -14  +WO  -07  -16
1.0
10.5
10.5
0.00
 1204 (-33)

Gruppe B

PlNavnKln-Eloi-Elo12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Jostein Sørhus3
1326
1757
Bergens +10  +05  +02  =03  +04
4.5
13.5
15.5
13.75
 1501 (+14)
Odd Ristesund3
1454
Kampen +12  +04  -01  +07  +03
4.0
13.5
14.5
10.00
 1293 ( -1)
Per Ohnstad3
Sotra +08  +09  +06  =01  -02
3.5
14.0
16.5
10.25
 1288 (+1288)
Frode Merkesvik4
1152
Bergens +11  -02  +05  +06  -01
3.0
14.5
16.0
7.50
 1188 ( +4)
Espen Andreassen5
909
1433
Sevland +07  -01  -04  +13  +08
3.0
12.5
13.5
6.00
 1080 (+25)
Svein Erik Kringstad4
1083
Sotra +13  +12  -03  -04  +11
3.0
9.0
10.0
3.50
 0967 ( -7)
Mikael Takle4
Bergens -05  +14  +10  -02  =09
2.5
11.5
12.5
4.25
 0950 (+950)
Eirik Hauge5
885
Fana -03  =11  +14  +09  -05
2.5
10.5
11.5
4.25
 0899 ( +0)
Andreas Fossan5
950
Stavanger +14  -03  +11  -08  =07
2.5
10.0
11.0
3.75
 0894 ( -8)
10 
Sindre Løndalen5
865
Sevland -01  +13  -07  -11  +12
2.0
9.5
10.5
2.00
 0794 (-15)
11 
Jonas Andreassen5
776
Sevland -04  =08  -09  +10  -06
1.5
11.0
13.0
3.25
 0838 ( +7)
12 
Amalie Isabel Merkesvik5
550
Bergens -02  -06  -13  +14  -10
1.0
10.0
11.0
1.00
 0701 ( +0)
13 
Mats Nærheim5
730
Stavanger -06  -10  +12  -05  -14
1.0
9.0
10.0
1.00
 0556 (-24)
14 
Thomas Sveinsvoll4
Stavanger -09  -07  -08  -12  +13
1.0
8.5
9.5
1.00
 0573 (+573)


Hstturneringen 2011

Turneringen ble avlyst fordi spillelokalene i Rosenbergsgaten ikke ble klare.

Bergensmesterskapet i lynsjakk 2011

Turneringen ble avlyst fordi spillelokalene i Rosenbergsgaten ikke ble klare.

NM i cafesjakk (5/8 2011)

