LOGO

Bergens Schakklub - Resultater fra 2013



Romjulsturneringen (29/12 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
FM Harald B BorchgrevinkM
2207
2275
Bergens +17  +19  +05  +03  =04  =02
5.0
20.0
22.0
17.50
 1944 ( +0)
Øyvind RiisemM
2036
2113
Nordnes +20  +06  -03  +05  +10  =01
4.5
21.0
23.0
16.00
 1900 ( +0)
Håkon N Nordstrøm2
1793
1803
Fana +15  +16  +02  -01  +08  =04
4.5
20.0
22.5
15.25
 2063 (+12)
Arne HagesætherM
2084
2147
Bergens +09  +11  =08  +15  =01  =03
4.5
19.5
22.0
15.50
 1970 ( -1)
Tore Tjensvoll1
1864
1980
Nordnes +12  +13  -01  -02  +15  +11
4.0
18.5
21.0
11.50
 1911 ( +2)
Lars Bjarne Marøy2
1672
1635
Sotra +21  -02  -15  +16  +07  +14
4.0
16.5
18.5
11.50
 1600 (-20)
Jarle Solli3
1322
1745
Bergens +WO  -08  +09  +19  -06  +16
4.0
15.5
15.5
8.00
 1666 ( +8)
Kenneth Brattetveit2
1744
Sotra =18  +07  =04  +12  -03  =10
3.5
19.5
22.0
12.25
 1651 ( -2)
Geir O. Aagedal2
1526
1795
Bergens -04  +17  -07  +20  =13  +22
3.5
16.0
18.0
8.00
 1401 ( -2)
10 
Tom Eriksen2
1573
1934
Sotra -19  +WO  +21  +11  -02  =08
3.5
15.0
15.0
6.75
 1629 ( +2)
11 
Jørgen Hoel1
1857
1884
Bergens +14  -04  +18  -10  +12  -05
3.0
18.0
20.5
8.50
 1589 ( -9)
12 
Tom Andre Sivertsen3
1462
Bergens -05  +14  +13  -08  -11  +20
3.0
16.5
18.5
8.00
 1576 ( +3)
13 
Oddvar Solli2
1629
1842
Voss +23  -05  -12  +21  =09  =15
3.0
15.0
16.0
6.00
 1370 ( -5)
14 
Ramona Grotle4
1235
1564
Sotra -11  -12  +23  +18  +19  -06
3.0
14.5
15.5
5.50
 1411 (+14)
15 
Tor Gunnar Nordnes2
1536
1807
Sotra -03  +20  +06  -04  -05  =13
2.5
20.0
22.0
7.50
 1639 ( +2)
16 
Odd Christoffersen2
1613
1823
Bergens +22  -03  =19  -06  +17  -07
2.5
17.0
19.0
5.50
 1297 ( -7)
17 
Torbjørn Krogstad Hystad5
701
Søråshøgda -01  -09  +WO  =22  -16  +23
2.5
14.0
14.0
2.00
 1285 (+122)
18 
Olav Brattetveit5
Bergens =08  =22  -11  -14  +WO  =19
2.5
13.5
13.5
3.75
 1319 (+1319)
19 
Kjell M B Olsen4
Sotra +10  -01  =16  -07  -14  =18
2.0
18.0
20.5
6.00
 1419 (+1419)
20 
Afras Mansoor5
1022
Søråshøgda -02  -15  +22  -09  +23  -12
2.0
15.5
16.5
3.00
 1272 (+100)
21 
Vetle Velle5
Søråshøgda -06  +23  -10  -13  -22  +WO
2.0
13.5
13.5
1.00
 1099 (+1099)
22 
Remi Stockman5
Bergens -16  =18  -20  =17  +21  -09
2.0
13.0
15.0
4.50
 1088 (+1088)
23 
Einar Magnussen5
Bergens -13  -21  -14  +WO  -20  -17
1.0
12.5
12.5
0.00
 0737 (+737)

Onsdagshurtigsjakk (27/11 2013)

Se ogs Turneringsservice.

Gruppe A

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Sondre MerkesvikM
2050
2055
Bergens +12  +03  +06  +04
4.0
7.5
8.5
8.50
 2141 ( +0)
IM Kjetil StokkeM
2349
2379
Bergens +09  =04  +07  +06
3.5
6.5
8.0
6.75
 2081 ( +0)
Anita Grønnestad1
1945
1995
Bergens +13  -01  +10  +08
3.0
7.5
8.5
4.50
 1794 ( +0)
Tor Kristian Larsen1
1924
2046
Nordnes +10  =02  +11  -01
2.5
9.0
10.5
4.75
 2001 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1537
1791
Bergens =07  -13  +09  +12
2.5
4.5
5.5
3.50
 1835 ( +0)
Øyvind Mørkedal3
1363
1649
Bergens +11  +08  -01  -02
2.0
9.5
11.0
3.50
 1882 ( +0)
Ole WoldsethM
2017
2081
Sotra =05  +12  -02  =11
2.0
7.5
8.5
3.00
 1854 ( +0)
Jarle Solli3
1331
1741
Bergens +14  -06  +13  -03
2.0
6.0
6.0
1.00
 1526 ( +0)
Jørund Berstad2
1676
1835
Førde -02  =10  -05  +14
1.5
7.5
7.5
0.75
 1558 ( +0)
10 
Tom Andre Sivertsen3
1462
Bergens -04  =09  -03  +13
1.5
7.0
8.0
1.75
 1690 ( +0)
11 
Stig Børje Larsen1
1798
1908
Bergens -06  +14  -04  =07
1.5
6.5
6.5
1.00
 1547 ( +0)
12 
Morten L Madsen2
1735
1853
Sotra -01  -07  +14  -05
1.0
8.5
8.5
0.00
 1516 ( +0)
13 
Lars Bjarne Marøy2
1564
1636
Sotra -03  +05  -08  -10
1.0
7.5
9.0
2.50
 1375 (-47)
14 
Piotr Rozwalka1
1800
POL -08  -11  -12  -09
0.0
5.0
6.0
0.00
 1235 (+1235)

Gruppe B

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Gunnbjørn Berndsen5
Løperen +05  +03  +02  +04
4.0
7.0
9.0
9.00
 1505 (+1505)
Ramona Grotle4
1217
1534
Sotra +06  +08  -01  =07
2.5
8.0
9.5
4.50
 1188 ( +0)
Christian Watkins5
- +10  -01  =04  +06
2.5
8.0
8.0
3.00
 1121 (+1121)
Anders Buland5
- =07  +09  =03  -01
2.0
8.5
10.0
3.75
 1128 (+1128)
Amalie Isabel Merkesvik5
955
1574
Bergens -01  -07  +09  +08
2.0
7.5
9.0
3.00
 1041 ( +0)
Remi Stockman5
- -02  +10  +07  -03
2.0
7.0
7.0
2.00
 0996 (+996)
Alf-Henning Drage4
1136
Bergens =04  +05  -06  =02
2.0
6.5
8.5
4.25
 1074 (-10)
Knut Helland5
- =09  -02  +10  -05
1.5
6.0
6.0
0.75
 0771 (+771)
Afras Mansoor5
Søråshøgda =08  -04  -05  +10
1.5
5.5
5.5
0.75
 0754 (+754)
10 
Jon Bendik Helland5
- -03  -06  -08  -09
0.0
6.0
7.5
0.00
 0510 (+510)

Onsdagshurtigsjakk (30/10 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Eirik GullaksenM
2339
2372
Bergens +11  +02  +07  +03
4.0
8.0
10.0
10.00
 2215 ( +0)
Tore Tjensvoll1
1864
1995
Nordnes +09  -01  +10  +04
3.0
9.0
11.0
7.00
 1939 ( +0)
Stig Børje Larsen1
1798
1908
Bergens +15  +08  +05  -01
3.0
9.0
10.0
6.00
 2059 ( +0)
Jostein Sørhus3
1309
1681
Bergens +06  +15  +08  -02
3.0
8.0
9.0
6.00
 1810 ( +0)
Ole WoldsethM
2017
2081
Sotra +17  +13  -03  +09
3.0
6.5
6.5
3.50
 1693 ( +0)
Dirk Steffen SchindlerM
2027
Bergens -04  +16  +17  +07
3.0
6.0
6.0
3.00
 1497 (+1497)
Stig K. MartinsenM
2138
2134
Bergens +12  +14  -01  -06
2.0
9.0
10.5
3.50
 1800 ( +0)
Anita Grønnestad1
1884
1995
Bergens +10  -03  -04  +13
2.0
8.0
9.5
3.50
 1659 ( +0)
Øyvind Westre5
- -02  +18  +12  -05
2.0
8.0
8.0
2.00
 1671 (+1671)
10 
Yonne Tangelder2
1665
1809
OSS -08  +11  -02  +14
2.0
7.0
8.5
3.50
 1752 ( +0)
11 
Tom Andre Sivertsen3
1462
Bergens -01  -10  +18  +15
2.0
7.0
7.0
1.00
 1617 ( +0)
12 
Lars Bjarne Marøy2
1564
1636
Sotra -07  +17  -09  +18
2.0
4.0
4.0
0.00
 1429 (-34)
13 
Øyvin Strand1
1867
1891
Bergens +18  -05  =14  -08
1.5
6.5
6.5
0.75
 1648 ( +0)
14 
Piotr Rozwalka1
1800
1800
- +16  -07  =13  -10
1.5
5.5
6.5
1.75
 1606 ( +0)
15 
Gunnbjørn Berndsen5
Løperen -03  -04  +16  -11
1.0
8.0
9.0
1.00
 1225 (+1225)
16 
Afras Mansoor5
Søråshøgda -14  -06  -15  +17
1.0
5.5
5.5
0.00
 1104 (+1104)
17 
Egil Stormer5
667
Bergens -05  -12  -06  -16
0.0
8.0
9.0
0.00
 1145 ( +0)
18 
Knut Helland5
- -13  -09  -11  -12
0.0
6.0
7.5
0.00
 1241 (+1241)

Bergen Grand Prix (18-20/10 2013)

Se ogs resultater hos Turneringservice.

Gruppe A

PlNavnGPn-Eloi-EloKlubb12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Stig K. MartinsenM
2138
2134
Bergens +11  +08  +04  +02  +03
5.0
12.0
13.0
13.00
 2162 (+11)
Tor Kristian Larsen1
1924
2046
Nordnes +06  +10  +03  -01  +05
4.0
13.0
14.5
9.50
 2090 (+15)
Lars Bjarne Marøy1
1564
1636
Sotra +WO  +05  -02  +10  -01
3.0
13.0
13.0
4.00
 1945 (+127)
Sigve Hølleland1
1642
1759
Masfjorden =05  +WO  -01  =07  +10
3.0
11.5
11.5
4.00
 1925 (+28)
Anita Grønnestad1
1897
1995
Bergens =04  -03  +11  +06  -02
2.5
12.5
13.5
5.00
 1744 (-15)
Line Jin Jørgensen1
1831
1892
Stavanger -02  +09  =07  -05  +11
2.5
11.0
12.0
4.25
 1790 ( -5)
Henrik Øie Løbersli1
1801
1851
Kristiansund -08  +11  =06  =04  =09
2.5
9.5
10.5
4.75
 1752 ( -8)
Ole Emil Frisvold1
1932
1984
Bergens +07  -01  =10  =09  -WO
2.0
11.0
11.0
4.25
 1850 (-10)
Kjetil Andås1
1600
1772
Masfjorden -10  -06  +WO  =08  =07
2.0
8.5
8.5
2.25
 1664 ( +6)
10 
Martin Nilsen1
1864
1887
Stavanger +09  -02  =08  -03  -04
1.5
12.0
14.0
3.00
 1583 (-43)
11 
Mathias Sætre1
1759
1766
Bergens -01  -07  -05  +WO  -06
1.0
12.5
12.5
0.00
 1516 (-27)

Gruppe B

PlNavnGPn-Eloi-EloKlubb12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Jonatan M Andersen2
1638
1831
Bergens +05  =09  +02  +08  =03
4.0
12.5
14.5
11.75
 1726 ( +8)
Jonas H Rasmussen2
1554
1705
Bergens +10  +03  -01  +09  =04
3.5
13.0
15.0
9.25
 1711 (+24)
Odd H Birkestrand3
1433
Masfjorden +12  -02  +06  +11  =01
3.5
12.0
13.0
7.50
 1575 (+14)
Per Otto Solheim2
1615
Førde =WO  =06  +10  +07  =02
3.5
11.5
11.5
8.25
 1633 ( +5)
Ingrid Strand3
1267
1494
Modum -01  +13  -07  +12  +08
3.0
10.5
11.5
4.50
 1452 (+19)
Erling Gatland2
1525
1736
Bergens =11  =04  -03  +WO  +10
3.0
10.5
10.5
4.50
 1402 (-10)
Jostein Sørhus3
1292
1681
Bergens -09  +12  +05  -04  +11
3.0
10.0
11.0
5.50
 1478 (+16)
Gaute Ljones3
1391
1661
Stavanger =WO  +11  +09  -01  -05
2.5
10.5
10.5
3.50
 1465 ( +6)
Bård Fjellengen2
1761
1868
Sarpsborg +07  =01  -08  -02  =13
2.0
13.0
14.0
5.50
 1384 (-32)
10 
Øyvind Mørkedal3
1365
1649
Bergens -02  +WO  -04  +13  -06
2.0
11.0
11.0
1.00
 1332 ( -2)
11 
Mikael Takle3
1175
Bergens =06  -08  +13  -03  -07
1.5
12.0
13.0
2.50
 1256 (+20)
12 
Svein Erik Kringstad3
1195
Sotra -03  -07  +WO  -05  -WO
1.0
9.5
9.5
0.00
 0930 (-14)
13 
Terje Lie3
1385
1590
Bergens =WO  -05  -11  -10  =09
1.0
8.5
8.5
1.00
 1061 (-22)

Gruppe C

PlNavnGPn-Eloi-EloKlubb12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Aud Norunn Strand5
1012
Modum +12  =04  +10  +06  =02
4.0
12.0
13.0
9.50
 0000 ( -0)
Eirik Hauge4
1169
Fana =10  =03  +12  +05  =01
3.5
12.5
13.5
8.75
 0000 ( -0)
Gunnleik Langeland4
1179
Bergens -05  =02  +09  +08  +06
3.5
12.0
14.5
9.75
 0000 ( -0)
Adrian Hitland4
1199
Bergens +11  =01  -05  +13  +07
3.5
12.0
13.0
8.00
 0000 ( -0)
Trond Magne Ponce5
985
Sandnes +03  -06  +04  -02  +11
3.0
13.5
15.5
9.00
 0000 ( -0)
Simen Leirvåg4
Bergens +13  +05  +07  -01  -03
3.0
13.5
14.5
7.00
 0000 ( +0)
Afras Mansoor5
Søråshøgda SK +WO  +08  -06  +10  -04
3.0
11.0
11.0
4.50
 0000 ( +0)
Per Magnus Larsen5
1057
Porsgrunn +14  -07  +11  -03  =10
2.5
10.5
11.5
4.00
 0000 ( -0)
Ingrid Jørdre Kvamme5
568
Bergens =WO  -10  -03  +14  +13
2.5
7.5
7.5
2.00
 0000 ( -0)
10 
Jens Christian L Opdahl5
873
Bergens =02  +09  -01  -07  =08
2.0
13.0
15.5
5.50
 0000 ( -0)
11 
Amalie Isabel Merkesvik5
955
1574
Bergens -04  +14  -08  +12  -05
2.0
10.0
11.0
2.00
 0000 ( -0)
12 
Thomas Jørdre Kvamme5
Bergens -01  +13  -02  -11  -WO
1.0
10.5
10.5
1.00
 0000 ( +0)
13 
Torbjørn Krogstad Hystad5
Søråshøgda SK -06  -12  +14  -04  -09
1.0
10.0
11.0
1.00
 0000 ( +0)
14 
Benjamin Hitland5
Bergens -08  -11  -13  -09  +WO
1.0
8.0
8.0
0.00
 0000 ( +0)

pent Bergensmesterskap i lynsjakk (25/9 2013)

Klasse M + I + II

 1. IM Eirik T. Gullaksen  Bergens    8.0/8   (Bergensmester)
 2. Stig K. Martinsen      Bergens    5.0
 3. Anita Grnnestad       Bergens    3.5     (vinner klasse I)
 4. Henning Bolstad        Bergens    2.0     (vinner klasse II)
 5. Lars Bjarne Mary      Sotra      1.5

Klasse III + IV

 1-3. Kjell Olsen          Sotra      8.0/10
 1-3. Kay-Ove Fjeldstad    Sotra      8.0
 1-3. Martynas Zukovskis   Litauen    8.0
 4.   Jostein Srhus       Bergens    3.0
 5.   Alf-Henning Drage    Bergens    2.0
 6.   Gunnbjrn Berndsen   Island     1.0

Hstturneringen (fra 10/9 2013)

Se ogs oppsett hos Turneringsservice.