Se ogs Turneringsservice.
PlNavnn-Eloi-Elo123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Ole Valaker
2035
2149
SK 96 +45  +07  +12  =09  +06  +05
5.5
 2369 ( +9)
FM Kjetil Stokke
2383
2408
Bergens +30  +20  +11  +14  -05  +09
5.0
20.0
 2214 ( +0)
Håvard Skøien
1949
2103
Bergens +62  +28  =10  +19  =09  +14
5.0
18.5
 2164 ( +8)
FM Harald B Borchgrevink
2235
2287
Bergens +22  -10  +28  +27  +21  +12
5.0
18.0
 2127 ( +1)
Halvard Hagesæther
2238
2276
Bergens +52  +25  =06  +13  +02  -01
4.5
22.5
 2050 ( +0)
FM Kjell Arne Mork
2168
2276
SK 96 +29  +44  =05  +18  -01  +15
4.5
20.5
 2023 ( +0)
Joachim B. Nilsen
2212
2218
Bergens +34  -01  +20  +36  =11  +17
4.5
19.5
 2065 ( -3)
Tore Brekke
1803
SK 96 +48  -19  +43  =17  +44  +18
4.5
15.0
 2040 ( +7)
Kristian Sørensen
1990
2056
Fana +36  +42  +15  =01  =03  -02
4.0
22.5
 2070 ( +2)
10 
IM Eirik Gullaksen
2359
2376
Bergens +60  +04  =03  -12  +19  =11
4.0
21.5
 1965 ( -2)
11 
John A Kvamme
2037
2177
SK 96 +32  +16  -02  +24  =07  =10
4.0
21.0
 2183 ( +6)
12 
Olav Otterlei
1766
Masfjorden +41  +33  -01  +10  +29  -04
4.0
20.5
 2052 ( +8)
13 
Nimon Hoti
1740
1812
Førde +26  +35  +17  -05  -15  +30
4.0
18.5
 1939 (+44)
14 
Erik Eikeland
2006
2160
Nordnes +51  +50  +27  -02  +31  -03
4.0
18.0
 1900 ( +1)
15 
Tore Tjensvoll
1859
2007
Nordnes +54  +53  -09  +47  +13  -06
4.0
16.5
 1835 ( +1)
16 
FM Petter Fossan
2163
2287
Stavanger +57  -11  -31  +46  +49  +32
4.0
14.0
 1734 ( -4)
17 
Øyvind Riisem
2019
2103
Nordnes +61  +21  -13  =08  +23  -07
3.5
20.0
 1916 ( -2)
18 
Gisle Bjugn
Sotra +37  +23  =19  -06  +22  -08
3.5
19.5
 1950 (+1950)
19 
Elias Demac
2193
2243
Bergens +55  +08  =18  -03  -10  +53
3.5
19.0
 1863 ( -7)
20 
Aksel Tømte
1911
2180
- +47  -02  -07  +51  +35  =26
3.5
18.0
 1799 ( -1)
21 
Håvard Holder
1951
2071
Sotra +46  -17  +51  +35  -04  =24
3.5
17.0
 1765 ( -2)
22 
Olav Hjortås
1381
Nord-Odal -04  +62  +50  =30  -18  +42
3.5
16.0
 1727 ( +7)
23 
Eirik Sandal
1999
SK 96 +49  -18  =34  +33  -17  +41
3.5
15.5
 1805 ( -3)
24 
Trond Birkeland
1789
1937
Bergens +56  -27  +55  -11  +36  =21
3.5
15.0
16.5
 1703 ( +0)
25 
Øyvind Normann
1878
1971
Bergens +59  -05  +44  -29  =41  +27
3.5
15.0
16.0
 1731 ( -2)
26 
Fritjov Øvrebø
- -13  -46  +56  +37  +48  =20
3.5
14.5
 1655 (+1655)
27 
Øyvin Strand
1967
2013
Bergens +40  +24  -14  -04  +28  -25
3.0
19.0
22.0
 1862 ( -3)
28 
Morten L Madsen
1704
1830
Sotra +31  -03  -04  +40  -27  +49
3.0
19.0
21.0
 1819 ( +3)
29 
Gaute Ljones
1267
Stavanger -06  +39  +58  +25  -12  w31
3.0
18.0
 1805 ( +9)
30 
Henning Bolstad
1466
Bergens -02  +57  +49  =22  =32  -13
3.0
17.5
 1589 ( +1)
31 
Pavel Sakov