Mester
Dato:10/924/9 8/1022/105/11
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. Sum  Kval  Plass
  1  Arne Hagesther E-post Telefon 2117 1  6 0  2 3  ½ ½  4 5  0 2   4
  2  Joachim B. Nilsen E-post Telefon 2290 1  5 1  1 1  6 1  3 4  1 5   1
  3  Hvard Skien E-post Telefon 2009 ½  4 5  0 ½  1 2  0 ½  6   5
  4  Stig K. Martinsen E-post Telefon 2090 3  ½ 6  ½ 1  5 1  ½ 0  2   3
  5  Benjamin Haldorsen E-post Telefon 1947 2  0 1  3 4  0 6  1 1  1 3   2
  6  Ove Svareid E-post - 2146 1  0 ½  4 2  0 0  5 3  ½ 1   5

Klasse 1
Dato:10/924/9 8/1022/105/1119/11
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. Sum  Kval  Plass
  1  Mathias Stre E-post Telefon 1687 1  4 3  1 0  2 4  0 2  0 1  3 3 7.00 3
  2  Vebjrn Selbekk E-post Telefon 1852 1  3 1  4 1  1 3  0 1  1 4  0 4   1
  3  Stig B. Larsen - Telefon 1798 2  0 0  1 4  ½ 1  2 ½  4 1  0 2   4
  4  Jonatan M. Andersen E-post Telefon 1638 1  0 2  0 ½  3 1  1 3  ½ 1  2 3 9.00 2

Klasse 2
Dato:10/924/9 1/1015/1022/1029/10 12/1119/1126/11
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Sum  Kval  Plass
  1  Erling Gatland - Telefon 1525 10 0  2 3 (1) ½  4 5  ½ 1  6 7  0 ½  8 9  0   7
  2  Knut Frode Dagestad E-post Telefon 1570 1  9 1  1 10 -  3 4  1 0  5 6  0 0  7 8  1 4 11.00 6
  3  Odd Christoffersen E-post Telefon 1671 (0) 8 9 (0) (0) 1 2  - (0)10 -  4 5  - -  6 7  - -    
  4  Terje Lie E-post Telefon 1405 0  7 8  0 0  9 1  ½ 0  2 3  - 10 0  5 6  0 ½   9
  5  Atle Sviland E-post Telefon 1535 ½  6 7  0 ½  8 9  1 ½  1 2  1 -  3 4  1 10 18.50 2
  6  Sigve Dyrhovden E-post Telefon 1566 5  ½ 10 1 0  7 8  1 1  9 1  0 1  2 3  - 1  4 18.25 3
  7  Jonas H. Rasmussen E-post Telefon 1554 4  1 1  5 6  1 10 1 0  8 9  0 1  1 2  1 -  3 6   1
  8  Geir Ole Aagedal E-post Telefon 1537 3 (1) 1  4 5  ½ 0  6 7  1 10 0 0  9 1  ½ 0  2 3   8
  9  yvind Mrkedal E-post Telefon 1336 2  0 (1) 3 4  1 0  5 6  0 1  7 8  1 10 0 1  1 4 13.00 4
 10  Jonatan Ekelund Time E-post Telefon 1578 1  0 0  6 2  1 0  7 3 (1) 1  8 4  1 1  9 5  0 4 11.50 5
Odd Christoffersens spilte partier blir ratet, men teller ikke i turneringen.

Klasse 3 + 4 + 5
Dato:10/924/9 1/1015/1029/1012/11 26/11
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. Sum  Kval  Plass
     1  Kristian Holm E-post - - -  8 -  2 3  - -  4 5  - -  6 7  - -    
  2  Benjamin M. Andersen E-post Telefon 1349 0  7 1  - 0  8 0  3 4  0 -  5 6  ½ ½   6
  3  Tor Magne Undeland E-post Telefon (1321) 1  6 7  1 -  1 2  1 ½  8 1  4 5  -   1
  4  Adrian Hitland E-post Telefon 1199 (½)5 6  1 0  7 1  - 1  2 3  0 1  8 3 4.50 3
  5  Ramona Grotle E-post Telefon 1163 4(½) 8 (1) -  6 7  - -  1 2  - -  3 -    
  6  Jarle Solli E-post Telefon 1331 3  0 0  4 5  - 8  1 1  7 1  - ½  2   4
  7  Jostein Srhus E-post Telefon 1284 2  1 0  3 4  1 -  5 6  0 8  1 -  1 3 5.00 2
  8  Simen Leirvg E-post Telefon - 1  - (0) 5 2  1 0  6 3  ½ 0  7 4  0   5
Ramona Grotles spilte partier blir ratet, men teller ikke i turneringen.

Sommerlyn (4/9 2013)

 Gruppe A                                    Gruppe B                                 
 1.   Joachim B. Nilsen   Bergens    5.5/7   1. Sigve Dyrhovden       Bergens    5.0/6
 2-3. IM Kjetil Stokke    Bergens    5.0     2. Lars Bjarne Mary     Sotra      4.5
 2-3. Abdulla M. Muhseen  Bergens    5.0     3. Jonatan M. Andersen   Bergens    4.0
 4.   Stig K. Martinsen   Bergens    4.0     4. Ramona Grotle         Sotra      3.5
 5-6. Ove Svareid        SK 96      2.5     5. Flemming Aas          Bergens    3.0
 5-6. Anita Grnnestad    Bergens    2.5     6. yvind Mrkedal       Bergens    1.0
 7.   Line Jin Jrgensen  Stavanger  2.0     7. Stian Svig           Bergens    0.0
 8.   Jrgen Hoel         Bergens    1.5    

Onsdagshurtigsjakk (28/8 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Kjetil StokkeM
2349
2385
Bergens +06  +03  +07  =02
3,5
8,5
10,5
8,75
 2125 ( +0)
CM Abdulla M MuhsenM
2085
2196
Bergens +09  +04  +05  =01
3,5
8,5
9,5
7,75
 2185 ( +0)
Stig Børje Larsen1
1798
1908
Bergens +08  -01  +11  +05
3,0
7,5
8,5
5,00
 1838 ( +0)
Stig K. MartinsenM
2090
2138
Bergens +12  -02  +10  +06
3,0
6,5
6,5
3,00
 1599 ( +0)
Lars Bjarne Marøy2
1564
1636
Sotra +10  +07  -02  -03
2,0
8,5
9,5
3,00
 1845 (+94)
Ramona Grotle4
1163
1534
Sotra -01  +08  +09  -04
2,0
8,5
9,5
3,00
 1791 ( +0)
Sondre MerkesvikM
2111
2000
Bergens +11  -05  -01  +09
2,0
6,5
7,5
2,00
 1660 ( +0)
Simen Leirvåg5
- -03  -06  +12  +10
2,0
6,0
6,0
1,00
 1334 (+1334)
Lars Erik Søderberg5
- -02  +12  -06  -07
1,0
7,5
7,5
0,00
 1394 (+1394)
10 
Stian Sævig5
Bergens -05  +11  -04  -08
1,0
7,0
8,0
1,00
 1388 (+1388)
11 
Øyvind Mørkedal3
1336
1659
Bergens -07  -10  -03  +12
1,0
6,0
6,0
0,00
 1378 ( +0)
12 
Amalie Isabel Merkesvik  5
989
Bergens -04  -09  -08  -11
0,0
6,0
7,0
0,00
 1138 ( +0)

Sommerlyn (21/8 2013)

 1.  IM Kjetil Stokke    Bergens   13.0/13
 2.  Joachim B. Nilsen   Bergens   12.0
 3.  Abdulla M. Muhseen  Bergens   11.0
 4.  Stig K. Martinsen   Bergens   10.0
 5.  Tor Kristian Larsen Nordnes    9.0
 6.  Anita Grnnestad    Bergens    7.5
 7.  Tom A. Sivertsen    Bergens    7.0
 8.  Sigve Dyrhovden     -          5.0
 9.  Geir Ole Aagedal    Bergens    5.0
 10. Jostein Srhus      Bergens    3.5
 11. Lars Bjarne Mary   Sotra      3.5
 12. Ramona M. Grotle    Sotra      2.5
 13. Amalie I. Merkesvik Bergens    2.0
 14. Simen Leirvg       -          0.0