- -28  +37  +16  +42  -14  w29
3.0
17.0
 1977 (+1977)
32 
Eivind Riise Hauge
1449
Nordnes -11  =43  +53  +34  =30  -16
3.0
16.5
 1780 ( +7)
33 
Nils Erik Moe-Nilssen
2069
SK 96 +39  -12  =47  -23  +43  =38
3.0
16.0
18.0
8.00
 1785 ( -7)
34 
Tor Gunnar Nordnes
1624
1836
Sotra -07  +38  =23  -32  =47  +45
3.0
16.0
18.0
7.75
 1767 ( +3)
35 
Knut Moholt
- +38  -13  +48  -21  -20  +52
3.0
16.0
18.0
7.00
 1647 (+1647)
36 
Tom Eriksen
1608
Sotra -09  +52  +45  -07  -24  +47
3.0
16.0
18.0
6.00
 1663 ( +2)
37 
Anita Grønnestad
1815
2031
Bergens -18  -31  +62  -26  +60  +48
3.0
13.0
 1498 ( -5)
38 
Karl Andre Skare
1900
2147
- -35  -34  +61  +59  =42  =33
3.0
12.5
13.5
 1663 ( -6)
39 
Geir Ole Aagedal
1573
1740
Bergens -33  -29  -41  +62  +50  +44
3.0
12.5
12.5
 1516 ( -2)
40 
Tormod Antonsen
- -27  -45  +57  -28  +58  +46
3.0
11.0
 1561 (+1561)
41 
Trond Henanger
- -12  -58  +39  +45  =25  -23
2.5
16.0
 1598 (+1598)
42 
Odd Birkestrand
1839
1877
Masfjorden +58  -09  +46  -31  =38  -22
2.5
15.5
 1632 ( -5)
43 
Ole F. Kvamme
1861
SK 96 -50  =32  -08  +54  -33  +59
2.5
14.5
 1496 ( -8)
44 
Jørund Berstad
1632
Førde +53  -06  -25  +58  -08  -39
2.0
17.5
 1580 ( -3)
45 
Håvard Trønnes
- -01  +40  -36  -41  +51  -34
2.0
17.0
 1437 (+1437)
46 
Henrik Kolden
- -21  +26  -42  -16  +55  -40
2.0
16.5
18.0
 1610 (+1610)
47 
Arne Kristoffersen
- -20  +59  =33  -15  =34  -36
2.0
16.5
17.5
 1611 (+1611)
48 
Knut Frode Dagestad
Bergens -08  +54  -35  +55  -26  -37
2.0
16.0
 1438 (+1438)
49 
Odd Arne Elstad
1229
Caissa -23  +61  -30  +50  -16  -28
2.0
15.5
 1578 ( +4)
50 
Morten Bygstad
- +43  -14  -22  -49  -39  +58
2.0
15.0
 1430 (+1430)
51 
Anders Ljones
948
Stavanger -14  +56  -21  -20  -45  +57
2.0
14.5
 1497 ( +5)
52 
Andreas Fossan
942
Stavanger -05  -36  -59  +57  +54  -35
2.0
13.5
14.5
3.00
 1444 ( +5)
53 
Andreas Opdahl
Bergens -44  -15  -32  +61  +59  -19
2.0
13.5
14.5
2.00
 1532 (+1532)
54 
Mathias Breistein
- -15  -48  +60  -43  -52  +62
2.0
11.5
 1220 (+1220)
55 
Øyvind Mørkedal
1243
Molde -19  +60  -24  -48  -46  =56
1.5
12.5
 1301 ( -2)
56 
Anne Kathrine Bøe
- -24  -51  -26  -60  +62  =55
1.5
11.5
 1074 (+1074)
57 
Evy Færevaag
1367
1725
Masfjorden -16  -30  -40  -52  +61  -51
1.0
14.0
 1151 (-12)
58 
Karl Wallevik
Bergens -42  +41  -29  -44  -40  -50
1.0
13.0
15.0
2.50
 1281 (+1281)
59 
Kolbein Jørgensen
- -25  -47  +52  -38  -53  -43
1.0
13.0
15.0
2.00
 1347 (+1347)
60 
Elin Johnson
869
Bergens -10  -55  -54  +56  -37  -61
1.0
12.0
 1254 ( +1)
61 
Lisbeth Haugsvær
1467
1674
Masfjorden -17  -49  -38  -53  -57  +60
1.0
11.5
 1213 (-11)
62 
Frode Hauge
- -03  -22  -37  -39  -56  -54
0.0
 1102 (+1102)