NM i cafesjakk (9/8 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnn-Eloi-EloKlubb123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Kjetil Stokke
2354
2385
Bergens +26  +13  +08  +02  +04  =03
5.5
 2354 ( +1)
IM Atle Grønn
2386
2372
OSS +15  +28  +21  -01  +26  +12
5.0
20.0
 2240 ( +0)
Stig K. Martinsen
2079
2138
Bergens +40  =20  +44  +11  +12  =01
5.0
19.5
 2247 ( +6)
FM Per Erik Manne
2059
2198
SK 96 +27  +36  +07  +19  -01  =09
4.5
21.0
 2072 ( +3)
FM Harald B Borchgrevink
2207
2271
Bergens +31  =10  -12  +25  +23  +19
4.5
19.0
22.0
 2019 ( +0)
CM Abdulla M Muhsen
2078
2203
Bergens +53  +33  +23  -12  +17  =07
4.5
19.0
21.0
 2175 ( +4)
IM Eirik Gullaksen
2345
2380
Bergens +32  +29  -04  +45  +24  =06
4.5
18.5
20.5
13.75
 2050 ( -1)
Tore Brekke
1801
SK 96 +37  +47  -01  +27  =19  +11
4.5
18.5
20.5
13.25
 2029 ( +7)
Kristian Sørensen
1997
2083
Sotra +51  -21  +16  +54  +14  =04
4.5
18.0
 1900 ( +2)
10 
CM Halvard Hagesæther
2243
2266
Bergens +39  =05  -20  +37  +36  +22
4.5
16.5
 1953 ( -2)
11 
Dag Orseth
2262
2285
Masfjorden +16  +22  +14  -03  +13  -08
4.0
21.5
25.0
 2027 ( -5)
12 
FM Kjell Arne Mork
2215
2289
SK 96 +42  +48  +05  +06  -03  -02
4.0
21.5
23.5
 2179 ( +0)
13 
Tore Tjensvoll
1864
2008
Nordnes +35  -01  +48  +15  -11  +36
4.0
19.0
 1966 ( +3)
14 
Håvard Skøien
2005
2127
Bergens +30  +46  -11  +21  -09  +26
4.0
18.0
20.0
11.50
 1945 ( +0)
15 
Andreas Opdahl
1748
1871
Bergens -02  +34  +30  -13  +45  +31
4.0
18.0
20.0
11.00
 1861 (+26)
16 
Kenneth Brattetveit
1744
Sotra -11  +38  -09  +30  +46  +29
4.0
17.0
 1890 ( +4)
17 
Arne Hagesæther
2117
2140
Bergens +49  +44  -19  +20  -06  +27
4.0
16.5
 1848 ( -4)
18 
Øyvind Riisem
2036
2113
Nordnes -36  -27  +49  +41  +44  +28
4.0
13.0
 1900 ( -2)
19 
Eivind Riise Hauge
1300
- +24  +25  +17  -04  =08  -05
3.5
21.0
 2055 (+11)
20 
Ronny Ellingsen
1819
2062
Sotra +43  =03  +10  -17  -22  +44
3.5
19.5
21.5
11.50
 2012 ( +6)
21 
FM Daniel Hersvik
2089
2223
SK 96 +45  +09  -02  -14  +40  =24
3.5
19.5
21.5
10.75
 1930 ( -2)
22 
Tor Kristian Larsen
1924
2046
Nordnes +38  -11  =29  +42  +20  -10
3.5
17.5
 1949 ( +2)
23 
Ole F. Kvamme
1876
2038
SK 96 +58  +41  -06  =36  -05  +37
3.5
16.5
 1789 ( +1)
24 
Oddmund Sande
1885
1983
Stavanger -19  +50  +41  +47  -07  =21
3.5
16.0
 1915 ( +3)
25 
Anita Grønnestad
1923
1995
Bergens +50  -19  =37  -05  +39  +43
3.5
15.5
 1636 ( -4)
26 
Afshin Alikhani
1530
Sotra -01  +35  +39  +28  -02  -14
3.0
20.5
 1950 ( +7)
27 
Jon Gunnar Tufta
1771
1835
Bergens -04  +18  +32  -08  +38  -17
3.0
20.0
 1811 ( +2)
28 
Jørgen Hoel
1871
1934
Bergens +34  -02  +33  -26  +32  -18
3.0
18.0
 1838 ( -3)
29 
Eirik Sandal
1995
SK 96 +55  -07  =22  =46  +52  -16
3.0
16.0
17.5
 1740 ( -6)
30 
Olav Hjortås
1479
1614
Nord-Odal -14  +WO  -15  -16  +51  +46
3.0
16.0
16.0
 1597 ( +2)
31 
Magnus A. Gregusson
1400
1641
- -05  -39  +59  +50  +47  -15
3.0
15.0
 1683 ( +5)
32 
Geir O. Aagedal
1559
1815
Bergens -07  +55  -27  +48  -28  +50
3.0
14.5
 1736 ( +3)
33 
Øyvind Normann
1800
- +59  -06  -28  -38  +53  +52
3.0
14.0
 1577 ( -5)
34 
Knut Moholt
Follo -28  -15  +51  -52  +48  +47
3.0
13.0
15.0
 1718 (+1718)
35 
Jarle Solli
1331
1741
Bergens -13  -26  -38  +WO  +55  +45
3.0
13.0
13.0
 1438 ( +2)
36 
Henning Bolstad
1508
Bergens +18  -04  +56  =23  -10  -13
2.5
20.5
 1876 ( +6)
37 
Øyvind Mørkedal
1344
1659
Bergens -08  +57  =25  -10  +54  -23
2.5
17.5
 1521 ( +2)
38 
Andreas Fossan
1289
1622
Stavanger -22  -16  +35  +33  -27  =40
2.5
16.5
19.0
 1604 ( +9)
39 
Ove Henning Harestad
1759
1759
- -10  +31  -26  =43  -25  +56
2.5
16.5
17.5
 1641 ( -5)
40 
Bård Fadnes
1396
1688
Bergens -03  +43  -45  +53  -21  =38
2.5
15.5
 1634 ( +4)
41 
Erik Eikeland
2132
2205
Bergens +56  -23  -24  -18  =42  +54
2.5
15.0
 1630 (-10)
42 
Morten L Madsen
1735
1853
Sotra -12  +52  =46  -22  =41  =49
2.5
14.0
16.0
 1774 ( +0)
43 
Kjell M B Olsen
Sotra -20  -40  +55  =39  +49  -25
2.5
14.0
15.5
 1569 (+1569)
44 
Stig Børje Larsen
1798
1908
Bergens +54  -17  -03  +56  -18  -20
2.0
18.0
 1648 ( -3)
45 
Knut Frode Dagestad
1570
Bergens -21  +51  +40  -07  -15  -35
2.0
17.5
 1573 ( +1)
46 
Lars Bjarne Marøy
1564
Sotra +WO  -14  =42  =29  -16  -30
2.0
16.5
 1551 ( -4)
47 
Ole Woldseth
1986
2093
Sotra +57  -08  +53  -24  -31  -34
2.0
16.0
17.0
 1360 (-12)
48 
Øyvin Strand
1843
1891
Bergens +52  -12  -13  -32  -34  +59
2.0
16.0
16.5
 1547 ( -8)
49 
Tom Eriksen
1573
Sotra -17  =54  -18  +57  -43  =42
2.0
14.5
 1389 ( -3)
50 
Torben Kallesøe
1300
- -25  -24  +57  -31  +56  -32
2.0
14.0
 1351 ( +1)
51 
Dag Olav Sandal
- -09  -45  -34  +58  -30  +57
2.0
13.5
14.5
 1284 (+1284)
52 
Jan Otto Myrseth
- -48  -42  +WO  +34  -29  -33
2.0
13.5
13.5
 1578 (+1578)
53 
Daniel Kjenes Sandvik
1546
Bergens -06  +59  -47  -40  -33  +58
2.0
13.0
 1455 ( -5)
54 
Ramona Grotle
1061
Sotra -44  =49  +58  -09  -37  -41
1.5
13.5
 1468 ( +4)
55 
Nils Skare
1289
Sotra -29  -32  -43  =59  -35  +WO
1.5
12.0
 1144 ( -4)
56 
Gunnar Bue
1525
1694
Tønsberg -41  +58  -36  -44  -50  -39
1.0
11.5
 1330 ( -7)
57 
Ingrid Jørdre Kvamme
568
Bergens -47  -37  -50  -49  +WO  -51
1.0
10.5
 1097 ( -3)
58 
Stian Sævig
Bergens -23  -56  -54  -51  +59  -53
1.0
10.0
 1125 (+1125)
59 
Anne M Kvamme
- -33  -53  -31  =55  -58  -48
0.5
 1099 (+1099)

Onsdagshurtigsjakk (26/6 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Eirik GullaksenM
2345
2380
Bergens +04  +11  +06  =03
3.5
8.5
9.5
8.00
 1984 ( +0)
Ole Johan ValakerM
2163
2195
SK 96 +12  +10  =03  +05
3.5
6.5
7.5
6.00
 1844 ( +0)
Stig Børje Larsen1
1798
1908
Bergens +11  +07  =02  =01
3.0
9.0
10.0
6.50
 2083 ( +0)
Ove SævareidM
2146
2162
SK 96 -01  +12  +10  +08
3.0
6.5
7.5
4.00
 1673 ( +0)
Dirk S SchindlerM
2054
Bergens +09  =06  +07  -02
2.5
8.0
10.0
5.25
 1794 (+1794)
Øyvind Mørkedal3
1346
1618
Bergens +14  =05  -01  +10
2.5
7.0
7.0
2.25
 1720 ( +0)
Andreas Opdahl1
1750
1871
Bergens +08  -03  -05  +13
2.0
7.5
8.5
3.00
 1463 (-55)
Alf-Henning Drage4
1136
Bergens -07  +09  +13  -04
2.0
7.0
8.0
3.00
 1648 (+93)
Knut Frode Dagestad2
1570
Bergens -05  -08  +14  +11
2.0
5.5
5.5
1.00
 1266 (-58)
10 
Lars Bjarne Marøy2
1564
Sotra +13  -02  -04  -06
1.0
9.0
10.0
1.00
 1502 (-16)
11 
Jostein Sørhus3
1304
1680
Bergens -03  -01  +12  -09
1.0
8.5
9.5
1.00
 1454 ( +0)
12 
Jens Christian L Opdahl5
878
Bergens -02  -04  -11  +14
1.0
7.5
7.5
0.00
 1417 ( +0)
13 
Arild Stormer5
- -10  +14  -08  -07
1.0
5.0
5.0
0.00
 1127 (+1127)
14 
Egil Horstad5
Bergens -06  -13  -09  -12
0.0
5.5
6.5
0.00
 0830 (+830)

Sommerlyn (19/6 2013)

 Gruppe A                                    Gruppe B                                  
 1-2.IM Eirik Gullaksen  Bergens   10.0/11   1. Per Ohnstad            Sotra      6.0/7
 1-2.Hvard Skien       Bergens   10.0      2. Ramona Grotle          Sotra      5.0
 3.  Stig K. Martinsen   Bergens    8.5      3. Kay-Ove Fjeldstad      Sotra      5.0
 4.  Geir Ole Aagedal    Bergens    6.0      4. Jostein Srhus         Bergens    3.5
 5.  Sigve Dyrhovden     Bergens    5.0      5. Magnus Gregusson       -          3.0
 6.  Dirk Schindler      Bergens    4.5      6. yvind Mrkedal        Bergens    2.5
 7.  Per Otto Solheim    Frde      4.5      7. Ove Tangen             -          2.0
 8.  Anita Grnnestad    Bergens    4.5      8. Alf-Henning Drage      Bergens    0.0
 9.  Morten Madsen       Sotra      4.5
 10. Sigve Hlleland     Masfjorden 3.5
 11. Abdulla Muhsen      Bergens    3.5     
 12. yvin Strand        Bergens    1.5

Sommerlyn (12/6 2013)

 Gruppe A                                    Gruppe B                                  
 1.  Sondre Merkesvik    Bergens   10.0/10   1. Tom A. Sivertsen       Bergens    5.5/6
 2.  IM Eirik Gullaksen  Bergens    7.5      2. Kjell Olsen            Sotra      4.0
 3.  Abdulla Muhsen      Bergens    7.0      3. Magnus Gregusson       -          4.0
 4.  Hvard Skien       Bergens    6.5      4. Ramona Grotle          Sotra      3.5
 5.  Ole Emil Frisvold   Bergens    6.0      5. Amalie I. Merkesvik    Bergens    3.0
 7.  Jrgen Hoel         Bergens    5.0      6. yvind Mrkedal        Bergens    1.0
 8.  Anita Grnnestad    Bergens    5.0      7. Stle Heiberg-Andersen -          0.0
 8.  Jonatan M. Andersen Bergens    3.0
 9.  Sigve Dyrhovden     Bergens    2.0
 10. yvin Strand        Bergens    2.0
 11. Lars Bjarne Mary   Sotra      1.0

Sommerlyn (5/6 2013)

 Gruppe A                                     Gruppe B                                
 1.   IM Kjetil Stokke    Bergens    8.0/8    1.   Per Ohnstad        Sotra      6.0/6
 2.   Stig K. Martisen    Bergens    6.5      2.   Kjell Olsen        Sotra      4.0
 3.   Abdulla Muhsen      Bergens    5.5      3.   Magnus Gregusson   -          3.5
 4.   Sondre Merkesvik    Bergens    5.0      4.   Alf-Henning Drage  Bergens    3.0
 5.   Jrgen Hoel         Bergens    4.0      5.   Ramona Grotle      Sotra      2.5
 6.   Sigve Hlleland     Masfjorden 2.5      6-7. Ove Tangen         -          1.0
 7-9. yvin Strand        Bergens    1.5      6-7. Stian Esborg       -          1.0
 7-9. Sigve Dyrhovden     Bergens    1.5
 7-9. Lars Bjarne Mary   Sotra      1.5

pent Hordalandsmesterskap (31/5 - 2/6 2013)

Se ogs Turneringsservice.

Gruppe A

PlNavnn-Eloi-EloKlubb12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Kjetil Stokke
2347
2385
Bergens +25  +09  +03  +05  =02
4.5
14.0
15.0
13.00
 2282 ( +1)
Stig K. Martinsen
2135
2151
Bergens =  +16  +07  +08  =01
4.0
13.0
13.0
10.75
 2274 (+10)
Sondre Merkesvik
1928
1919
Bergens +26  +06  -01  +19  +14
4.0
12.0
13.0
8.50
 1906 ( +5)
Øyvin Strand
1811
1851
Bergens -06  +27  +23  +18  +05
4.0
9.5
10.5
7.50
 1781 ( +2)
Stanislav Khudovekov
2054
RUS +20  +11  +10  -01  -04
3.0
14.5
16.5
8.00
 1951 (+1951)
Edvard Våge
1474
Sotra +04  -03  +20  =10  =07
3.0
14.0
16.0
9.00
 1824 (+45)
Sigve Hølleland
1633
1726
Masfjorden =13  +21  -02  +15  =06
3.0
12.5
14.5
7.50
 1720 ( +9)
Benjamin Haldorsen
1900
1927
Bergens =14  +15  +19  -02  =11
3.0
12.0
14.0
7.25
 1798 ( -9)
Erlend Kyrkjebø
2020
2029
Stavanger +24  -01  =12  +22  =10
3.0
12.0
13.5
6.00
 1896 ( -5)
10 
Anita Grønnestad
1900
1988
Bergens +18  +17  -05  =06  =09
3.0
11.5
13.5
7.50
 1817 ( -8)
11 
Jørgen Hoel
1846
1890
Bergens +27  -05  =14  +12  =08
3.0
11.5
12.5
6.75
 1809 ( +1)
12 
Ole Woldseth
1994
2093
Sotra =  +25  =09  -11  +19
3.0
9.0
9.0
4.50
 1774 ( -9)
13 
Tom Andre Sivertsen
1435
Bergens =07  =14  -  +26  +18
3.0
8.5
8.5
5.75
 1774 (+27)
14 
Sigve Dyrhovden
1549
1868
Bergens =08  =13  =11  +20  -03
2.5
13.0
15.0
6.50
 1718 (+16)
15 
Martin Nilsen
1762
1854
Stavanger =22  -08  +16  -07  +23
2.5
10.0
11.5
4.75
 1653 (-16)
16 
Tore Tjensvoll
1873
2005
Nordnes =  -02  -15  +24  +22
2.5
9.5
9.5
3.00
 1690 (-11)
17 
Jørund Berstad
1679
1860
Førde +23  -10  -18  =21  +25
2.5
8.5
9.5
3.50
 1565 (-12)
18 
Marte B Kyrkjebø
1568
1623
Stavanger -10  +WO  +17  -04  -13
2.0
12.5
12.5
2.50
 1513 ( -5)
19 
Øyvind Mørkedal
1339
1581
Bergens +WO  +22  -08  -03  -12
2.0
11.5
11.5
1.50
 1631 ( +6)
20 
Kjetil Andås
1492
1779
Masfjorden -05  +24  -06  -14  +27
2.0
10.0
11.0
2.50
 1461 ( -8)
21 
Olav Hjortås
1435
Nord-Odal =  -07  -22  =17  +26
2.0
8.0
8.0
2.25
 1505 ( +5)
22 
Gunnar Bue
1478
1688
Tønsberg =15  -19  +21  -09  -16
1.5
10.0
12.0
3.25
 1532 ( +1)
23 
Terje Lie
1383
1605
Bergens -17  +26  -04  =25  -15
1.5
10.0
11.0
1.50
 1521 (+10)
24 
Lars Bjarne Marøy
Sotra -09  -20  =25  -16  +WO
1.5
8.5
8.5
0.50
 1402 (+1402)
25 
Hanna B Kyrkjebø
1567
1595
Stavanger -01  -12  =24  =23  -17
1.0
11.5
13.0
1.50
 1521 (-19)
26 
Jonas H Rasmussen
1624
1730
Bergens -03  -23  +27  -13  -21
1.0
10.5
11.5
1.00
 1254 (-54)
27 
Jan Henry Karlsen
Bergens -11  -04  -26  +WO  -20
1.0
10.0
10.0
0.00
 1293 (+1293)