Lynsjakk under spillfestivalen (30/7 2011)

 1.    FM Kjetil Stokke    Bergens               9.0/9
 2.    Halvard Hagesther  Bergens               8.0
 3.    Nils-Erik Bomark    Nordnes               6.0
 4-5.  Qindong Yang        Kina                  5.0
 4-5.  Trond Birkeland     Bergens               5.0
 6-7.  Jarle Kvle         Trondheimsstudentene  3.0
 6-7.  Alf Henning         -                     3.0
 8-10. Joachim Nordb      -                     2.0
 8-10. Ola Hansen          -                     2.0
 8-10. Trond Olsen         -                     2.0

pent Hordalandsmesterskap NVGP (3-5/6 2011)

Se resultater hos Turneringsservice.


Onsdagshurtigsjakk (25/5 2011)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
1-2 
Lars Even AndersenM
2254
2286
Black Knights +05  +04  =02  +06
3,5
8,5
10,5
8,75
 2130 ( +0)
1-2 
Halvard HagesætherM
2217
2265
Bergens +06  +03  =01  +07
3,5
8,5
10,5
8,75
 2140 ( +0)
Øystein Aagedal Skage1
1906
1994
Bergens +11  -02  +09  +10
3,0
5,5
6,5
3,00
 1825 ( +0)
Arne HagesætherM
2094
2139
Bergens +09  -01  +07  =05
2,5
8,0
9,0
4,25
 1750 ( +0)
Sondre Merkesvik3
1429
Bergens -01  +09  +10  =04
2,5
7,0
8,0
3,25
 1917 ( +0)
Sigvat Stensholt3
1439
Bergens -02  +11  +08  -01
2,0
9,0
10,0
3,00
 1701 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1619
1836
Bergens +12  +08  -04  -02
2,0
8,0
8,0
2,00
 1588 ( +0)
Frode Merkesvik4
1000
Bergens +10  -07  -06  +11
2,0
5,0
6,0
2,00
 1504 (+92)
Henning Ettrup3
1350
- -04  -05  -03  +12
1,0
8,0
8,0
0,00
 1425 ( +0)
10 
Jonatan M Andersen2
1625
Bergens -08  +12  -05  -03
1,0
7,5
7,5
0,00
 1151 ( +0)
11 
Janos Schffer3
1336
Sotra -03  -06  +12  -08
1,0
7,0
7,0
0,00
 1154 ( +0)
12 
Svein Erik Kringstad4
1044
Sotra -07  -10  -11  -09
0,0
4,0
5,0
0,00
 1082 ( +0)

Onsdagshurtigsjakk (27/4 2011)

PlNavnn-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Abdulla M Muhsen
2047
2181
Bergens +12  +06  +02  +04
4.0
7.5
7.5
7.50
 2241 ( +0)
FM Kjetil Stokke
2378
2407
Bergens +07  +03  -01  +08
3.0
9.0
11.0
7.00
 1908 ( +0)
Anita Grønnestad
1883
2031
Bergens +09  -02  +06  +07
3.0
7.0
8.0
5.00
 1949 ( +0)
Tore Tjensvoll
1859
2007
Nordnes +11  +08  =05  -01
2.5
8.5
9.5
4.25
 1788 ( +0)
Stig K. Martinsen
2078
2180
Bergens -06  +12  =04  +09
2.5
5.5
5.5
2.25
 1643 ( +0)
Jon Gunnar Tufta
1795
Bergens +05  -01  -03  +10
2.0
9.5
10.5
3.50
 1957 ( +0)
Geir O. Aagedal
1619
1836
Bergens -02  +09  +10  -03
2.0
7.0
8.0
2.00
 1829 ( +0)
Gaute Ljones
1311
Stavanger +10  -04  +12  -02
2.0
6.5
6.5
1.00
 1848 ( +0)
Jostein Sørhus
1235
Bergens -03  -07  +11  -05
1.0
7.5
8.5
1.00
 1544 ( +0)
10 
Trond Birkeland
1821
1940
Bergens -08  +11  -07  -06
1.0
6.0
7.0
1.00
 1330 ( +0)
11 
Alf Henning Drage
 -04  -10  -09  +12
1.0
4.5
4.5
0.00
 1369 (+1369)
12 
Terje Lie
1335
1632
Bergens -01  -05  -08  -11
0.0
8.5
9.5
0.00
 1301 ( +0)

Onsdagshurtigsjakk (30/3 2011)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Kjetil StokkeM
2389
2407
Bergens +12  +04  +05  =02
3,5
9,5
11,0
9,25
 2256 ( +0)
IM Eirik GullaksenM
2315
2351
Bergens +11  +07  +03  =01
3,5
9,0
11,0
9,25
 2342 ( +0)
Jukka HoutajrviM
2219
FIN +09  +08  -02  +06
3,0
8,0
10,0
6,50
 2241 ( +0)
Tore Tjensvoll1
1859
2007
Nordnes +10  -01  +12  +08
3,0
7,5
9,0
5,50
 2058 ( +0)
Anita Grønnestad1
1883
2031
Bergens +18  +15  -01  +09
3,0
6,5
6,5
3,00
 1941 ( +0)
Ove SævareidM
2147
2156
SK 96 =13  +14  +10  -03
2,5
6,5
8,0
4,25
 1723 ( +0)
Jon Gunnar Tufta1
1795
Bergens =17  -02  +18  +13
2,5
5,5
5,5
1,75
 1636 ( +0)
Stig K. MartinsenM
2114
2180
Bergens +14  -03  +13  -04
2,0
7,5
9,0
3,00
 1767 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1619
1836
Bergens -03  +16  +15  -05
2,0
7,0
8,0
2,00
 1806 ( +0)
10 
Terje Lie3
1334
1632
Bergens -04  +18  -06  +15
2,0
6,5
6,5
1,00
 1748 ( +0)
11 
Tor Gunnar Nordnes2
1621
1836
Sotra -02  -12  +16  +17
2,0
6,0
6,5
1,50
 1589 ( +0)
12 
Jonatan M Andersen2
1625
Bergens -01  +11  -04  =14
1,5
8,5
10,0
2,75
 1728 ( +0)
13 
Torbjørn Klausen2
1601
Bergens =06  +17  -08  -07
1,5
7,0
7,5
1,75
 1702 ( +0)
14 
Sondre Merkesvik3
1391
Bergens -08  -06  +17  =12
1,5
6,0
6,5
1,25
 1659 ( +0)
15 
Trond Birkeland1
1805
1940
Bergens +16  -05  -09  -10
1,0
7,0
8,0
1,00
 1345 ( +0)
16 
Janos Schaeffer3
1317
Sotra -15  -09  -11  +18
1,0
5,0
5,0
0,00
 1363 ( +0)
17 
Frode Merkesvik4
1101
Bergens =07  -13  -14  -11
0,5
6,0
7,5
1,25
 1266 (+47)
18 
Tomislav Strbac4
SRB -05  -10  -07  -16
0,0
7,5
8,5
0,00
 1182 (+1182)

Bergen hurtig-GP (6/3 2011)