Gruppe B

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb12345PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
Alf-Henning Drage4
1005
Bergens +5  +6  +3  =2  +4
4.5
12.0
14.0
12.25
 1522 (+152)
Christian Ancher Elboth5
Bergens =  +7  +6  =1  =3
3.5
11.5
11.5
7.75
 1242 (+1242)
Ramona Grotle5
1018
Sotra +4  =8  -1  +9  =2
3.0
13.0
15.0
7.75
 1218 (+61)
Jostein Sørhus3
1321
1757
Bergens -3  +W  +8  +7  -1
3.0
11.5
11.5
4.00
 1087 (-17)
Gunnleik Langeland4
1194
Bergens -1  -9  +W  +8  =7
2.5
10.5
10.5
3.00
 1005 (-16)
Amalie Isabel Merkesvik5
951
Bergens +9  -1  -2  +W  -8
2.0
12.0
12.0
2.00
 0909 ( -4)
Kjetil Nylund3
1222
Tromsø =8  -2  +9  -4  =5
2.0
11.0
13.0
4.25
 1107 (-12)
Eirik Hauge5
1041
Fana =7  =3  -4  -5  +6
2.0
10.5
12.5
4.50
 1069 ( +4)
Mikael Takle4
1122
Bergens -6  +5  -7  -3  +W
2.0
9.5
9.5
2.50
 0903 (-26)

Onsdagshurtigsjakk (29/5 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
CM Abdulla M MuhsenM
2037
2197
Bergens +18  +15  +04  +11
4.0
7.0
8.0
8.00
 1939 ( +0)
IM Kjetil StokkeM
2347
2403
Bergens +19  +17  +10  +03
4.0
6.5
7.5
7.50
 2177 ( +0)
Ole F. Kvamme1
1876
2060
SK 96 +21  +06  +05  -02
3.0
10.0
11.0
7.00
 1840 ( +0)
Tore Tjensvoll1
1873
2005
Nordnes +07  +08  -01  +12
3.0
9.0
11.0
7.00
 1864 ( +0)
Oliver WeissM
2244
- +13  +11  -03  +10
3.0
7.0
9.0
6.00
 1900 (+1900)
Stig Børje Larsen1
1776
1895
Bergens +14  -03  +13  +17
3.0
7.0
8.5
5.50
 1809 ( +0)
Øyvind Mørkedal3
1339
1587
Bergens -04  +20  =08  +22
2.5
6.5
7.5
3.25
 1499 ( +0)
Øyvin Strand1
1829
1851
Bergens +20  -04  =07  +19
2.5
6.5
7.5
3.25
 1488 ( +0)
Kay-Ove Fjeldstad3
1468
1686
Sotra +12  -10  =17  +14
2.5
6.0
7.5
4.75
 1722 ( +0)
10 
Tor Kristian Larsen1
1906
2040
Nordnes +16  +09  -02  -05
2.0
9.5
11.5
4.50
 1683 ( +0)
11 
Dirk Steffen SchindlerM
2032
Bergens +23  -05  +22  -01
2.0
8.0
8.0
1.00
 1614 (+1614)
12 
Lars Bjarne Marøy3
Sotra -09  +16  +15  -04
2.0
7.5
9.5
4.00
 1482 (+1482)
13 
Olav Hjortås3
1435
Nord-Odal -05  +23  -06  +21
2.0
7.0
7.0
1.00
 1453 ( +0)
14 
Ove Tangen5
- -06  +21  +18  -09
2.0
6.5
7.5
2.00
 1227 (+1227)
15 
Magnus A. Gregusson2
1641
- +WO  -01  -12  +23
2.0
6.0
6.0
0.00
 1571 (+1571)
16 
Ramona Grotle4
1018
Sotra -10  -12  +20  +18
2.0
5.0
6.0
2.00
 1370 ( +0)
17 
Sondre Merkesvik1
1928
1922
Bergens +22  -02  =09  -06
1.5
9.5
10.5
2.25
 1548 ( +0)
18 
Svein Erik Kringstad4
1099
Sotra -01  +WO  -14  -16
1.0
8.0
8.0
0.00
 1027 ( +0)
19 
Henning Ettrup3
1398
- -02  -22  +23  -08
1.0
7.5
7.5
0.00
 1481 ( +0)
20 
Lars Lien5
Bergens -08  -07  -16  +WO
1.0
7.0
7.0
0.00
 0995 (+995)
20 
Ingrid Jørdre Kvamme5
568
Bergens -03  -14  +WO  -13
1.0
7.0
7.0
0.00
 1112 ( +0)
22 
Amalie Isabel Merkesvik5
951
Bergens -17  +19  -11  -07
1.0
6.0
7.0
1.00
 1376 ( +0)
23 
Knut Frode Dagestad2
1570
Bergens -11  -13  -19  -15
0.0
6.0
7.0
0.00
 1104 (-89)

Onsdagshurtigsjakk (24/4 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Eirik GullaksenM
2374
2391
Bergens +16  +09  +04  +03
4.0
8.0
9.5
9.50
 2276 ( +0)
Kristian Sørensen1
1994
2083
Sotra +06  +13  +11  +10
4.0
7.0
9.0
9.00
 1894 ( +0)
Stig K. MartinsenM
2150
2163
Bergens +05  +20  +10  -01
3.0
9.0
10.0
6.00
 1786 ( +0)
John A KvammeM
2040
2164
SK 96 +17  +14  -01  +11
3.0
8.0
9.5
5.50
 2042 ( +0)
Knut Frode Dagestad3
1381
Bergens -03  +15  +22  +12
3.0
7.0
8.0
5.00
 1526 (+73)
Jonatan M Andersen2
1600
1803
Bergens -02  +21  +20  +09
3.0
7.0
8.0
4.00
 1822 ( +0)
Daniel Kjenes Sandvik2
1546
Bergens =08  -10  +19  +17
2.5
6.0
7.5
4.25
 1340 ( +0)
Tor Kristian Larsen1
1906
2040
Nordnes =07  +23  -09  +16
2.5
6.0
6.0
2.75
 1546 ( +0)
Øyvin Strand1
1830
1862
Bergens +22  -01  +08  -06
2.0
9.5
10.5
3.50
 1613 ( +0)
Alf-Henning Drage4
1005
Bergens +21  +07  -03  -02
2.0
9.5
10.5
3.50
 1692 (+162)
11 
Per Otto Solheim2
1615
Førde +24  +12  -02  -04
2.0
9.0
9.0
2.00
 1567 (-10)
12 
Dirk Steffen SchindlerM
2052
Bergens +15  -11  +14  -05
2.0
7.0
9.0
4.00
 1501 (+1501)
13 
Kai Arne Hersvik2
1756
- +18  -02  -16  +21
2.0
7.0
8.0
2.50
 1457 ( +0)
14 
Anita Grønnestad1
1900
2001
Bergens +23  -04  -12  +20
2.0
6.0
6.0
1.00
 1533 ( +0)
14 
Lars Bjarne Marøy2
Sotra -12  -05  +23  +22
2.0
6.0
6.0
1.00
 1108 (+1108)
16 
Magnus Gregusson3
1486
- -01  =17  +13  -08
1.5
8.5
10.0
2.75
 1799 ( +0)
17 
Henning Bolstad2
1508
Bergens -04  =16  +18  -07
1.5
7.0
8.5
2.25
 1498 ( +0)
18 
Øyvind Mørkedal3
1270
1587
Bergens -13  =19  -17  +24
1.5
5.0
5.0
0.75
 1061 ( +0)
18 
Ramona Grotle5
596
Sotra -20  =18  -07  +23
1.5
5.0
5.0
0.75
 1264 ( +0)
20 
Geir O. Aagedal2
1614
1843
Bergens +19  -03  -06  -14
1.0
8.0
9.5
1.50
 1368 ( +0)
21 
Arild Stormer5
- -10  -06  +24  -13
1.0
7.0
7.0
0.00
 1080 (+1080)
21 
Ingrid Jørdre Kvamme5
573
Bergens -09  +24  -05  -15
1.0
7.0
7.0
0.00
 1070 ( +0)
23 
Øystein Halland5
- -14  -08  -15  -19
0.0
6.5
8.0
0.00
 0977 (+977)
24 
Egil Horstad5
- -11  -22  -21  -18
0.0
4.5
5.5
0.00
 0734 (+734)