Se ogs resultater hos Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-Elo123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Kjetil StokkeM
2401
2413
Bergens +10  +03  +06  +02  +07  +08
6,0
18,0
21,0
21,00
 2181 ( +2)
IM Eirik GullaksenM
2315
2351
Bergens +09  +04  +12  -01  +03  +06
5,0
20,0
22,5
16,50
 2140 ( +0)
Stig K. MartinsenM
2160
2180
Bergens +11  -01  +08  +09  -02  +07
4,0
20,0
22,5
11,50
 1935 ( -1)
Ole Emil Frisvold1
1944
1966
Bergens =05  -02  +10  =11  +12  +09
4,0
17,0
19,5
11,50
 1788 ( -2)
Odd Ristesund3
1385
Kampen =04  -11  -07  +15  +WO  +14
3,5
12,5
12,5
5,00
 1482 ( +2)
Håkon N Nordstrøm3
1330
Fana +08  +07  -01  +13  -09  -02
3,0
20,0
22,5
8,50
 1763 (+19)
Jørgen Hoel2
1704
1820
Bergens +13  -06  +05  +12  -01  -03
3,0
19,0
21,5
8,50
 1721 ( +0)
Jonatan M Andersen2
1620
Bergens -06  +10  -03  +14  +13  -01
3,0
18,5
20,5
7,50
 1646 ( -2)
Sigvat Stensholt3
1429
Bergens -02  +WO  +11  -03  +06  -04
3,0
18,5
18,5
5,50
 1760 ( +3)
10 
Asbjørn Lindland2
1539
Voss -01  -08  -04  +WO  +11  +15
3,0
16,5
16,5
3,50
 1610 ( +0)
11 
Sondre Merkesvik5
1391
Bergens -03  +05  -09  =04  -10  +WO
2,5
17,5
17,5
5,50
 1542 ( +1)
12 
Anita Grønnestad1
1922
2027
Bergens +14  +15  -02  -07  -04  =13
2,5
16,5
17,5
4,25
 1517 ( -7)
13 
Frode Merkesvik4
1110
Bergens -07  +14  +15  -06  -08  =12
2,5
13,5
14,5
4,25
 1437 (+196)
14 
Janos Schaeffer3
1317
Sotra -12  -13  +WO  -08  +15  -05
2,0
12,5
12,5
1,00
 1178 ( -5)
15 
Amalie Isabel Merkesvik  5
Bergens +WO  -12  -13  -05  -14  -10
1,0
13,5
13,5
0,00
 1054 (+1054)


Onsdagshurtigsjakk (23/2 2011)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Ole Johan ValakerM
2048
2161
SK 96 +09  +05  +02  +04
4,0
7,5
9,0
9,00
 2052 ( +0)
Morten L Madsen2
1691
1835
Sotra +12  +07  -01  +06
3,0
8,0
8,0
4,00
 1750 ( +0)
Håvard Skøien1
1944
2114
Bergens +06  -04  +07  +05
3,0
6,5
8,5
6,00
 1864 ( +0)
Jonatan M Andersen2
1620
Bergens =10  +03  +08  -01
2,5
9,0
10,0
5,50
 1786 ( +0)
Anita Grønnestad1
1870
2027
Bergens +08  -01  +10  -03
2,0
9,0
10,0
3,00
 1699 ( +0)
Sondre Merkesvik3
1391
Bergens -03  +11  +09  -02
2,0
7,5
8,5
2,50
 1543 ( +0)
Trond Birkeland1
1805
1940
Bergens +11  -02  -03  +10
2,0
7,0
8,0
2,00
 1558 ( +0)
Janos Schffer3
1317
Sotra -05  +12  -04  +11
2,0
5,5
5,5
1,00
 1396 ( +0)
Sigvat Stensholt3
1429
Bergens -01  =10  -06  +12
1,5
7,0
7,0
0,50
 1391 ( +0)
10 
Alf Henning Drage5
- =04  =09  -05  -07
1,0
6,5
8,0
2,00
 1488 (+1488)
11 
Frode Merkesvik4
1110
Bergens -07  -06  +12  -08
1,0
6,0
6,0
0,00
 1181 (+28)
12 
Ole Johan Kristiansen5
Bergens -02  -08  -11  -09
0,0
6,5
7,5
0,00
 0986 (+986)


Onsdagshurtigsjakk (26/1 2011)