Onsdagshurtigsjakk (20/3 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Kjetil StokkeM
2378
2403
Bergens +06  +11  +03  +02
4.0
8.0
10.0
10.00
 2216 ( +0)
CM Abdulla M MuhsenM
2051
2191
Bergens +08  +09  +04  -01
3.0
9.0
11.0
7.00
 2101 ( +0)
FM Petter StigarM
2223
2257
SK 96 +10  +07  -01  +06
3.0
8.0
10.0
6.00
 2011 ( +0)
John A KvammeM
2044
2164
SK 96 +13  +05  -02  +07
3.0
8.0
9.0
6.00
 2011 ( +0)
Benjamin Haldorsen1
1765
1927
Bergens +16  -04  +09  +08
3.0
7.0
7.0
4.00
 1706 ( +0)
Geir O. Aagedal2
1614
1843
Bergens -01  +15  +10  -03
2.0
9.0
9.0
2.00
 1644 ( +0)
Anita Grønnestad1
1930
2001
Bergens +12  -03  +11  -04
2.0
8.0
10.0
4.00
 1662 ( +0)
Øyvind Mørkedal3
1270
1587
Bergens -02  +14  +13  -05
2.0
7.0
8.0
2.00
 1495 ( +0)
Sondre Merkesvik1
1942
1922
Bergens +14  -02  -05  +13
2.0
7.0
8.0
2.00
 1495 ( +0)
10 
Lars Bjarne Marøy2
Sotra -03  +12  -06  +15
2.0
7.0
7.0
2.00
 1351 (+1351)
11 
Dirk Steffen SchindlerM
2052
Bergens +15  -01  -07  +14
2.0
7.0
7.0
1.00
 1378 (+1378)
12 
Alf-Henning Drage5
1005
Bergens -07  -10  +15  +16
2.0
4.0
4.0
0.00
 1175 (+40)
13 
Erling Gatland2
1527
Bergens -04  +16  -08  -09
1.0
7.0
7.0
0.00
 1320 ( +0)
14 
Ingrid Jørdre Kvamme5
640
Bergens -09  -08  +16  -11
1.0
6.0
6.0
0.00
 1153 ( +0)
15 
Ramona Grotle5
565
Sotra -11  -06  -12  -10
0.0
6.0
8.0
0.00
 0937 (+60)
16 
Amalie Isabel Merkesvik5
797
Bergens -05  -13  -14  -12
0.0
6.0
7.0
0.00
 0834 ( +0)

Bergen hurtig-GP (9/3 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb123456PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Kjetil StokkeM
2378
2432
Bergens +18  +08  +06  +03  =02  +07
5.5
20.5
23.0
20.50
 2841 (+9.40)
Joachim B. NilsenM
2243
2209
Bergens +15  =04  +05  +11  =01  +03
5.0
20.5
23.5
18.75
 2500 (+9.25)
CM Abdulla M MuhsenM
2051
2182
Bergens +16  +07  +17  -01  +04  -02
4.0
21.5
24.0
13.50
 2302 (+9.60)
FM Petter StigarM
2228
2261
SK 96 +12  =02  +09  +08  -03  =05
4.0
20.0
23.0
14.50
 2013 (-1.50)
Sondre Merkesvik1
1942
1918
Bergens +19  =09  -02  +06  +17  =04
4.0
19.0
21.5
12.75
 0000 (+0.00)
Ole Emil Frisvold1
1961
1998
Bergens +20  +11  -01  -05  +16  +09
4.0
19.0
21.0
11.50
 2186 (-1.25)
Ove SævareidM
2146
2160
SK 96 +23  -03  +22  +12  +13  -01
4.0
16.5
17.5
8.00
 2111 (-4.60)
Jørgen Hoel2
1806
1844
Bergens +21  -01  +10  -04  +14  =13
3.5
19.0
20.5
9.50
 1951 (+4.00)
Tore Tjensvoll1
1852
1996
Nordnes +14  =05  -04  +22  +11  -06
3.5
18.0
19.0
9.00
 0000 (+0.00)
10 
Øyvin Strand1
1830
1947
Bergens -17  +16  -08  +19  +12  =15
3.5
15.0
17.5
10.00
 1892 (-0.75)
11 
Lars Bjarne Marøy4
Sotra +13  -06  +18  -02  -09  +17
3.0
18.0
20.5
8.00
 2794 (+12.50)
12 
Jonas H Rasmussen2
1649
1673
Bergens -04  +15  +14  -07  -10  +21
3.0
17.5
19.0
7.50
 0000 (+0.00)
13 
Ole Woldseth1
1994
2094
Sotra -11  +20  +23  =17  -07  =08
3.0
15.0
16.0
6.00
 1809 (-14.40)
14 
Eirik Hauge5
1041
Fana -09  +19  -12  +18  -08  +WO
3.0
15.0
15.0
5.00
 0000 (+0.00)
15 
Odd Ristesund3
1427
1807
Kampen -02  -12  +WO  =21  +20  =10
3.0
15.0
15.0
4.50
 0000 (+0.00)
16 
Anita Grønnestad1
1930
1941
Bergens -03  -10  +20  +23  -06  +22
3.0
14.5
15.5
4.00
 1482 (-4.00)
17 
Tom Eriksen2
1597
Sotra +10  +22  -03  =13  -05  -11
2.5
17.5
18.5
6.00
 0000 (+12.50)
18 
Ramona Grotle5
565
Sotra -01  +21  -11  -14  +23  =19
2.5
15.5
16.5
3.75
 0000 (+0.00)
19 
Ole Petter Pedersen4
1403
Kampen -05  -14  +21  -10  +22  =18
2.5
14.5
15.5
3.75
 0000 (+0.00)
20 
Erling Gatland2
1527
Bergens -06  -13  -16  +WO  -15  +23
2.0
14.0
14.0
1.00
 0000 (+0.00)
21 
Amalie Isabel Merkesvik5
818
Bergens -08  -18  -19  =15  +WO  -12
1.5
14.5
14.5
1.50
 0000 (+0.00)
22 
Egil Stormer5
702
Bergens +WO  -17  -07  -09  -19  -16
1.0
15.5
15.5
0.00
 0000 (+0.00)
23 
Øyvind Mørkedal4
1270
1587
Bergens -07  +WO  -13  -16  -18  -20
1.0
14.5
14.5
0.00
 0000 (+0.00)

Onsdagshurtigsjakk (27/2 2013)

Se ogs Turneringsservice.

PlNavnKln-Eloi-EloKlubb1234PoengMonrad-1MonradBergern-Prestasjon
IM Kjetil StokkeM
2378
2403
Bergens +14  +10  +09  +04
4.0
6.5
7.5
7.50
 2371 ( +0)
Ove SævareidM
2146
2162
SK 96 +17  +05  =04  +07
3.5
7.5
8.5
7.25
 2286 ( +0)
Joachim B. NilsenM
2243
2229
Bergens +15  -09  +16  +11
3.0
5.0
6.0
4.00
 1802 ( +0)
IM Eirik GullaksenM
2374
2391
Bergens +08  +06  =02  -01
2.5
10.0
12.5
6.75
 2232 ( +0)
Dirk S. SchindlerM
2050
Bergens +18  -02  =06  +12
2.5
7.5
7.5
2.75
 1749 (-301)
FM Petter StigarM
2228
2257
SK 96 +12  -04  =05  +14
2.5
6.5
7.5
3.75
 1903 ( +0)
CM Abdulla M MuhsenM
2051
2191
Bergens =16  +15  +10  -02
2.5
6.5
7.5
3.50
 1812 ( +0)
Øyvin Strand1
1830
1862
Bergens -04  =12  +15  +09
2.5
6.0
7.0
3.75
 2059 ( +0)
FM Per Erik ManneM
2092
2240
SK 96 +13  +03  -01  -08
2.0
9.5
11.0
4.50
 1938 ( +0)
10 
Stig K. MartinsenM
2150
2163
Bergens +11  -01  -07  +16
2.0
8.5
9.5
3.00
 1778 ( +0)
11 
Anita Grønnestad1
1930
2001
Bergens -10  +14  +17  -03
2.0
6.0
7.0
2.00
 1747 ( +0)
12 
Sigve Hølleland2
1572
1694
Masfjorden -06  =08  +13  -05
1.5
7.5
9.0
2.75
 1765 ( +0)
13 
Alf-Henning Drage5
Bergens -09  =16  -12  +17
1.5
4.5
5.5
1.50
 1301 (+1301)
14 
Øyvind Mørkedal3
1270
1597
Bergens -01  -11  +18  -06
1.0
8.5
8.5
0.00
 1616 ( +0)
15 
Tore Tjensvoll1
1852
2018
Nordnes -03  -07  -08  +18
1.0
8.0
8.0
0.00
 1513 ( +0)
16 
Ramona Grotle5
565
Sotra =07  =13  -03  -10
1.0
7.5
9.0
2.00
 1743 (+188)
17 
Ove Stakkevold5
- -02  +18  -11  -13
1.0
7.0
7.0
0.00
 1326 (+1326)
18 
Egil Stormer5
702
Bergens -05  -17  -14  -15
0.0
4.5
5.5
0.00
 1224 ( +0)

pent klubbmesterskap i lynsjakk (30/1 2013)

Klasse M + I

 1. IM Kjetil Stokke       Bergens    8.0/9   (Klubbmester)
 2. IM Eirik T. Gullaksen  Bergens    7.5
 3. Halvard Hagesther     Bergens    6.0
 4. Stig K. Martinsen      Bergens    5.5
 5. Anita Grnnestad       Bergens    4.5     (vinner klasse I)
 6. FM Per Manne           SK 96      4.0
 7. Sondre Merkesvik       Bergens    3.5
 8. Dirk Schindler         Bergens    2.0
 9. yvin Strand           Bergens    2.0
10. Trond Birkeland        Bergens    2.0

Klasse II + III

 1. Andreas Opdahl         Bergens    6.0/8   (vinner klasse II)
 2. Tor Gunnar Nordnes     Sotra      6.0
 3. Fritjof vreb         -          5.5
 4. Sigve Hlleland        Masfjorden 4.5
 5. Tom Andre Sivertsen    Bergens    4.0     (vinner klasse III)
 6. Brd Fadnes            Bergens    3.0
 7. Lars Bjerne Mary      Sotra      3.0
 8. yvind Mrkedal        Bergens    2.0
 9. Geir Ole Aagedal       Bergens    2.0

Klasse IV

 Ingen deltakere.

Klasse V

 1. Kristian Holm          Bergens   5.0/6   (vinner klasse V)
 2. Lars Erik Sderberg    -         4.0
 3. Per Sderberg          -         4.0
 4. Jens Christian Opdahl  Bergens   3.0
 5. Ramona Grotle          Sotra     2.5
 6. Alf-Henning Drage      Bergens   2.0
 7. Amalie I. Merkesvik    Bergens   0.5

Vrturneringen (fra 22/1 2013)

Se ogs oppsett hos Turneringsservice.

Klasse M + I

Dato:22/15/2 12/219/25/312/3 19/32/49/416/4 30/4
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. Sum  Kval  Plass
  1  Jrgen Hoel E-post Telefon 1765 12 ½  2 3  0 ½  4 5  0 1  6 7  ½ 1  8 9  ½ 10 11 ½   5
  2  Benjamin Haldorsen E-post Telefon 1740 11 1  ½ 12 ½  3 4  1 1  5 6  0 1  7 8  1 0  9 10 1 8   1
  3  Per Manne E-post Telefon 2097 10 11 0 1  1 2  ½ 12 ½  4 5  1 0  6 7  1 0  8 9  1 7   4
  4  Tor Kristian Larsen E-post - 1894 1  9 10 1 11 1  ½ 0  2 3  ½ 12 1  5 6  1 1  7 8  ½ 35.25 3
  5  Stig B. Larsen - Telefon 1763 ½  8 9  ½ ½ 10 11 0 1  1 2  0 0  3 4  0 12 1  6 7  1   7
  6  Hvard Skien E-post Telefon 2000 1  7 8  1 1  9 10 1 ½ 11 1  0 1  2 3  1 0  4 5  0 12 36.00 2
  7  yvin Strand E-post Telefon 1820 6  0 12 0 1  8 9  ½ 10 11 1 ½  1 2  0 0  3 4  0 0  5 4 19.75 9
  8  Roger Stre E-post Telefon 1757 5  ½ 0  6 7  0 12 1 1  9 10 0 11 1  0 0  2 3  1 ½  4 5   8
  9  Odd Christoffersen E-post Telefon 1669 4  0 ½  5 6  0 ½  7 8  0 12 0 ½ 10 11 0 ½  1 2  1 0  3 3   11
  10  Mathias Stre E-post Telefon 1723 3  0 0  4 5  ½ 0  6 7  0 1  8 9  ½ 12 1 11 1  0 0  2 4 17.25 10
  11  Vebjrn Selbekk E-post Telefon 1816 2  0 1  3 4  1 1  5 6  ½ 0  7 8  0 1  9 10 0 12 1 ½  1 6   6
  12  Jon Gunnar Tufta E-post Telefon 1794 1  0 1  7 2  0 0  8 3  0 1  9 4  0 10 5  0 11 6  0 2   12

Klasse II

Dato:22/15/2 12/219/25/319/3 2/49/423/4
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. Sum  Kval  Plass
  1  Terje Lie E-post Telefon 1406 10 0  2 3  0 ½  4 5  0 0  6 7  1 ½  8 9  0 2   8
  2  Sigve Hlleland E-post Telefon 1550 1  9 1  1 10 ½  3 4  1 0  5 6  ½ 1  7 8  0 5 14.75 6
  3  Jonatan M. Andersen E-post Telefon 1590 1  8 9  1 1  1 2  ½ 10 1  4 5  ½ 1  6 7  1 8   1
  4  Svein-Hkon Hetlevik E-post Telefon - 1  7 8  0 0  9 1  ½ 0  2 3  0 10 0  5 6  0   9
  5  Erling Gatland - Telefon 1527 0  6 7  0 0  8 9  ½ 1  1 2  1 ½  3 4  1 10 5 21.25 5
  6  Knut Frode Dagestad E-post Telefon 1381 5  1 10 0 1  7 8  0 1  9 1  1 ½  2 3  0 1  4   4
  7  Jostein Srhus E-post Telefon 1351 4  0 1  5 6  0 wo 0  8 9  0 0  1 2  0 0  3 1   10
  8  Atle Sviland E-post Telefon 1500 3  0 1  4 5  1 1  6 7  1 10 0 1  9 1  ½ 1  2   3
  9  Geir Ole Aagedal E-post Telefon 1604 2  0 0  3 4  1 ½  5 6  0 1  7 8  0 10 0 1  1   7
 10  Jonatan Ekelund Time E-post Telefon 1552 1  1 1  6 2  1 wo 3  0 1  8 4  1 1  9 5  0 7   2

Klasse III + IV + V

Dato:22/15/2 12/219/25/312/3 19/32/416/430/4
Nr. Navn E-post Telefon Rating 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Sum  Kval  Plass
  1  Egil Stormer E-post Telefon 702 0  6 wo 3  0 0  4 5  0 6  0 2  X 0  3 wo 1 0  5 2   5
  2  Bjarne Bjelland E-post Telefon - 0  5 wo 0 0  6 1  3 4  0 5  X X  1 6  X 3  X X  4 1   6
  3  Kristian Holm E-post - - 1  4 5  0 1  1 2  0 1  6 4  0 0  5 1  1 X  2 6  0 4 13.50 4
  4  Christian A. Elboth E-post Telefon - 3  0 6  0 0  5 1  1 1  2 1  3 ½  6 5  ½ wo 2  X 4 14.00 3
  5  yvind Mrkedal E-post Telefon 1266 2  1 1  3 4  1 6  1 1  1 X  2 3  1 ½  4 1  6 1  1   1
  6  Ramona Grotle E-post Telefon 596 1  1 1  4 2  1 0  5 3  0 1  1 4  ½ X  2 5  0 1  3   2

Utsatte partier i alle grupper kan spilles alle ledige tirsdager t.o.m. 7/5 pluss onsdagene 13/2, 13/3 og 10/4.
Det vil ogs vre mulig spille tirsdag i pskeuken (26/3).
Til Bergens Schakklubs hjemmeside

Laget av Eirik T. Gullaksen