PlNavnKln-Eloi-Elo1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Håvard Skøien1
1944
2114
Bergens +07  +02  +06  =05
3,5
7,5
9,5
8,25
 2063 ( +0)
Erik EikelandM
2002
2155
Nordnes +05  -01  +03  +06
3,0
9,0
11,0
7,50
 2063 ( +0)
Anita Grønnestad1
1870
2027
Bergens +11  +04  -02  +08
3,0
8,0
9,0
6,00
 2097 ( +0)
Ove SævareidM
2147
2156
SK 96 +14  -03  +11  +12
3,0
5,0
5,0
2,00
 1752 ( +0)
Jonatan Ekelund Time2
1554
1848
Sevland -02  +13  +07  =01
2,5
8,5
9,5
4,75
 1731 ( +0)
Stig K. MartinsenM
2114
2180
Bergens +13  +08  -01  -02
2,0
8,5
9,5
3,00
 1824 ( +0)
Jostein Sørhus3
1240
Bergens -01  +09  -05  +11
2,0
8,0
9,0
3,00
 1528 ( +0)
Tor Kristian Larsen1
1961
2061
Nordnes +12  -06  +09  -03
2,0
7,0
8,0
3,00
 1659 ( +0)
Frode Merkesvik4
1110
Bergens +10  -07  -08  +14
2,0
6,0
6,0
2,00
 1463 (+141)
10 
Terje Lie3
1334
1626
Bergens -09  +14  -12  +13
2,0
4,0
4,0
1,00
 1340 ( +0)
11 
Ole Johan Kristiansen5
- -03  +12  -04  -07
1,0
8,0
9,0
1,00
 1507 (+1507)
12 
Saeed Namdar5
- -08  -11  +10  -04
1,0
7,0
8,0
2,00
 1544 (+1544)
13 
Sondre Merkesvik3
1391
Bergens -06  -05  +14  -10
1,0
6,5
6,5
0,00
 1386 ( +0)
14 
Janos Schaeffer3
1317
Sotra -04  -10  -13  -09
0,0
7,0
8,0
0,00
 1095 ( +0)


Vrturneringen (fra 11/1 2011)

Se ogs nye ratingtall etter turneringen og resultater hos Turneringsservice.

Klasse M + I

Dato:11/125/1 1/215/21/315/3 29/35/426/4
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Sum  Kval  Plass
  1  Erik Eikeland E-post Telefon 2002 10 1  2 3  1 1  4 5  1 1  6 7  1 1  8 9  1 8   1
  2  Stig B. Larsen - Telefon 1771 0  9 1  0 10 ½  3 4  0 1  5 6  0 1  7 8  ½ 3 8.25 8
  3  Vebjrn Selbekk E-post Telefon 1842 0  8 9  0 0  1 2  ½ 10 ½  4 5  1 ½  6 7  1 10.00 5
  4  Per Manne E-post Telefon 2077 1  7 8  0 ½  9 1  0 1  2 3  ½ 10 ½  5 6  1 13.75 3
  5  Anita Grnnestad E-post - 1870 ½  6 7  1 ½  8 9  ½ 0  1 2  0 0  3 4  ½ 10 3 10.00 7
  6  yvin Strand E-post Telefon 1880 5  ½ 10 X 1  7 8  ½ 0  9 1  0 1  2 3  ½ 0  4 9.75 6
  7  Jonatan M. Andersen E-post Telefon 1620 4  0 0  5 6  0 10 X ½  8 9  1 0  1 2  0 0  3   9
  8  Odd Christoffersen E-post Telefon 1579 3  1 1  4 5  ½ ½  6 7  ½ 10 X 0  9 1  0 ½  2 4   4
  9  Hvard Skien E-post Telefon 1944 2  1 1  3 4  ½ ½  5 6  1 0  7 8  1 10 X 0  1 5   2
 10          1  6 2 7 3 8 4 9 5      

Klasse II

Dato:11/125/1 8/222/28/322/3 5/4
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Sum  Kval  Plass
  1  Erlend R. Blom E-post Telefon 1580 0  8 0  2 3  1 0  4 5  0 0  6 7  1 2 7.00 6-7
  2  Andr Svee E-post Telefon 1472 0  7 1  1 0  8 1  3 4  1 ½  5 6  ½ 4   4
  3  Mathias Stre E-post Telefon 1562 0  6 7  0 0  1 2  0 ½  8 1  4 5  ½ 2 6.75 8
  4  Jonas H. Rasmussen E-post Telefon 1481 0  5 6  0 0  7 1  1 0  2 3  0 1  8 2 7.00 6-7
  5  Jrgen Hoel E-post Telefon 1686 4  1 8  ½ 1  6 7  0 1  1 2  ½ ½  3   3
  6  Geir Ole Aagedal E-post Telefon 1619 3  1 1  4 5  0 8  0 0  7 1  1 ½  2   5
  7  Jonatan Ekelund Time E-post Telefon 1554 2  1 1  3 4  1 1  5 6  1 8  0 0  1 5 16.00 2
  8  Roger Stre E-post Telefon 1598 1  1 ½  5 2  1 1  6 3  ½ 1  7 4  0 5 17.75 1

Klasse III

Dato:11/125/1 8/222/28/322/3 5/4
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Sum  Kval  Plass
  1  Jostein Srhus E-post Telefon 1241 1  8 1  2 3  1 1  4 5  0 X  6 7  1 5   2
  2  Tom Andre Sivertsen E-post Telefon 1430 1  7 1  0 0  8 1  3 4  1 ½  5 6  X   4
  3  Jarle Solli E-post Telefon 1362 (0) 6 7  0 0  1 2  0 0  8 1  4 5  0 1   6
  4  Terje Lie E-post Telefon 1334 0  5 6  X 0  7 1  0 0  2 3  0 0  8 0   7
  5  Atle Sviland E-post Telefon 1405 4  1 8  1 X  6 7  1 1  1 2  ½ 1  3   1
  6  Tore Rafoss E-post Telefon 1070 3 (1) X  4 5  X 8  X X  7 1  X X  2 - - -
  7  Adrian Hitland E-post Telefon 1056 2  0 1  3 4  1 0  5 6  X 8  0 0  1 2   5
  8  Hkon Nordstrm E-post Telefon 1330 1  0 0  5 2  1 X  6 3  1 1  7 4  1 4   3

Klasse IV + V

Dato:11/125/1 1/215/222/28/3 15/329/35/426/4
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Sum  Kval  Plass
  1  Elin Johnson E-post - 846 1  6 1  2 3  0 X  4 5  1 6  0 2  0 0  3 4  X 1  5 4   2
  2  Matias Birkeland E-post Telefon 957 wo 1  0 ½  6 wo 4  X 5  0 1  1 6  1 3  1 X  4 23.25 3
  3  Susanne Quist E-post Telefon 1047 (1) 4 5  1 1  1 wo 1 1  6 4  X 1  5 1  1 0  2 6  1 7   1
  4  Johannes Servan E-post Telefon - 3 (0) 6  X (1) 5 1  X X  2 X  3 X  6 5  X X  1 2  X - - -
  5  Hedvig Biong E-post Telefon 573 wo 1 0  3 4 (0) 6  0 0  1 1  2 3  0 X  4 0  6 1  0 2   5
  6  Ole Johan Kristiansen E-post Telefon - 1  0 X  4 2  ½ 1  5 3  0 1  1 4  X 0  2 5  1 0  3 16.75 4
 Eksempel: Spiller nummer 2 har i frste runde hvit mot spiller nummer 5 og i andre runde svart mot spiller nummer 1.


Klubbmesterskapet i lynsjakk (4/1 2011)

Klasse M + I + II

 1.   IM Eirik T. Gullaksen  M      9.5/10 Vinner klasse M
 2.   Anita Grnnestad       I      5.5    Vinner klasse I
 3.   Jon Gunnar Tufta       I      5.0
 4-5. Ole Emil Frisvold      I      3.5
 4-5. Roger Stre            II     3.5    Vinner klasse II
 6.   Mathias Stre          II     3.0

Klasse III + IV

 1-2. Hkon Nordstrm        III    6.0/8  Vinner klasse III
 1-2. Glenn Andersen         IV     6.0    Vinner klasse IV
 3.   Jostein Srhus         IV     4.0
 4-5. Adrian Hitland         IV     2.0
 4-5. Janos Schffer         III    2.0

Til Bergens Schakklubs hjemmeside

Laget av Eirik T. Gullaksen